Moje Emocje

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Samanta 10 cze 2007, 20:51
Mam to samo co bethi, miałam testy na dojrzałość -> wszystko pięknie i ładnie, psycholog był pod wrażeniem.

przez viverna 19 cze 2007, 17:28
laven napisał(a):Moja inteligencja emocjonalna zatem wynosi 0. Nie mam emocji. A przynajmniej nie potrafię ich odczuć i nazwać. Mam problem w rozumieniu czym jest uczucie. Nie wiem kiedy coś mnie smuci, lub cieszy. Jedyne co czuję to ból psychiczny. Tylko to umiem określić i powiedzieć kiedy odczuwam a kiedy nie. Widzę jedynie swoje myśli, rozum. Zapewne gdzieś tam są i emocje. Ale nie umiem ich wyodrębnić. Posługuję się jedynie umysłem.

Aleksytymia (?) to taki daltonizm emocjonalny, czasem też tak odczuwam ale przeplata się to u mnie ze stanami kiedy odczuwam albo wielki smutek albo radość. Ale życie w takiej pustce emocjonalnej wydaje mi się (mając jako takie porównanie) chyba najtrudniejsze... Ciężko z motywacją, z relacjami z innymi ludźmi.

Są i tacy (tak czasem też mam) którzy nie czują nic. Naprawdę nic- totalna obojętność, zero pozytywnych i negatywnych emocji do czegokolwiek i kogokolwiek... (ponoć psychopaci nic nie czują) :?

laven piszesz że gdzieś tam są emocje tzn 1)zakładasz że one tam są i w tym czasie nic nie czujesz (i z tego powodu odczuwasz ból) czy 2) za każdym razem jak coś powinnaś czuć odbierasz to jako cierpienia? (bo nie potrafisz tego inaczej odczuć)? (tak jakby wszystkie kolory które widzi oko docierały do świadomości jako np. same szarości w różnych odcieniach).
juz nie wroce do wroclawia, aleksander nie zyje

przez marmarc 24 cze 2007, 20:51
no to się ładnie uzupełniacie. Wyobraź sobie że miałabys takiego niezrównoważonego męża...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg