Facebookowa depresja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Facebookowa depresja

przez Liber8 24 sie 2016, 10:20
Anita profil na Facebooku miała jakieś trzy miesiące. Wcześniej broniła się przed publicznym obnażaniem się. Nie chciała, żeby jej zdjęcia oglądały jakieś przypadkowe osoby. Skapitulowała po tym, jak nie wiedziała o urodzinach przyjaciółki, bo ta zamieściła informacje o przyjęciu jedynie na portalu. Koleżance Anity do głowy nie przyszło, że ktoś ze znajomych może nie mieć profilu i warto wysłać do niego SMS-a.

- Zdziwiło mnie to, że ludzie mają po 300 znajomych. Zastanawiałam się, skąd oni ich biorą. Ja zebrałam niecałe 50. Zastanawiałam się, czy jestem lubiana i popularna. Moja samoocena leciała na łeb na szyję. Zaproszenia wysyłali do mnie jacyś kompletnie przypadkowi ludzie, których raz w życiu spotkałam i zapomniałam o nich. Nie rozumiałam, do czego potrzebny jest mi kontakt z nimi – mówi Anita.

Syn Anity (16 lat) powiedział jej wprost: "Matka, ty nic z tego Facebooka nie kumasz. Jak ktoś cię zaprasza, to go przyjmij. Nie zastanawiaj się nad każdym. Im więcej znajomych, tym lepiej. I koniecznie wrzuć fotkę, chociaż profilową".

cały artykuł: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/psycholo ... esja/vkhyj

Z tą liczbą znajomych jest dokładnie tak jak napisano powyżej.
Wchodzi jakiś biedak na fb (przykładowo ja) i patrzy po profilach, a tam znajomi osiągają zwrotne liczby swoich znajomych, 300-500 to norma, zdarzają się przypadki 1000+ i jak tu ie wpaść w depresję :pirate: Piszę ten temat z usmiechem i dobrym samopoczuciem, teraz mam wyje!@#$ na to kto ile ma znajomych, ale kiedyś się tym przejmowałem.
Poza tym jeśli to wina fb i tego, że przez niego można wpaść w depresję, to chyba można by się pokusić o wynajęcie prawnika, złożenie pozwu i próbę ugrania czegoś w sądzie? :pirate:

Facebookowa depresja

przez Ḍryāgan 24 sie 2016, 10:34
Naprawdę ludzie potrafią się przejmować takimi rzeczami? Ja chyba jestem z innego wymiaru, bo nie kumam tego
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Facebookowa depresja

przez salir 24 sie 2016, 11:21
Mam z 200 znajomych :mrgreen: ale w sumie jakby ani jednego :mrgreen: Czasami sie zastanawiam po co mnie zapraszaja i teraz juz wiem dla sztuki :lol:
Fb szczesliwe zycie mnie meczy wole nerwice.com :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Facebookowa depresja

przez fifikse 24 sie 2016, 11:38
się nie facebookować ;) (i problem z głowy). ja się nie facebookuję - w sensie, że nie ma mnie tam w ogóle; głównie z powodu małej ilośc znajomych właśnie; nie wiem kogo chciałabym/mogłabym na facebooku znaleźć (?) przynajmniej w formie odkopania/odnowienia starych znajomości, niegdyś rzeczywistych relacji, tzn. musiałabym tego chcieć, a skoro nie chcę, ukrywać się muszę, realnie i wirtualnie ukrywam się więc :)

Facebookowa depresja

przez bedzielepiej 24 sie 2016, 12:03
Zróbmy se fejsbukową zamkniętą grupę. Na forum jest 750 ludzi teraz. Każdy się pododaje do znajomych i bedzie +750 do prestiżu 8)

