Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Wizyta u psychologa / psychiatry

przez namiestnik 18 sie 2008, 18:33
Duran - pójdź z NFZ.

przez wróbelek Elemelek 18 sie 2008, 19:51
ja tez byłam przygotowana że na NFZ będę czekać miesiąc, a babka mi mówi ze na czwartek... teraz się boję zeby to była jakaś fajna babka, bo jak nie to ja tam nie wytrzymam 45 min:/ uff... najważniejsze to pozytywne nastawienie;>
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez izu 22 sie 2008, 14:50
ja mam już za soba wizyty u dwóch psychologów i jednego psychiatry (wszystkie wizyty umawiali moi rozice bez mojej zgody)
pierwszy raz do psychologa (faceta) poszłam w maju tego roku. nic mu nie powiedziałam a jak wyszłam to zaczęłam się śmiać (z jego wyglądu).
druga wizyta była u psychologa (kobiety), było lepiej, rozmawiałam z nią godzinę. to była moja pierwsza i ostatnia przegadana wizyta z nią. więcej nie poszłam.
psychiatra... myślałam, ze wsadzą mnie gdzieś do psychiatryka itd. a wcale tak źle nie było. weszłam jeszcze przed czasem do gabinetu, rozmowa trwała mniej niż 10 minut, dostałam recepty na lekii koniec. tyle
nie było tak źle, chociaż bardzo się denerwowałam przed każdą wizytą
izu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wróbelek Elemelek 22 sie 2008, 16:23
izu, jak to rodzice bez twojej zgody?? masakra, nienawidze czegoś takiego:/ mnie tez kiedyś chcieli tak wepchnąć, ale na szczęście im się nie udało...

ja się też denerwowałam, najbardziej tym, zę babka mi powie, ze muszę brać leki i tyle, ale na szczęście powiedziała że w moim przypadku branie leków moze i da chwilową poprawę, ale na dłuższą metę nie jest dobre... natomiast powiedziała mi że muszę jak najczęściej wchodzić w takie sytuacje które powodują u mnie lęki żeby sie przezwyczaić i oswoic lęk:/ nie bardzo mi się to podoba, na samą myśl że mam iśc do kościoła albo jechać autobusem robi mi się już słabo:/ ech... czuje że będzie cięzko, ale mam w planach zacząć dbać o swoje zdrowie, a jak to mówią - w zdrowym ciele zdrowy duch, hehe ;)

przez izu 22 sie 2008, 16:26
takich mam rodziców,że o wizycie u lekarza dowiadywałam się dzień wcześniej. oni uważają, że chcą dla mnie jak najlepiej dlatego to robią. na szczęście psychiatra powiedział mojej mamie, żeby zostawiła mnie samej sobie. uff.. może będę miała nareszcie spokój?
izu

przez wróbelek Elemelek 22 sie 2008, 16:33
mam tak samo... szkoda ze mojej mamie nikt tego nie powiedział :>

przez Lariana 24 sie 2008, 19:48
Przynajmniej chcą dobrze .Mnie by za taki pomysł wyśmiali i uważali że nic mi nie jest :/
Ale tak kurcze drogie są te wizyty..
Mogę iść do jednej babki która stwierdzi to co wiem od dawna i wyślę do specjalisty ,to nie wiem czy takie coś ma sens..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez namiestnik 24 sie 2008, 20:58
Jak specjalista pomoże to ma sens. Masz prawo chodzić z kasy chorych.

przez Radek 27 sie 2008, 12:53
Witam wszystkich,
dawniej trochę pisałem na tym forum, bo miałem depresję i różne nieciekawe jazdy.
Było to spowodowane narkotykami od których jestem uzależniony. Niedawno skończyłem terapie tzn. nie biorę od ponad roku. Od prawie roku nie biorę też lekarstw. Nie mam żadnych zaburzeń psychicznych ale myślę, że przydałaby mi się pomoc psychologa.
Uporałem się z uzależnieniem ale wciąż nie potrafię funkcjonować za bardzo wśród "normalnych" ludzi. Jestem zakompleksiony, mam poczucie niższości, brakuje mi asertywności. Całe życie zadawałem się z paroma podobnymi do mnie osobami ale jak przestałem brać musiałem zrezygnować z tego towarzystwa (i dobrze się stało). W ciągu ostatniego roku zacząłem studia i poznałem wielu ciekawych ludzi. Nie potrafię jednak zbliżyć się, nawiązać głębszą relację. Wszyscy mówią żeby być sobą tylko ja nie wiem do końca jaki jestem na prawdę.

