Artykuły, poradniki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

nerwica,depresja,bóle psychosomatyczne duzo na temat

przez pitek 04 lis 2007, 15:16
wejdz na strone http://napieciowe.republika.pl/ i zapoznaj sie z tekstem duzo konkretnych wyjasnien na w/w temat

http://napieciowe.republika.pl/

przez irmini 30 gru 2007, 02:11
Przeczytałam większość z tych proponowanych prze Was artykułów i teraz dopiero sie boję :( Myślałam że ze mną nie jest aż tak źle - a tutaj i niska samoocena i lęki, depresja - tak nie miało być

Oczami praktyka: „Lęk przy depresji jest wolnopłynący, człowiek kładzie się z nim spać i z nim się budzi.” - dokładnie tak jest
Przywarli do siebie tak blisko,
że już nie było miejsca na żadne uczucia...

Bitwa z własnym umysłem

przez ewrzos 17 sty 2008, 19:30
SUPER strona !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Warto przeczytać !!!!

http://www.medigo.pl/artykul/1735_Bitwa ... yslem.html

Bitwa z własnym umysłem

2006-10-06
Źródło: Super linia, nr 10/2006
W życiu bywa wiele stresujących sytuacji, które wyprowadzają nas z równowagi i sprawiają, że trudniej funkcjonujemy w świecie zewnętrznym. Rozwód, śmierć, zawiedzione nadzieje, kłopoty małżeńskie czy choroby.

W takich sytuacjach wydaje się, że świat stanął na głowie i lada moment powinien całkiem runąć.
Okazuje się jednak, iż mimo huraganów pustoszących ludzkie myśli i uczucia, miewa się on całkiem dobrze. Poza naszymi zmartwieniami i życiem wewnętrznym, świat bowiem ani na chwilę nie rezygnuje ze swego prawa do istnienia. Nadal są cztery pory roku, mistrzostwa sportowe, funkcjonują wszystkie urzędy, dzieci chodzą do szkoły, a naukowcy penetrują kosmos. Dlatego ważne jest, abyśmy w tych trudnych chwilach nie uciekali od rzeczywistości, tylko podnieśli się z ruin niczym Warszawa po zniszczeniach wojennych.
Każdy człowiek nosi w sobie pragnienie sukcesu i szczęścia. Kiedy życie nie układa się według zaplanowanego scenariusza, najłatwiej jest poddać się depresji. Ale z depresją trzeba walczyć jak z chorobą nowotworową - już na samym początku wystąpienia jej symptomów.
Moim sprawdzonym sposobem na stany depresyjne jest działanie; wówczas znajduję sobie zajęcie uwalniające myśli od nadmiaru złych treści (piszę wiersze, rysuję, robię na drutach lub przemeblowuję mieszkanie), dużo się ruszam i dużo rozmawiam. I chociaż zmuszenie swojego ciała do aktywności w momencie gdy cierpi dusza, jest niewiarygodnie trudne, to warto podjąć ten trud, bowiem ruch i rozmowa są tym, czego najbardziej potrzeba udręczonej psyche. Najgorszym zaś rozwiązaniem jest zamknięcie się w domu i pogrążanie w smutku.
Zestresowany człowiek miewa często kłopoty ze snem - dopada go nadmierna senność lub przeciwnie - nie może spać. A sen, jak wiadomo, jest niezbędny do właściwego funkcjonowania organizmu. Dlatego też dobrze się wyśpijmy, a rankiem ogarnijmy wszystko świeżym umysłem i schowajmy głęboko to, co nie dawało nam wczoraj spokoju, do archiwum trosk i niepotrzebnych zmartwień. Myśl o dobrych i miłych rzeczach może dodatkowo wspomóc wydostanie się z dołka negatywnych spraw.
Trzeba wierzyć w to, że szczęście jest nam przypisane, tak samo jak bycie człowiekiem. Naszym obowiązkiem jest więc wychwytywanie najmniejszych jego oznak i radość z drobnych sukcesów.
Świat nie zatrzyma się nagle, by dać nam szansę na lepsze życie. To my sami musimy gonić za tym, by czerpać z niego to, co ma najlepszego do zaoferowania.
Z nadziejami natomiast jest tak jak ze sprzedażą bezpośrednią. Nie wszystkie zamówienia udaje się zrealizować. Trzeba wtedy zebrać swoje marzenia do walizki z ofertami pomysłów na życie i promować się dalej, bez narzekania na okrutny świat.
Tylko od nas zależy, czy godnie podniesiemy się z upadku i będziemy walczyć dalej o nasze prawo do szczęścia, czy też biernie się poddamy.