Facebookowa depresja

przez Ḍryāgan 24 sie 2016, 12:28
Przyznaję, że założyłem konto na fb, żeby z ludźmi z forum pogadać czasem na tamtejszym komunikatorze i poczytać coś z oficjalnych stron - ale założyłem konto z fałszywymi danymi. Nie zbieram znajomych z pracy, szkoły i innych, bo po co mi to?
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Facebookowa depresja

przez iiwaa 24 sie 2016, 14:40
Kliknęłam, bo tytuł mnie zaciekawił ;)
Ale to normalne że ludzie młodzi mają po 500 znajomych. Siostrzenica tylu ma i nie ma wśród nich nikogo, kogo nie poznałaby osobiście. Wiadomo, ze może to być sporadyczny kontakt, ale nie są to osoby, które tylko "wysłały zaproszenie".
Ja mam 300-coś - również nie przyjmuję kogoś, kogo nie poznałam na żywo. Są tam i bardzo bliscy znajomi, i znajomi z pracy, trochę studentów, których lepiej poznałam, znajomi ze studiów, sąsiadów itd.
Natomiast nie wiem, jak można przywiązywać do tego tak wielką wagę, żeby wpadać w depresję... Znam, kojarzę - przyjmuję, nie znam - nie przyjmuję, no i tyle. Nie zastanawiam się nad tym.

Facebookowa depresja

przez Liber8 24 sie 2016, 14:51
salir napisał(a):Fb szczesliwe zycie mnie meczy wole nerwice.com :D

Zgadzam się, lepiej pisać posty na nerwicy :D

Zróbmy se fejsbukową zamkniętą grupę. Na forum jest 750 ludzi teraz. Każdy się pododaje do znajomych i bedzie +750 do prestiżu 8)

To jest dobra myśl :pirate:

Facebookowa depresja

przez Michellea 24 sie 2016, 15:00
salir napisał(a):Mam z 200 znajomych :mrgreen: ale w sumie jakby ani jednego :mrgreen:

To tak jak ja, tylko mam ich na fb około 100.

bedzielepiej napisał(a):Zróbmy se fejsbukową zamkniętą grupę. Na forum jest 750 ludzi teraz. Każdy się pododaje do znajomych i bedzie +750 do prestiżu 8)

Pomysł nie taki zły, tylko że większość by nie podała swojego prawdziwego profilu.

To już prędzej można wpaść w depresję, że się ma tylu znajomych na fb, a w prawdziwym życiu nikogo.

Facebookowa depresja

przez salir 24 sie 2016, 15:38
Michellea napisał(a):To już prędzej można wpaść w depresję, że się ma tylu znajomych na fb, a w prawdziwym życiu nikogo.

O tym samym pomyslalam :(

Facebookowa depresja

przez iiwaa 24 sie 2016, 16:02
To zależy jak ktoś traktuje Facebooka. Dla mnie to taka "tablica ogłoszeniowa" - kiedy np. organizuję zbiórkę i wrzucam informacje do różnych grup, śledzę też strony, które mnie interesują (Chodakowską, Pokój Adwokacki, fanpage miasta, schroniska itd.).
Cenię sobie za to aplikację Messenger - przez nią rozmawiam z "realną" przyjaciółką, która mieszka 300 km dalej. Opcja - sms oznacza coś pilniejszego, opcja - Messenger - luźne pogaduchy, albo "odpisz, jak będziesz miała czas". No i siostrzenica i siostrzeniec - wybuliliby za zagraniczne rozmowy z nami nie wiem ile, a tak to mamy przecież zawsze opcję połączeń Messengera i Messengera, który działa de facto jak sms, tylko że w aplikacji. Opcja połączeń Messengera działa de facto jak normalne połączenie, z tym, że inny sygnał i przez aplikację.
All the lights are shining
So brightly everywhere
And the sound of children's
Laughter fills the air

Facebookowa depresja

przez anka szklanka 24 sie 2016, 16:30
Liber8 napisał(a):Wchodzi jakiś biedak na fb (przykładowo ja) i patrzy po profilach, a tam znajomi osiągają zwrotne liczby swoich znajomych, 300-500 to norma, zdarzają się przypadki 1000+ i jak tu ie wpaść w depresję :pirate: :pirate:

Mój profil w takim razie powinien mieć działanie antydepresyjne bo mam trzydziestu-paru znajomych :D

Facebookowa depresja

przez Śmiercionauta 25 sie 2016, 00:01
Aż z ciekawości sprawdziłem ile mam znajomości na fb. Ta liczba to 33 dusz :p
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Facebookowa depresja

przez NN4V 25 sie 2016, 07:33
Problemy pierwszego świata.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg