Facebookowa depresja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Facebookowa depresja

przez ego 25 sie 2016, 08:58
Śmiercionauta napisał(a):Aż z ciekawości sprawdziłem ile mam znajomości na fb. Ta liczba to 33 dusz :p
Ooo.. liczba Chrystusowa ;) a działa choć antydepresyjnie?
ego

Facebookowa depresja

przez refren 25 sie 2016, 12:17
Jak dla mnie, jeśli już, to mieć za dużo znajomych na fb jest obciachem, bo wtedy wiadomo, że dodaje się ich jak popadnie. Wielu zaproszeń nie przyjmuję, bo nie widziałam człowieka na oczy, ale nawet od osób z podstawówki czy liceum nieraz nie przyjmuję, bo zdarza się osoba, z którą w szkole nie zamieniłam dwóch zdań albo zamieniłam, ale od czasów ukończenia nie mamy żadnego kontaktu. To jakby obca osoba, jak ją dodam, to jedyne co z tego będzie, to plotki. Niektórych osób ze szkoły nie widziałam od jej końca, a docierają do mnie o nich ploty, co mają na fb.
Jak mam powyżej 100-u znajomych, to przeglądam, czy nie ma kogoś do wywałki (np. osoby, o której nie pamiętam, kim jest).

Facebookowa depresja

przez one man show 25 sie 2016, 13:10
czy facebook przed rejestracją ostrzega przed podobnymi zagrożeniami? :lol:
ciężko się nie czuć zwycięzcą w takiej sytuacji. mogli jeszcze wpisać kody na nieśmiertelność, żeby mnie pokonać :D

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

dlaczego konflikty nie są rozwiązywane na drodze dyplomatycznej tylko militarnie?
Capricorn napisał(a):Nikogo nie interesuje kompromis.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Facebookowa depresja

przez elo 25 sie 2016, 13:30
osobiscie bardzo nie chce wierzyc w istnienie zjebow ktorzy oceniaja innych ludzi przez pryzmat liczby znajomych na portalu spolecznosciowym... ale na wszelki wypadek u siebie ustawienia zmienilam tak by nikt poza mna nie mogl tego obczaic bo jeszcze by doszedl do wniosku ze jestem za bardzo spoleczna ;)

ziomkow ze studiow musze trzymac w znajomych ze wzgledu na wspolne projekty ale ze tak bardzo nie obchodzi mnie ich zycie to wszystkich odobserowawalam i dzieki temu ich aktywnosc mi sie nie wyswietla - oni zreszta tez nie maja mozliwosci zobaczenia mojej bo dostosowalam grono odbiorcow moich postow do wlasnych potrzeb

tym samym doszlo do tego ze "sledze" ledwo 1/10 znajomych z ktorymi mam dobry kontakt a ktorzy i tak rzadko kiedy cos publikuja [a jesli juz to zwykle jest to cos ciekawego]

poza tym na fejsie udziela sie wiele tworcow ktorych darze szacunkiem i ich z nieukrywana radoscia ogladam badz czytam

i nie musze codziennie robic rundki po ulubionych pejach bo wiem ze z fb szybciej sie dowiem o najnowszych wrzutkach

sama nie rozumiem tej fiksacji na punkcie liczb bo o wiele bardziej od pustego lajka ktorym nawet sie podetrzec nie moge cenie se ludzi z ktorymi moge pogadac o czymkolwiek

co do artykulu to na lepsze trafialam ale z jednym sie zgodze - to nie w portalach jest problem a w ludziach ktorzy nie potrafia z nich korzystac

co do grupy forumowej to naturalnie taka istnieje lecz od dwoch lat nikt nowy nie zostal dodany i sa w niej glownie osoby ktore dzis juz praktycznie sie tu nie udzielaja [prywatnosc ofc jest wybrana tajna takze jesli ktos jest zainteresowany to niech pisze]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Facebookowa depresja

przez iiwaa 25 sie 2016, 13:43
[quote="elo"]

co do artykulu to na lepsze trafialam ale z jednym sie zgodze - to nie w portalach jest problem a w ludziach ktorzy nie potrafia z nich korzystac

quote]

Właśnie. Mnie zawsze mierzi, kiedy ktoś mówi, że dzieci/młodzież nie powinny "uczyć się z Internetu".
Ktoś, kto tak mówi, nie wie, jak szukać. W sieci jest wiele informacji - od tanich plotek po artykuły naukowe, z których korzystać może nawet profesor, więc i dzieciak tym bardziej. W sieci są całe książki, są strony stricte edukacyjne, są filmy, które kształcą.
Podobnie na Facebooku. Zależy, co się obserwuje. A jak ktoś obserwuje Fakt, Pudelka czy inne .... (nie będę się wyrażać), to już tylko jego problem, a nie całej sieci w ogóle.

