Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez alone05 27 lis 2015, 22:15
Ja mam wątpliwości czy można porozmawiać o seksie z psychologiem a raczej o braku seksu i z czego wynika mój paniczny strach przed seksem i mężczyznami? Ja chciałabym wiedzieć dlaczego tak jest.

przez Bluepb 07 gru 2015, 18:41
@up
Mam ten stan :(
Z tą różnicą, że jestem facetem a u psychologa ( oraz podobnych) nie byłem nigdy.
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

przez Artemizja 08 gru 2015, 09:34
alone05, myślę, że pytanie nie brzmi, czy można porozmawiac z psychologiem na ten temat, ale dlaczego Ciebie coś wstrzymuje? Psycholog jest po to, żeby z nim rozmawiać na każdy temat.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bluepb 17 mar 2016, 21:02
Znajomy mi powiedział do którego lekarza chodzi. Zadzwoniłem do przychodni okazało się, że nie prowadzą zapisów. We wtorek pójdę osobiście do gabinetu tylko ciekawe czy tak "z biegu" będzie wizyta czy na konkretny termin...
Edycja: Co prawda nie jestem pewien czy na 100% pójdę ale jestem dobrej myśli.

przez serce 26 kwi 2016, 17:27
Przeczytane z innego działu. - "Powiedziałem kiedyś do jednego z psychiatrów: w psychiatrii jest pan przecież zdany na to, co do pana powie pacjent. Jak pacjent nic nie mówi, to nie może pan nic zdiagnozować. On wtedy odrzekł do mnie: „Ach... To wtedy piszȩ - autystyczna psychoza słaba symptomatycznie“. Naprawde, wtedy zacząłem siȩ poważnie zastanawiać nad pytaniem, czy rzeczywiście jest coś takiego, jak choroba psychiczna w sensie terminologii samej nauki psychiatrycznej? Bo właściwie są tylko trzy formy chorób psychicznych w psychiatrii. Mamy psychozy, mamy depresje, te endogenne i reaktywne i jeszcze mamy tych psychiatrów, którzy nie bardzo wiedzą, czego w ogóle chcą i wtedy mówimy o chorobie borderliner. I uważam, że to wszystko jest bardzo trudny temat..."

Ostro. Tak się dzieje.

przez shape 01 wrz 2016, 13:11
Hej, jak w temacie, za kilka dni mam pierwszą wizytę u psychologa. Każdy kolejny dzień upewnia mnie w tym że dobrze zrobiłam że poprosiłam o nią rodziców... Dzisiaj pierwszy dzień 2 roku w liceum, znowu potwierdzenie że coś jest bardzo nie tak, choć nie tylko o kontakty między rówieśnikami są powodem pójścia do psychologa. W każdym razie, chciałam zapytać jaka była wasza pierwsza wizyta? Kompletnie nie wiem jak ująć w słowa to wszystko co jest ze mną nie w porządku.. Czego mogę się spodziewać i jak to mniej więcej będzie wyglądało?

przez Tella 18 lis 2016, 08:54
Mnie równiez interesuje jak wyglada pierwsza wizyta u psychiatry, choć niby trochę głupie pytanie, bo jak ma wyglądać. Przedstawia się swój problem, a lekarz pomaga.
Tylko jak sie "otworzyć" przed lekarzem, a tym bardziej męzczyzną?

przez shira123 18 lis 2016, 11:42
i jak, bylas u psychologa
/ jak bylo?

ja tez sie kiedys balam bardzo przekladalam to tygodniami a okazalo sie b.milo.

natomiast terapia grupowa juz mila nie byla tylko btrudna z poczatku.
ale ja chodzilam do kobiet. przed mezczyzna, chyba tez bym sie nie otworzyla...choc ogolnie b.otwarta jestem
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez Tella 18 lis 2016, 12:03
Znalazłam kobietę-psychiatrę już na środę, jak nie spenię to pójdę, a potem tylko się otworzyć, co lezy na wątrobie.

Sortuj wg