Deja vu...

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Toshiro 19 paź 2006, 11:35
Być może nasza świadomość miesza się tymi z innych wymiarów czy czaso przestrzeni? Zresztą kto to wie?

Bardzo podoba mi się to podsumowanko. :D
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez pajak_leon 19 paź 2006, 15:29
co Wy gadacie?

po prostu sygnały z jednego oka docierają do mózgu poźniej niż z drugiego..wszystko na temat..

to wina neuronów..czesto zdarza się przy niedotlenieniu, przemęczeniu organizmu, osłabieniu
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

przez ~Maja 19 paź 2006, 16:16
Kiedyś jakiś mądry (?) psycholog - naukowiec określił deja - vu jako ... nieścisłości (prymitywnosć!? :shock: ) naszego umysłu i ma to związek z neurologią i takie tam.
Ja sama nie wiem zbyt wiele na ten temat ...
Ale tylko tyle, że :
lucky napisał(a):Czy takie cos jest niebezpieczne?

To jest zupełnie naturalny odruch, czyli chyba raczej napewno nieszkodliwy :P . A gdyby szkodził - to każdy robiłby sobie szkodę co jakiś czas. ( Na 100 % każdy , przynajmniej nieświadomie miał taką "podwójną klatkę z filmem " :lol: )

Ale ja po cichu też tak wierzę, że to jest tak :
Malcolm napisał(a): Być może nasza świadomość miesza się tymi z innych wymiarów czy czaso przestrzeni? Zresztą kto to wie?

:D .
Pozdrawiam

O, właśnie, mniej więcej chciałam to samo powiedzieć co Pajączek . Tylko że nie miałam takiej dokładnej wiedzy :)
..trzeba być gorszym... by potem stać się lepszym
trzeba być głupim... by móc stać się mądrzejszym... (...)
by czuć upadek... z wysoka spaść trzeba
być na dnie... by móc sięgnąć nieba... (...)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucky 19 paź 2006, 17:16
Dzieki wszystkim za odpowiedzi...czytajac o deja vu troche sie przestraszylem np. tego ze wystepuje w paramnezji ktora znow wystepuje w schizofrenii.
Troche mnie uspokoiliscie jeszcze raz dzieki :oops:

przez Toshiro 19 paź 2006, 17:57
Malcolm napisał(a):Być może nasza świadomość miesza się tymi z innych wymiarów czy czaso przestrzeni? Zresztą kto to wie?

~Maja napisał(a):Ale ja po cichu też tak wierzę, że to jest tak :
Malcolm napisał/a:
Być może nasza świadomość miesza się tymi z innych wymiarów czy czaso przestrzeni? Zresztą kto to wie?

Skoro istnieje większe zainteresowanie to pozwolę sobie polecić ciekawy artykuł jako lekturkę i małe wprowadzenie do tzw. wielowymiarowości wszechświata. Link: http://dzogczen.budda.pl/garuda/Biuletyn/Garuda%20nr%2014/Duchowo%C5%9B%C4%87%20i%20nauka:%20holograficzny%20wszech%C5%9Bwiat.html

Dość dobre tłumaczenie artykułu Michaela Talbota
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez maiev 18 gru 2006, 12:43
a mnie się to zdarzało zanim zaczęłam brać leki i za każdym razem byłam przerażona straszliwie. teraz znowu wróciło i to po kilka razy dziennie. Oczywiście znowu się zamartwiam że jestem chora na coś duuużo poważniejszego niż nerwica. U mnie to wygląda tak. Trwa to ułamek sekundy. Wydaje mi się że już coś takiego widziałam, albo mi sie śniło. Nie moge sobie przypomnieć gdzie, kiedy i jak. Ogólnie to mało sobie skojarzę, bo to uczucie trwa bardzo krótko. takie mgnienie. I zawsze towarzyszy mu myśl że stanie się coś okropnego. Oczywiście nigdy sie to nie sprawdziło. ale stracha zawsze mam. Nie rozumiem tego kompletnie.
"I need a new version of me..."

przez pawelcz 18 gru 2006, 13:12
w nerwicy to uczucie pojawia sie bardzo rzadko. W ksiazce "Psychiatria" jest napisane o tym i jest to wytlumaczone psychologicznie. Otoz jest to uczucie 'mylnego przekonania', gdyby nas spytano co wydarzy sie za chwile nie moglibysmy na to pytanie odpowiedziec albo nie moglibysmy opisac pomieszczenia do puki tam nie wejdziemy i nie powiemy - ja tu juz bylem..

ksiazka to -> http://www.allegro.pl/item151263289_psy ... szawa.html

przez maiev 18 gru 2006, 13:25
pawelcz napisał(a):gdyby nas spytano co wydarzy sie za chwile nie moglibysmy na to pytanie odpowiedziec albo nie moglibysmy opisac pomieszczenia do puki tam nie wejdziemy i nie powiemy - ja tu juz bylem..

takiego czegoś to ja też nie potrafię. Nie wiem co się wydarzy ani nic takiego. Mam tylko takie wrażenie że COŚ się stanie i na dodatek sama wiem że to bzdet. Ale zanim świadomość zareaguje jest taki maleńki ułamek sekundy w którym zdążę się wystraszyć - głównie tego że jestem stuknięta kompletnie i zaraz mnie zapakują w kaftan, bo dzieje się coś czego nie rozumiem.
Dzięki za lekturę- muszę zajrzeć.
"I need a new version of me..."

przez pawelcz 18 gru 2006, 13:33
Dzięki za lekturę- muszę zajrzeć.

prosze :)

przez Coldplay 18 gru 2006, 16:44
Ja mam takie "coś" bardzo często. Tyczy to za zwyczaj miejsc, osób..

przez gore 20 gru 2006, 12:34
też to miałam, a do tego sprawdzają mi się sny dość często. Te dobre i te złe, brrrr......Przyzwyczaiłam się

przez Agressia 21 gru 2006, 13:10
czesto

minimum 2 razy w tygodniu

czasm nawet wydaje mi sie że te mysli juz były...
takie dziwne uczucie...
"Tylko umysł czyni człowieka prawdziwie szczęsliwym"

przez Neśka 21 gru 2006, 22:18
Ja miałam już to po raz pierwszy mając powiedzmy 5 lat. Dobrze to pamiętam...

Ale nie zgodzę się z tym, że nie jestem w stanie powiedzieć, co przydarzy się za chwilę... Wiem, ale to się niestety nie wydarza. To tak, jakby w momencie uświadomienia sobie, że to już było znika dalsza kolejność powtarzanych wydarzeń....
Zawsze zastanawiałam się, kiedy mi się to śniło. Tak, bo wydaje mi się, że to są moje sny... może to dziwne, ale tak jest.....
A że każdego dnia tracę pamięć:( to nie jestem sobie w stanie przypomnieć, kiedy mi się coś "przyśniło". Czasem wydaje mi się, że nawet m mówiłam komuś, że coś mi się śniło, potem to się wydarza... Oczywiście to nie sa żadne jasnowidzenia, bo jedno nie ma nic wspólnego z drugim, dopóki nie wydarzy się coś, co niby kiedyś było.\

Ja chyba wariatką jestem....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą ! (św. Augustyn)

przez Róża 22 gru 2006, 09:49
Neśka nie jestes wariatką,ja mam to samo.chyba mamy jakąś rozwinieta ponad norme intuicję,czy coś takiego.Ale może to jest dar,a nie przekleństwo(próbuje mysleć pozytywnie :D ).Pa.
Przyjaciel forum

Sortuj wg