Facebookowa depresja

przez varelse 25 sie 2016, 13:57
Ja mam 450+ znajomych, tak, dodaję trochę przypadkowo (na zasadzie "o, fajnie flejmowałeś", "jesteśmy w tej samej organizacji", "kojarzę cię stąd i stąd", "aktywnie udzielamy się w tych samych rejonach sieci"). Czy to jest mądre - nie wiem. Czy to jest pożyteczne - tak, BARDZO. Ale też nie używam fejsa jak instagrama (ok, teraz używam, bo trochę się wypaliłam), w sensie, dobry networking nie jest zły.
'Cause sometimes you just feel tired, feel weak
And when you feel weak, you feel like you wanna just give up.

Facebookowa depresja

przez elo 25 sie 2016, 14:26
iiwaa napisał(a):W sieci są całe książki, są strony stricte edukacyjne, są filmy, które kształcą.

bo to jest wlasnie piekno internetu!

a ta roznorodnosc sprawia ze totalnie smiac mi sie chce kiedy ktos w xxi wieku mowi o "uzaleznieniu od internetu" - to tak jakby twierdziec ze alkoholik jest uzalezniony od butelki a pracoholik od dlugopisu :>

varelse napisał(a): tak, dodaję trochę przypadkowo (na zasadzie "o, fajnie flejmowałeś", "jesteśmy w tej samej organizacji", "kojarzę cię stąd i stąd", "aktywnie udzielamy się w tych samych rejonach sieci")

o jezu ja tez :D

ale co najlepsze - tych ludzi ktorych nie znam osobiscie [w przeciwienstwie do "prawdziwych znajomych"] nie odobserwowuje masowo bo zwykle sa to persony z zajebistym gustem/ciekawymi postami i ich aktywnosc wydaje mi sie nadzwyczaj interesujaca

hehe i czasem mi nawet wstyd ze w realu nie potrafie poznac tylu fajnych osob noale nolife to juz styl zycia

a z drugiej strony ciesze sie gdy ktos obcy do mnie pisze ze chcialby mnie poznac bo gdzies tam w sieci zetknal sie z moimi wypocinami i mu sie spodobaly
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

Facebookowa depresja

przez atic 25 sie 2016, 15:17
ja mam bardzo mało znajomych na fejsie około 20
atic

Facebookowa depresja

przez atic 25 sie 2016, 15:33
ostatnio napisałem znajomemu, na jego osi czasu, że jest żywym argumentem za unicestwieniem ludzkości, bo mnie wykurzył, że polubił "nowoczesną", a on mnie wykasował ze znajomych za wpis, moim zdaniem nieładnie się zachował, ale mi to zwisa.
atic

Facebookowa depresja

przez Michellea 25 sie 2016, 15:37
Wiesz, też bym się wkurzyła za taki komentarz za danie czemuś lajka.

Facebookowa depresja

przez elo 25 sie 2016, 15:49
mnie najmlodszy brat wywalil ze znajomych za to ze [uwaga cytuje] "smieje sie z jezusa na fb"
i jeszcze poszedl do matki na skarge :D

przypal ;/

ale potem znowu przyjal mnie gdy w wigilie polubilam mu zdjecie z choinka
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

Facebookowa depresja

przez varelse 25 sie 2016, 16:38
Aha, żart "nie istnieję, bo nie mam fejsbuka" to top10 najgłupszych powodów, żeby czuć się lepszym.
'Cause sometimes you just feel tired, feel weak
And when you feel weak, you feel like you wanna just give up.

Facebookowa depresja

przez iiwaa 25 sie 2016, 17:28
Michellea napisał(a):Wiesz, też bym się wkurzyła za taki komentarz za danie czemuś lajka.

Jak każdy ;)

Facebookowa depresja

przez kasza_w_spreju 25 sie 2016, 19:15
elo napisał(a):mnie najmlodszy brat wywalil ze znajomych za to ze [uwaga cytuje] "smieje sie z jezusa na fb"
i jeszcze poszedl do matki na skarge :D

przypal ;/

Obrazek
Uważaj na siebie. Są bardziej niespodziewani niż CBŚ.

Sortuj wg