Bunt

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Bunt

przez shylock 14 lut 2016, 15:27
Czy to prawda że jeżeli nie przeszło się w młodości buntu młodzieńczego to on dalej tkwi ?

U mnie w domu był on niszczony nie rozmową ale przemocą fizyczną i psychiczną.
Tego że rodzice wybierali mi szkoły nigdy nie zależało im na mnie, gdy ostatnio , napisałem maila ,co mnie boli jak mnie traktują to mnie wyśmiali a teraz nie odzywają się ...
Da się go jakoś usunąć ?

Dzięki

Bunt

przez Evia 21 lut 2016, 10:30
Nie słyszałam o takim stwierdzeniu jednak myślę, że każdy może przechodzić bunt w różnorakiej skali i na różny sposób.
Na pewno też nie każdy ma taką samą potrzebę jego wyrażania.
W niektórych kwestiach bunt będzie zawsze w nas siedział. W końcu jest to naturalna reakcja obronna na możliwie szkodliwe dla nas działania.

Bunt

przez Sigrun 21 lut 2016, 10:41
Napisalam kiedys bardzo ciekawa prace na ten temat - bunt jako wyraz niezgody na zastana rzeczywistosc- moze uda mi sie gdzies ja odkopac.
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bunt

przez Evia 21 lut 2016, 10:44
Sigrun, odkopuj, jestem ciekawa

Bunt

przez Sigrun 21 lut 2016, 10:47
Evia, sprobuje na pewno:)
Ale nie obiecuje...byc moze zaginela gdzies w przestrzeni ;)
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Bunt

przez mark123 21 lut 2016, 10:58
Ja uważam, że "bunt młodzieńczy" jest zbędny, wręcz bardzo zły. Chociaż z drugiej strony z obserwacji trochę mi wynika, że w przypadku mężczyzn ci, którzy przeszli "bunt młodzieńczy" radzą sobie lepiej w życiu, niż ci, którzy go nie przeszli.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Bunt

przez Evia 21 lut 2016, 11:04
mark123 napisał(a):Ja uważam, że "bunt młodzieńczy" jest zbędny, wręcz bardzo zły. Chociaż z drugiej strony z obserwacji trochę mi wynika, że w przypadku mężczyzn ci, którzy przeszli "bunt młodzieńczy" radzą sobie lepiej w życiu, niż ci, którzy go nie przeszli.

Tu pewnie istotna jest też skala tego buntu. Umiarkowany pewnie jest korzystny ponieważ może nas uczyć walki o swoje, gorzej jeśli przybierze zbyt duże rozmiary (tak było w moim przypadku) wtedy raczej kształtuje się w nas poczucie odosobnienia i utrudnione relacje międzyludzkie

Bunt

przez Reynevan 21 lut 2016, 11:42
mark123 napisał(a):Ja uważam, że "bunt młodzieńczy" jest zbędny, wręcz bardzo zły. Chociaż z drugiej strony z obserwacji trochę mi wynika, że w przypadku mężczyzn ci, którzy przeszli "bunt młodzieńczy" radzą sobie lepiej w życiu, niż ci, którzy go nie przeszli.

Nieprawda. Jest czymś równie naturalnym jak cykl menstruacyjny.
http://portalwiedzy.onet.pl/38669,,,,ad ... haslo.html
A niespożyta w tym czasie energia wychodzi z czasem. Świadczy to o dojrzewaniu emocjonalnym i kształtowaniu samoświadomości.
Reynevan

Bunt

przez Evia 21 lut 2016, 12:51
Reynevan napisał(a):Nieprawda. Jest czymś równie naturalnym jak cykl menstruacyjny.

Jestem ciekawa jaką rolę w buncie odgrywa płeć. Zna ktoś może jakieś publikacje na ten temat?

Bunt

przez NN4V 21 lut 2016, 22:30
Evia napisał(a):
Reynevan napisał(a):Nieprawda. Jest czymś równie naturalnym jak cykl menstruacyjny.

Jestem ciekawa jaką rolę w buncie odgrywa płeć. Zna ktoś może jakieś publikacje na ten temat?

Płeć biologiczna czy kulturowa?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Bunt

przez Evia 21 lut 2016, 23:11
NN4V napisał(a):Płeć biologiczna czy kulturowa?

Heh, nie wiem co autor miał na myśli (w końcu nie sprecyzował) W każdym razie ciekawi mnie zarówno jedno i drugie

Bunt

przez NN4V 26 lut 2016, 09:32
Evia napisał(a):
NN4V napisał(a):Płeć biologiczna czy kulturowa?

Heh, nie wiem co autor miał na myśli (w końcu nie sprecyzował) W każdym razie ciekawi mnie zarówno jedno i drugie

Sądzę, że różnice sa adekwatne do różnic wynikających z kuturowych narzuceń. Czyli dziewczynki buntują sie w sposób mniej radykalny co do zewnętrznej widoczności tegoż buntu. No ale to moje zdanie wynikające z intuicyjnych operacji i niczym nie podparte.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg