poczucie własnej wartości, samoocena, pewność siebie itp

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: poczucie własnej wartości, samoocena, pewność siebie itp

przez namiestnik 09 cze 2009, 13:59
Lecz jest jak piszesz - uczysz się na błędach - nawet tak w przenośni - musiało być wczoraj ciężko. Poza tym masz bardzo fajny i seksowny avatar :)

przez isj 09 cze 2009, 14:28
maugoha napisał(a):O Boże, ale byków wczoraj walnęłam, wstyd ;)
Literówki,a nie byki, bo bykami to już ja bym się troskliwie zajął.

PS Kim jest eis? ;)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Donkey 10 cze 2009, 17:35
shani napisał(a):nachodzą mnie dziś wspomnienia. jeśli chodzi o pewność siebie miałam kiedys z tym straszne problemy, przez to byłam trudnym dzieckiem.
pamiętam że nie wyszłam nawet do sklepu nieumalowana. zawsze były z tego powodu awantury. w któreś święta mama chciała żebym poszła do sklepu bo czegoś brakło. nie chciałam iść bo sprzątałam, miałam przetłuszczone włosy, brudne ubranie. pamiętam krzyczała na mnie że jestem taka sama jak "tatuś i potrafię wszystko zepsuć". a dla mnie to był koszmar. mama zawsze mówiła mi przecież tak możesz iść nawet jak miałam brudne spodnie czy starą dziurawą koszulkę, nie chodziłam do szkoły jak wyglądałam tragicznie. tłukłam lusterka. z resztą dziś też mam problemy z emocjami. czasem ich nie kontroluję jak dziś. chcę być sama tymczasem mama kazała mi włączyć siostrzenicy bajkę u mnie w pokoju. chcę stąd uciec albo najlepiej umrzeć. naprawdę mam dziś dośc wszystkiego i jeszcze zapomniałam wziąć tabletek...

Shani ja tez dzis mam kiepski dzien. Mama kaze mi spotkac sie z kolezankami ,pogadac. Ona nie rozumie ze ja chce miec spokoj!
A nie spotykac sie i udawac ze wszystko jest ok, smiac sie !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dzidzius22 20 sie 2009, 06:59
moje poczucie wlasnej wartosci i pewnosci siebie=zero
sa jednak momenty gdy to sie zmienia,niestety jest to w chwilach mojej agresji
DZIEN DZISIEJSZY JEST NAJWAZNIEJSZYM DNIEM TWOJEGO ZYCIA
WCZORAJSZY - DOSWIADCZENIEM
JUTRZEJSZY - NIEWIADOMA

przez supermarian 06 paź 2009, 19:17
mam 24 lata,186cm wzrostu,brunet,97kg.Od pewnego(odkąd dziewczyna ze mną zerwała,czyli od 5 miesięcy) czasu zacząłem umawiać się z kobietami,zawsze wydawało mi sie że ma powodzenie u kobiet,ale ostatnio okazało się że chyba moje wyobrażenie na mój temat jest nie prawdziwe.Poznałem już chyba z 5 dziewczynę,całusy na pierwszej randce,kizi mizi,a później cisza...Brak odpowiedzi na moje maile i smsy.Moja samoocena właśnie sięga dna,nie wiem co jest ze mną nie tak,może jestem jakiś niemiłosiernie brzydki czy jak???Pomocy

przez bliksa 06 paź 2009, 19:51
wiesz, jest takie powiedzenie, ze jak idziesz do sklepu to nie bierzesz pierwszego z brzegu jabłka, które jest zgnite lub robaczywe, tylko skoro to zauważasz to szukasz innego, lepszego, takiego, które ci w pełni odpowiada. tak samo jest z partnerami zyciowymi, nic na siłę, widocznie nie trafiles na tą jedyną, mysle , ze warto poczekać ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez supermarian 07 paź 2009, 17:41
:)Może i masz rację,ale...jak pokonać paraliżujący strach przed odrzuceniem????Popadam w coraz większe kompleksy,i mam coraz niższą samoocenę,a przecież nie da się pokochać kogoś nie kochając samego siebie:(

przez bliksa 07 paź 2009, 17:45
a pomyśl sobie, ze bedzie co ma byc, po co z góry zakładac, ze zostaniesz odrzucony i sie stresowac? nie ty jeden zostałes rzucony, i nie jeden raz kogos rzucisz w zyciu, taka jest prawda, z drugiej strony słowo "rzucisz" ma oddźwięk negatywny, rzucic to mozna piłke psu. nawet jesli nastepna dziewczyna nie bedzie chciala kontynuowac znajomosci to swiat sie nie zawali, korona ci z głowy nie spadnie, po prostu bedzie to znaczylo, ze nalezy szukac dalej. ale tez nic n a sile, bo zazwyczaj jest tak, ze jak sobie odpuszczamy to milosc sama nas znajdzie ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Adaś2222 16 paź 2009, 23:55
Taka osoba ma problemy z uwierzeniem , że ktoś ją może pokochać. Ma poczcie że ciągle musi zasługiwać na miłość od nowa i nieustannie udowadniać swą wartość, ciągle zdobywać – jeszcze więcej, jeszcze bardziej.”