Moim sprawdzonym sposobem na stany depresyjne jest działanie; wówczas znajduję sobie zajęcie uwalniające myśli od nadmiaru złych treści (piszę wiersze, rysuję, robię na drutach lub przemeblowuję mieszkanie), dużo się ruszam i dużo rozmawiam.

Barbara Musiałek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nieżywi lekarze nie kłamią - artykuł

przez tomakin 25 mar 2008, 05:52
Szczególnie polecam tym, którzy uważają lekarzy za bezbłędne wyrocznie :D

http://www.bioter.pl/prasa/niezywi.htm

Z miejsca przypomina mi się, jak przez 4 miesiące biegałem po lekarzach, na badania i leki wydałem ponad 500 zeta - zero poprawy, dalej gorączka i biegunki. W końcu wkurzyłem się, wypisałem wszystko co organizm potrzebuje do życia, poszedłem do apteki, dałem 50 zeta za suplementy (cały worek). Po tygodniu byłem całkowicie zdrowy.

Ebooki - "pomocna dłoń"

przez Grace 02 kwi 2008, 20:03
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam nerwicę lękową z którą walczę 3 lata. Nie chcę sie nad sobą użalać bo to i tak nic nie da :( mimo że jest ciężko staram się walczyć z tym"bólem", raz jest lepiej a raz gorzej niestety ale WAŻNE żeby się nie poddawać, nawet mieć kogoś bliskiego komu można by się wypłakać... ja nie mam nikogo takiego, kiedyś mi się wydawało że miałam, ale to były tylko złudzenia, DZIŚ moją deską ratunku są książki a dokładnie E-booki dotyczące psychologii itp. również promuję je i chciałabym polecić wszystkim osobom którym jest ciężko lub nie mają komu sie wyżalić do kliknięcia w moje linki, może ktoś znajdzie coś dla siebiE.
Jak skutecznie osiągać cele?
http://cele.zlotemysli.pl/swietnywybor.php
Jak radzic sobie ze stresem aby w pełni cieszyć się życiem?
http://stres.zlotemysli.pl/swietnywybor.php
Jak skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony?
http://psychologia-manipulacja.zlotemys ... ywybor.php
Przez pozytywne myślenie można osiągnąć więcej...dlaczego?
http://optymizm.zlotemysli.pl/swietnywybor.php

przez Gringo 02 kwi 2008, 20:52
Uważasz, że ludzie są naiwni, jesli chcesz zrobić reklamę e-book'om, to napisz wprost, zamiast bawić się w takie krypto reklamy.
Jeśli się mylę wybacz.
Gringo

przez Grace 03 kwi 2008, 10:08
Dokładnie - MYLISZ SIĘ
Chodziło mi tylko o POMOC
Te Ebooki są moim zdaniem ciekawe i uważam że trafiają dokładnie treścią dla osób które mają problemy i chcą jakoś wesprzeć się na duchu.
Ale skoro wrażenie jest błędne to trudno...

Re: Artykuły, poradniki

przez integralny 26 cze 2008, 21:55
Ja uwazam ze najlepsza koncepcje leku i strachu stworzyla Karen Horney, ktorej teorie przytaczam na swoim blogu. POzwole sobie wkleic tutaj cytat mojego textu z mojego bloga

"Wydaje się, że strach jest reakcją proporcjonalną na niebezpieczeństwo, podczas gdy lęk jest reakcją na niebezpieczeńswo małe albo wręcz pozorne.
Taką definicję przyjmuje wstępnie Karen Horney w książce „Neurotyczna osobowość naszych czasów” ale mówi jeszcze o czymś bardzo ważnym. Spróbujmy wyobrazić sobie jak zachowa się matka opisywana wyżej kiedy powiemy jej, że jej obawy o chorobę dziecka są pozorne. Myślę, że zacznie szukać racjonalnych argumentów, aby udowodnić swoją rację, będzie szukała w pamięci przykładów potwierdzających, że jej dziecko ma osłabiony system immunologiczny w porównaniu z innymi dziećmi, że jej sąsiadka zaniedbała kiedyś swoje dziecko przez co ma ono problemy zdrowotne aż do dzisiaj. I co Ty na to Czytelniku? Matka ma powody do strachu? Czy nadal czuje "tylko" lęk?"

