Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przekonania odnośnie pewności siebie


P5RX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Nie jestem pewien czy jest to właściwy dział ani nawet forum na zadanie tego pytania więc w razie czego proszę przenieść/ usunąć posta. A teraz do rzeczy. Mam ogromne problemy z pewnością siebie w związku z czym kupiłem jedną z dostępnych książek na rynku by coś wreszcie w swoim życiu zmienić. Jest tam ćwiczenie mające pomóc z tym problemem. Polega na przypomnieniu sytuacji w której byłem "zablokowany" czy się bałem i dokopanie się głębiej do problemu. U mnie w większości sprowadzała się do strachu, że wyjdę na głupka w sytuacji publicznej i wszyscy będą się ze mnie śmiali (np. czuję ogromny opór przed chodzeniem na treningi bo boję się, że nikt nie będzie chciał ze mną ćwiczyć i będę stał jak idiota na środku i wszyscy będą się na mnie parzyli jak na ofermę)

Kolejny punkt ćwiczenia polega na znalezieniu przekonania które wiąże się z problemem. Nie mam pojęcia jak to zrobić ( w książce nie jest za bardzo wytłumaczone) i jeżeli możecie mi jakoś pomóc to byłbym wdzięczny.

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl i zadecyduj czy spróbujesz porozmawiać o tym z psychologiem-psychoterapeutą. Przyjmują w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ. Zapytaj w rejestracji o psychologa psychoterapeutę, nie idz do zwykłego tylko do psychologa-psychoterapeuty. Zbrataj się z osobami chodzącymi na trening.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przemyślę. Na chwilę obecną widzę postępy więc będę pracował sam. Jak się zatrzymam w miejscu to rozważę co dalej. Dla osób, które mają podobny problem do mnie: już samo zdanie sobie z problemu i podłapanie pewnej wiedzy teoretycznej pomogło. Teraz kolejną książę bardziej nastawioną na część praktyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×