Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

1 wizyta u psychiatry....

przez Szop Pracz 01 kwi 2015, 14:57
A ja zacząłem sobie uświadamiać, że bez pomocy specjalisty nigdy nie wyjdę z tego bagna. Sam nie wiem czy potrzebny mi psychiatry czy psycholog, nie znam się, ale raczej to pierwsze, bo bez leków raczej sobie nie dam rady. Mam tak wielkie lęki przed zmianą czegokolwiek w życiu, że nie jestem w stanie nawet napisać CV, a co dopiero iśc do pracy.
Problem w tym, że nie stać mnie na psychologa/psychiatrę. Nie pracuję, nie dostaję kieszonkowego i na niczyją pomoc nie mogę liczyć. Mógłbym chyba skorzystać z NFZtu, ale po pierwsze nie jestem ubezpieczony, a nawet gdybym to zrobił to pewnie będą wielkie kolejki. Czekanie miesiącami na poradę niewiele mi pomoże. Zwłaszcza, że ostatnio mój stan coraz bardziej się pogarsza. Ciągle jestem przybity, dosłownie nic mi się nie chce. Potrafię całymi miesiącami nie wychodzić z domu, a moim ulubionym zajęciem jest spanie.
Wiem, że sam od siebie, bez pomocy nie będę w stanie nawet zacząc szukać jakiejkolwiek pracy. A bez pieniędzy nie będę w stanie tej pomocy otrzymać, więc koło się zamyka.

przez maja_naga 01 kwi 2015, 15:13
Szop Pracz, idź na SOR

przez Szop Pracz 01 kwi 2015, 15:58
maja_naga napisał(a):Szop Pracz, idź na SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy? :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 01 kwi 2015, 16:19
Szop Pracz, myślę, że lepszym pomysłem byłoby zgłoszenie się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej ( o ile taki jest w Twoim miejscu zamieszkania ) :!: Z tego, co piszesz, zarówno w tym, jak i innych wątkach, wynika, że potrzebujesz psychoterapii, żeby się ogarnąć, a na początek zapewne także jakichś leków, żeby być w stanie rozpocząć pracę nad sobą. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Szop Pracz 01 kwi 2015, 18:26
A trzeba mieć ubezpieczenie żeby iśc do takiego ośrodka?

przez ja33 03 kwi 2015, 09:20
Pozdrawiam po rocznej przerwie wszystkich nerwowych.Rok bez nerwicy, ba ponad rok, wszystkim polecam z calego serca witaminę d3.Teraz zwiększył em dawkę na 2000 JM , jak zacząłem było 1000 JM .Sporadycznie powroty ale tyko po alkocholu, ale to wszyscy wiemy dlaczego. Pamiętam jak w 2013 byłem chorym człowiekiem, i wiecie co już nie pamiętam. Pozdrawiam.Jesli macie jakieś pytania zapraszam.

Wizyta u psychologa/psychiatry

przez ifidieyoung 06 kwi 2015, 19:57
Cześć czytającym :)

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wizytą u specjalisty bo czuję,że wnet dotknę dno dna. I trochę się naczytałam,że do psychologa potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego natomiast do psychiatry nie trzeba. I stąd moje pytanie czy to obojętnie do kogo się wybiorę na taką diagnostyczną wizytę?
Funny when you're dead how people start listenin.

przez Caipirinha 06 kwi 2015, 20:32
Nie wiem jak jest z psychologiem, ale to prawda, że do psychiatry nie trzeba żadnego skierowania, po prostu idziesz. Tylko problem w tym, że psychiatra nie rozwiąże żadnych Twoich problemów, ani nie nakieruje Cie jak pozytywnie myśleć, co najwyżej tylko wypisze Ci jakieś tabletki, więc nie licz na cud.

przez Yvaine 06 kwi 2015, 21:02
Do psychologa potrzebne jest skierowanie, do psychiatry nie. Jeśli nie chcesz brać skierowania od lekarza rodzinnego, wybierz się najpierw do psychiatry, on może Ci takie wypisać i polecić dobrego psychologa. Poza tym jest w stanie postawić też diagnozę i jeśli to będzie potrzebne przepisać od razu odpowiednie leki. No i wysłucha przynajmniej, a to zawsze jest dobre.

przez ifidieyoung 06 kwi 2015, 22:34
Caipirinha napisał(a):Nie wiem jak jest z psychologiem, ale to prawda, że do psychiatry nie trzeba żadnego skierowania, po prostu idziesz. Tylko problem w tym, że psychiatra nie rozwiąże żadnych Twoich problemów, ani nie nakieruje Cie jak pozytywnie myśleć, co najwyżej tylko wypisze Ci jakieś tabletki, więc nie licz na cud.

Na początku wolałabym jednak nie sięgać po żadne leki, muszę przejść najpierw badania profilaktyczne bo dawno tego nie robiłam i wydaje mi się,że najwyższy czas kiedy wszystkie możliwe objawy dają znak,że coś jest nie tak więc póki co nie chciałabym się dotruwać. Dziękuję za odpowiedź :)

-- 06 kwi 2015, 21:42 --

Yvaine napisał(a):Do psychologa potrzebne jest skierowanie, do psychiatry nie. Jeśli nie chcesz brać skierowania od lekarza rodzinnego, wybierz się najpierw do psychiatry, on może Ci takie wypisać i polecić dobrego psychologa. Poza tym jest w stanie postawić też diagnozę i jeśli to będzie potrzebne przepisać od razu odpowiednie leki. No i wysłucha przynajmniej, a to zawsze jest dobre.

Jak wspominałam do leków chcę się póki co wstrzymać, a raczej jak już będą koniecznością. Trochę teraz jestem na pograniczu bo post wyżej dziewczyna dała cynk,że psychiatra niewiele może mi pomóc. Zależałoby mi konkretnie póki co tylko na diagnozie, a potem ewentualnie dalsze drogi działania. Sądzę,że może wybiorę się do psychiatry i jeśli będzie taka konieczność to da mi skierowanie do psychologa najwyżej. Dziękuję za odpowiedź :)
Funny when you're dead how people start listenin.

przez blah! 06 kwi 2015, 23:09
Do psychologa z tego co wiem skierowania miec nie trzeba hmm... Natomiast do psychoterapeuty trzeba miec.
blah!

przez maga123 14 kwi 2015, 18:40
Hej, byłam dzisiaj pierwszy raz u psychiatry bo czuję, że nie ogarniam tematu tak jak powinnam. Pani doktor zapisała mi convulex, pramolan i mozarin, mam zapisać się jeszcze na terapię. Nooo, ale nie wiem co mi jest, to depresja czy co, że takie leki. Jakim cudem ten convulex, skoro to jest na padaczkę a ja nie mam.

przez szrama 14 kwi 2015, 18:47
Leki przepisane są na podstawie tego co powiedziałaś psychiatrze.

przez maga123 14 kwi 2015, 18:49
No tak, ale nie miałam nigdy styczności z tego typu lekami i zastanawiam się dlaczego dostałam convulex skoro on jest na padaczkę a ja jej nie mam. A powiedziałam, że jestem nerwowa, mama napady złości i straszliwie wrzeszczę. Jak mam już coś drugi raz powtórzyć to z krzykiem.

Sortuj wg