Ja to mam jak się tego pozbyć? Zauważyłem, że moja samoocena jest zależna od opinii innych, moja samoocena jest jak lustro ocen innych ludzi, wszystko przyjmuje.

przez Cassandra 17 paź 2009, 17:47
Ja mam to samo... nawet jak jeszcze nie chorowałam, to zawsze przejmowałam się tym, co inni o mnie pomyślą albo tym, co o mnie mówią. Często płakałam w domu przez to, że w szkole się ze mnie śmiali (bo zawsze byłam tą brzydszą, biedniejszą, gorszą). Staram się jakoś zaleczyć swoje kompleksy, ale nie mogę zapomnieć tego, jak byłam traktowana przez rówieśników. Kiedyś w zwierciadle przeczytałam o metodzie radykalnego przebaczenia, która bardzo pomaga w akceptacji siebie i innych. Można sobie w necie o tym poczytać. Za niedługo chyba się za to wezmę. Pozdrawiam :):):)
Cassandra

przez Adaś2222 19 paź 2009, 18:21
Tak się zastanawiam jak to jest z tą pewnością siebie u osób co nie mają nn itd. ciekawe :roll:

przez norweg 02 lis 2009, 22:48
No właśnie poczytałem sobie te forum i zrozumiałem, że nie tylko ja mam problemy z poczuciem własnej wartości. Zawsze wydawało mi się że jestem mało pewny siebie i każda nawet delikatna krytyka sprawiała że czułem sie fatalnie. Chociaż problem zaczął się tak naprawde niedawno, Otóż, wyjechałem na płatne praktyki do Norwegi i okazało się że trafiłem na szefa który ciągle sie złości jest nerwowy, no i szczegółnie upodobał sobie mnie do obserwacji i krytyki. Sytuacja wygląda tak, że nieważne co robię słysze jego uwagi, że to jest źle albo on to zrobiłby inaczej. Doprowadziło mi to do stanu, że prawie każdy dzień dzień jest dla wielką udręką i towarzyszy mi ciągle dziwny niepokój. Jestem tu od września, w efekcie całej sytuacji musiałem wrócić do Polski w półowie października na tydzień żeby odpocząć. Jednak wróciłem i mimo że wydawało mi się że teraz bedzie inaczej, tak nie jest.
Chodzi mi o to że nie moge normalnie pracować, a każda naewt najmniejsza krytyczna uwaga niszczy mi humor i czuje sie beznadziejnie.
Wiem, że nie powieninem sie przejmować tym i zwyczajnie olać go ale nie moge. Każdego dnia czuje się jak poprostu kupa gó**a. I co mi poradzicie?
A zdaje sobie sprawę, że w przyszłości napewno bede trafiał na takich ludzi.( mam 23 lata) Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Dla mnie nadmiar takiego stresu skończył się wczoraj problemami z jedzeniem i dwoma omdleniami.
Proszę o małą rade.

przez pk-pk 03 lis 2009, 00:39
Jako wieloletni ,,eksperymentator" uwazam, ze zarowno korzystanie z tzw narkotykow psychodelicznych jak i lekow powinno sie odbywac pod bardzo scisla kontrola i byc stosowane wylacznie w ostatecznosci. Marihuana, psylocybina, LSD, exctasy moga zrowno powodowac stan uniesienia i otwartosci, jaki i depresje i psychozy wiec gloryfikowanie ich jest tak malo logiczne jak i ch calkowita negacja. Mysle, ze kluczem jest tutaj odpowiednia diagnoza lekarska i dopiero wtedy mozna mowic o mozliwosci jakiegokolwiek zastosowania jakiejkolwiek substancji, zarowno leku jak i narkotyku.

[Dodane po edycji:]

prosze admina o skasowanie tego posta - juz zauwazylem i przeniolsem go do odpowiedniego miejsca.

przez Ingrid 07 gru 2009, 11:56
Witam
A myślałam że jestem sama.
ucze sie akceptowac sie siebie
Trudne to ponieważ ciągle porównuje sie z innymi ;/
KAżdy jest lepszy, madrzejszy, ładniejszy
Nadzieja umiera ostatnia

Sortuj wg