Do rzeczy:
Czy jest możliwość żeby w państwowej poradni otrzymać pomoc? Czy trzeba mieć skierowanie? Od kogo?
Może ktoś się uporał z podobnymi problemami. A może wymyślam sobie problemy i powinienem po prostu więcej przebywać z ludźmi.. Doradźcie coś proszę.
per aspera ad astra

przez namiestnik 27 sie 2008, 13:17
Idziesz do państwowej poradni i zapisujesz się. Zazwyczaj musisz okazać jakieś dokumenty które Cie uprawniają do leczenia - jak studia dzienne - to na pewno masz co trzeba.

Nie musisz mieć skierowania.

przez offtopic 27 sie 2008, 18:36
Radek napisał(a):Witam wszystkich,
dawniej trochę pisałem na tym forum, bo miałem depresję i różne nieciekawe jazdy.
Było to spowodowane narkotykami od których jestem uzależniony. Niedawno skończyłem terapie tzn. nie biorę od ponad roku. Od prawie roku nie biorę też lekarstw. Nie mam żadnych zaburzeń psychicznych ale myślę, że przydałaby mi się pomoc psychologa.
Uporałem się z uzależnieniem ale wciąż nie potrafię funkcjonować za bardzo wśród "normalnych" ludzi. Jestem zakompleksiony, mam poczucie niższości, brakuje mi asertywności. Całe życie zadawałem się z paroma podobnymi do mnie osobami ale jak przestałem brać musiałem zrezygnować z tego towarzystwa (i dobrze się stało). W ciągu ostatniego roku zacząłem studia i poznałem wielu ciekawych ludzi. Nie potrafię jednak zbliżyć się, nawiązać głębszą relację. Wszyscy mówią żeby być sobą tylko ja nie wiem do końca jaki jestem na prawdę.

Do rzeczy:
Czy jest możliwość żeby w państwowej poradni otrzymać pomoc? Czy trzeba mieć skierowanie? Od kogo?
Może ktoś się uporał z podobnymi problemami. A może wymyślam sobie problemy i powinienem po prostu więcej przebywać z ludźmi.. Doradźcie coś proszę.

Niestety nie wiemy jakiej wagi są twoje problemy i jak się czujesz, jeśli dostrzegasz problem warto iśc do psychologa choćby na konsultację.
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez Misiek 07 wrz 2008, 23:39
Najlepiej idź do psychologa / psychiatry i on Ci wszystko wytłumaczy....

przez Adeekk 08 wrz 2008, 18:11
Cześć
Wreszcie przyszedł ten dzień, w którym się przemogłem i zadzwoniłem do psychologa tzn. do publicznej przychodni psychologicznej i pedagogicznej, pani mnie zapisała itd. i powiedziała żebym czekał na odpowiedź, powiedziała także że czas oczekiwania to około 1,5 miesiąca :( . Ale kurcze ja nie mogę tyle czekać, podejrzewam że mam dystymie bo zgadzają mi się prawie wszystkie objawy, nie wiem czy potem będę wstanie się przemóc i tam iść. Pani poleciła mi jeszcze Ośrodek Interwencji Kryzysowej, że tam jeszcze jest jakiś psycholog ale nie wiem co o tym myśleć. Bo ja bym chciał iść na jakaś terapie psychologiczną a tam nie wiem jak jest w tym ośrodku.

Pomóżcie, podpowiedzcie mi coś jakie jest wasze zdanie co powinienem zrobić!?? :-|

przez namiestnik 08 wrz 2008, 18:35
Jeżeli tylko jedna przychodnia jest w Twoim mieście to może faktycznie ten ośrodek. Dostaniesz tam doraźną pomoc, a w międzyczasie będzie coraz bliżej termin pierwszej wizyty na której będzie można ustalić co i jak z terapią.

Sortuj wg