wiecej na moim blogu
Zapraszam wszystkich na mój psychologiczny blog :)
http://www.psychika.net

Bardzo madry artykul i wogole cala strona .

przez antychemikal 06 lip 2008, 13:04

Uwazaj na "swoje mysli " one beda "twoimi "slowami , "uwazaj" na slowa bo one beda "twoimi" czynami , "uwazaj" na swoje ........
zbanowany

Re: Bardzo madry artykul i wogole cala strona .

przez Holek85 09 lip 2008, 18:10
Świetne artykuły !

przez NLD 06 gru 2008, 12:04
Temat: co sądzicie o tym artykule?

Psychiatria – nauka czy mitologia?

I czy w związku z tym nie wolno chodzić do psychiatry bo to grzech i wiara w magię? To chyba nie jest zabronione.
NLD

przez Fryderyk 06 gru 2008, 14:24
Nie ma linku, więc mogę tylko przypuszczać, że chodziło o ten artykuł:
http://www.forum.nerwica.com/post105285.html#p105285

Jeśli tak, to przyznam, że przeczytałem go z zainteresowaniem, zwłaszcza podobał mi się ten wymowny fragment: "(...) prostota tego zabiegu pozwalała na przeprowadzenie go w gabinecie lekarskim. W ciągu jednego dnia neurochirurg mógł wykonać nawet kilka lobotomii. Pomiędzy rokiem 1942 a 1954 ów zbrodniczy zabieg stanowił leczenie z wyboru wielu zaburzeń psychicznych. Przychylnie wypowiadano się o nim w periodykach naukowych oraz na zjazdach medycznych. Odkrywcę tej metody, Portugalczyka Antonio Egaza Moniza uhonorowano nawet Nagrodą Nobla. Został on zastrzelony przez jednego z pacjentów poddanych lobotomii." Z drugiej strony, może szkoda, że nie zastosowano tej metody u komunistów, może jedno albo dwa pokolenia mniej byłyby uciskane przez ten zbrodniczy system... :twisted:

Myślę, że ogólnie artykuł zawiera mnóstwo trafnych spostrzeżeń, ale Twój wniosek jest całkowicie błędny (jeśli mówimy o tym samym artykule). Nie ma w artykule nic o religii czy grzechu, krytyka psychiatrii jest przeprowadzona z naukowego punktu widzenia - niektóre jej metody są krytykowane jako błędne czy nienaukowe a nie antyreligijne. Autor nie odrzuca psychiatrii całkowicie, a tylko wytyka jej straszliwe błędy. Zresztą można by pewnie wyliczyć tych błędów jeszcze więcej, nie wspominając o takich osiągnięciach radzieckiej psychiatrii jak słynna schizofrenia bezobjawowa, na którą przymusowo i uporczywie leczono osoby niewygodne politycznie. Wykorzystywanie psychiatrii do walki z niewygodnymi ludźmi jest zresztą i dziś wykorzystywane w Rosji oraz niestety i w Polsce. Ciekawe, że media mało i niechętnie o tym mówią (osobiście znałem jedną osobę, którą w ten sposób niszczono), podczas gdy sprawnie przeprowadzona kampania medialna już dawno zmusiłaby ustawodawców do poprawy przepisów zawierających lukę pozwalającą w Polsce bez prawomocnej decyzji dowolnie długo przymusowo przetrzymywać dowolną osobę w szpitalu psychiatrycznym.

Tak więc psychiatria ma wiele grzechów na sumieniu. Sam nie wiem jak temu zaradzić. Może od podstaw - zmienić program kształcenia psychiatrów, lepiej uświadomić im ograniczenia tej dziedziny oraz rozbić zatęchłe kliki, które podtrzymują chory system, który niejedno ma na sumieniu.

przez gusia 15 gru 2008, 11:45
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez pyzia1 15 gru 2008, 11:57
Rzeczywiście, fajny:) jakoś lepiej się robi, gdy pomyślę sobie, że smutek, to normalne uczucie, którego wcale nie trzeba się wstydzić, ani od niego uciekać.
Zenforest czytam prawie codziennie. Świetne i mądre artykuły.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

Sortuj wg