Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Wizyta u psychologa / psychiatry

przez Ksiaze Myszkin 28 sty 2010, 19:35
tup tup

Właśnie, właśnie.
Chodzi o poczucie balastu. Chęć pozbycia sie kłopotu. W sytuacji tak delikatnej jak problemy z psychiką, można się poczuć jak sierota. No bo jesli nie do psychiatry to do kogo?
Dla kogoś kto ma poczucie niepotrzebności jest to tylko jeszcze bardziej deprymujące i zniechęcające.

Aż się chce powiedzieć. No dobra dajcie mi jakies prochy na pożegnanie i będe wiedziaL co juz dalej ze sobą zrobić.
Jak mam udowodnić, że jestem/niejestem wielbłądem? Mam dostaac pierdolca ? Zeby mnie w kaftan wsadzili?

przez Majster 28 sty 2010, 22:00
Ksiaze Myszkin, a ten dzienny to w jakim miescie Ci zaproponowano? Bo to jeszcze zalezy, wiesz, nie wszedzie w kaftan zawijaja. Skad jestes?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez K. 06 lut 2010, 19:00
Ksiaze Myszkin, uwierz na słowo - do tego, żeby kogokolwiek w kaftan wsadzić to daleka jeszcze droga. :roll:
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: 1 wizyta u psychiatry....

przez Polka371 14 lut 2010, 15:35
Wiem, że muszę iść do psychiatry, ale jakoś nie mogę się do tego zmusić. Tyle razy już planowałam, że tym razem pójdę na pewno, ale nic z tego nie wychodziło... W moim mieście poradnia zdrowia psychicznego znajduje się w budynku przychodni, w której są również inne poradnie, np. dermatologiczna. Boję się, że gdy będę czekała na swoją kolej, ktoś znajomy mnie zobaczy i już wszyscy będą wiedzieli, że chodzę do psychiatry... Proszę, poradźcie mi coś...
Polka371

przez paradoksy 14 lut 2010, 15:39
Polka371, to żaden wstyd chodzić do psychiatry, lekarz jak każdy inny.
paradoksy

Re: Czy psycholog może mnie wyśmiać???POMOCY!!!

przez old-Wujek_Dobra_Rada 14 lut 2010, 15:43
Michaldziwolong napisał(a):Jeśli powiem mu że:

-w dzieciństwie moczyłem sie w łóżku(do 15lat)
-jestem niesamodzielny mimo tego iż jestem pełnoletni
-zacząłem sie samodzielnie kąpać dopiero w wieku 15lat i wycierać pupcie
-przez kilka lat nie gadałem z ludźmi
-mam ciśnienie przekraczające ludzkie pojęcie 160*115
-siedzie caly dzien przed komputerem(10-15h na dobe) i nie mam pracy
-nie mam prawojazdow,dziewczyny
-zrezygnowalem z pracy po tygodniu w wyniku stresu
-jestem mamisynkiem
-mam dwie lewe rece i jedyne co robilem w zyciu to sporadycznie wyrzucalem smieci
-zwykle mam problemy manualne tj.trzymanie mlotka lub wiazanie czegos
-jestem pasozytem rodzinnym bo nie pracuje
-przez kilka lat nie wychodze do miejsc publicznych tj.sklep,ew.do szkoly
i wiele innych

Zamierzasz być taki dalej?

Cenie siebie za to że dostrzegam w siebie to czego inni nie mogą widzieć i kpią sobie z takich jak ja
I czy jesli mialem badania na serce a lekarka uznala ze "serce mam zdrowe" to o co w tym wszystkich chodzi ludzie!!!
Bardzo prosze o wspracie i zrozumienie!!!

Chociaż coś. Tylko się nie przeceniaj. Dziwisz się po tym co napisałeś powyżej, że nie jesteś zbyt ceniony przez innych?
old-Wujek_Dobra_Rada

przez polakita 15 lut 2010, 13:02
Polka371, pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy ;) Skoro są też inne poradnie w tym samym budynku to przecież znajomemu możesz zawsze powiedzieć że idziesz do dentysty? A jeżeli pójdziesz za dnia, kiedy wszyscy siedzą w pracy to może jednak nie spotkasz nikogo... cóż jest to delikatny temat, ja też bym nie chciała spotkać nikogo w poczekalni, ale pomyśl że ważniejsze jest TWOJE ZDROWIE naprawdę!!! Zapisz się np. telefonicznie (ja tak mogłam) i tak czas oczekiwania jest kilka tygodni, więc zapisz się a potem spokojnie będziesz czekać i możesz sobie przemyśleć jak się zakamuflować ;)
polakita

przez Polka371 16 lut 2010, 12:55
paradoksy, ja o tym wiem, ale wiadomo, ale szkoda, że inni nie wiedzą. Nie wiem jak u was, ale w moim otoczeniu żartuje się z takich osób. Zero empatii. Jakby ktoś mnie zobaczył, to na pewno dziwnie by się potem na mnie patrzył. No ale trudno, w końcu i tak będę musiała iść, bo już nie mam siły.

polakita, zakamuflować się? :D Gdyby to było takie proste...
Polka371

przez paradoksy 16 lut 2010, 12:56
Polka371, u mnie się nie śmieją, raczej patrzą z politowaniem... bo depresja to lenistwo przecież.. i szukanie wytłumaczenia na to lenistwo :roll:
paradoksy

przez polakita 16 lut 2010, 13:00
Polka371 napisał(a):polakita, zakamuflować się? :D Gdyby to było takie proste...

długi czarny płaszcz z kapturem, ewentualnie duży kapelusz... ;)
polakita

przez Polka371 16 lut 2010, 15:43
polakita napisał(a):długi czarny płaszcz z kapturem, ewentualnie duży kapelusz... ;)

Niezły pomysł, przemyślę.:lol:
Polka371

przez Vin 22 lut 2010, 19:54
Powiedzcie mi...jak przełamać lęk przed umówieniem wizyty u psychiatry? Miałam zrobić to dziś, ale stchórzyłam...Myślałam wpierw o psychologu, ale moje zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że to do mnie nie trafia...Czy psychiatra może na pierwszym spotkaniu wypisać mi jakąś receptę? Ja niedługo zwariuję...
Vin

przez monika03 22 lut 2010, 20:20
Byłam w piątek u psychiatry.Siedziałam na poczekalni a tam weszła odstrojona lalunia z dzieckiem i swoja mama.Mama weszła do lekarza. Po czym dziecko pyta sie: gdzie jest babcia. A dziecko no u tego lekarza od głupków :shock: :shock:
monika03

przez linka 22 lut 2010, 21:31
monika03, tylko współczuć tak ograniczonym ludziom.........., mam nadzieję, że się nie przejęłaś :?:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg