Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Wizyta u psychologa / psychiatry

przez zlasu 17 wrz 2010, 20:08
Nie byłem u psychologa. Niezbyt w sumie wiedziałem od czego zacząć, więc stwierdziłem, że się przejdę do specjalisty.
Z tego, że leki nie rozwiążą wszystkiego, to się nawet cieszę. Nie chciałbym, żeby moje relacje z innymi ludźmi były wynikiem tego, że biorę pigułki.
A Ty czemu się obawiasz wizyty u psychologa? Że Ci wróci złe samopoczucie?

przez jolka1987 17 wrz 2010, 21:37
rozmowa z psychologiem opiera sie przede wszystkim na szczerości i wzajemnym zaufaniu., mówieniu co tak naprade nas boli i co czujemy jakieemocje (bez ściemy) ... wtedy taka wizyta naprawde pomaga.

[Dodane po edycji:]

a leki nie wyleczą z problemu.... tylko uśmierzą ból na jakiś czas...
"W śmierć jak w sen odejść pragnę... lecz chęć w sobie dławię."

Re: 1 wizyta u psychiatry....

przez 19Marcin87 17 wrz 2010, 23:03
Hmmm pierwsza wizyta u Psychiatry...było to osiem miesięcy temu,trwała jeszcze zima.Była akurat taka godzina,że bałem się że nie zdążę na wizytę.Po wyjściu z autobusu szybkim krokiem poszedłem w kierunku poradni.Wszedłem na poczekalnię taki zdyszany i zaparowały mi okulary hehe.W środku ludzie się na mnie fajnie patrzyli:)A sama wizyta...jak to pierwszy raz bardzo stresująca.Bardzo się nią przejmowałem.
www.szalikipolska.pl.tl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez soulfly89 18 wrz 2010, 10:53
Zlasu, nie o to mi chodziło. Zaczniesz brać leki, poczujesz się lepiej - przestaniesz brać leki, problem wróci. Same leki nic nie zmienią w Tobie jako osobie. jolka1987 ma rację, do tego jest potrzebna refleksja, praca nad swoimi nawykami, psycholog w tym pomaga, pozwala Ci zobaczyć siebie z dystansu.

Moim zdaniem to błąd iść od razu po leki nie próbując u psychologa. Ja też nie wiedziałam co mam mówić, ale to właśnie psycholog jest od tego, żeby to z Ciebie wyciągnąć. Już nie wspominam o tym jak fatalnie się czułam po lekach, jak bezmózg wyprany z emocji, ale mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie tak źle.

No, ja się trochę boję że poznam siebie lepiej i że się okaże że jest ze mną gorzej niż myślałam, hehe ;)

przez zlasu 20 wrz 2010, 17:30
Czy branie leków utrudnia pracę z psychologiem? W końcu pewnie się przejdę, choć chwilowo mam dość jakichkolwiek refleksji i pracy nad sobą.

przez *Monika* 20 wrz 2010, 21:45
zlasu, Mogą tłumić emocje, kamuflować naturalne odruchy i przeżywanie.Ale niekniecznie.Zalezy na jakim etapie terapii-na jej wstępie, w trakcie....
Dlaczego masz dość refleksji i pracy nad sobą? przerwałeś terapię czy jeszcze jej nie zacząłeś?
Obrazek
Główny Moderator

przez zlasu 22 wrz 2010, 20:33
Byłem jakiś czas temu na terapii, której nie dokończyłem a teraz powoli się składam z powrotem do kupy. A powoli, bo zwykły kontakt z ludźmi, czy nawet przebywanie w czyimś towarzystwie - zwłaszcza kogoś znajomego czy bliskiego - to dla mnie często spory wysiłek, nie wspominając o szczerej rozmowie.

przez ame 26 wrz 2010, 16:08
moja pierwsza wizyta u psychiatry była okropna, strasznie mnie zdołowała, ale to nie ma znaczenia bo i tak chodzę tam tylko po leki. nie potrzebuję terapii, no chyba że trafiłabym na jakiegoś wyjątkowo dobrego psychiatrę, a z takim się jeszcze nie spotkałam, mam wrażenie, że większość ludzi w tym zawodzie to idioci. chociaż... może po prostu miałam pecha i akurat trafiałam na takich.
ame

przez Zenonek 26 wrz 2010, 16:09
ame,

co bylo nie tak ?

przez ame 26 wrz 2010, 16:15
psychiatra, u której byłam zachowywała się tak jakby kompletnie nie rozumiała o co chodzi i jakby rozmawiała z debilem.np swego czasu miałam obsesje na pukcie swojej wagi, nie potrafiłam sobie z tym poradzić i w ogóle, a ona tylko powiedziała 'przeciez jestes chuda', a potem 'przeciez wyglad nie jest najwazniejszy'. i to jedyne co potrafila mi powiedziec.
ame

przez M.Zalew 27 wrz 2010, 03:48
Pewnie i tak nikt tego posta nie przeczyta ale chcę napisać.
Byłem kiedyś u psychiatry 2 razy. Według mnie to w niczym mi nie pomogło. Jeszcze bardziej pogłębiło we mnie różne lęki, nerwy itd. bo nieraz myślę i wspominam te wizyty u psychiatry. Źle mi to się kojarzy, a tak może byłbym spokojniejszy.

przez linka 27 wrz 2010, 07:07
M.Zalew, brałeś leki?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez M.Zalew 27 wrz 2010, 08:08
linka napisał(a):M.Zalew, brałeś leki?

Nie brałem żadnych leków. Nikt mi ich nie przypisał, zresztą i tak bym się pewnie nie zgodził. Nie uważam się za wariata, który leki musi łykać, choć wiem, że jestem odmieńcem od innych osób.

przez linka 27 wrz 2010, 11:10
M.Zalew napisał(a):Nie uważam się za wariata, który leki musi łykać

W takim razie witamy pośród wariatów którzy biorą leki :roll: i radzę popracować nad słownictwem bo miejsce w którym się znalazłeś ( znaczy TU) chyba od ciebie tego wymaga....i tolerancji.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg