Kreatywność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kreatywność

przez abrakadabra xx 06 sty 2016, 21:13
Czym jest kreatywność i co powoduje jej wzrost czy też spadek? Czy macie takie dni kiedy czujecie się do d... i nic ciekawego nie przychodzi wam do głowy? Jak tak, to pewnie też macie na odwrót, kiedy to milion pomysłów kłębi się w waszej czaszce, i nie wiecie który pomysł wykorzystać, czy może zrobię to, czy tamto. Czasami możemy rozwalać swoją pomysłowością góry, czy to w pracy czy między przyjaciółmi, wiemy, że mamy ku temu zasoby i zazwyczaj realizujemy to. Czasem jednak nic do głowy nie przychodzi i czujemy się jak zombie, bez wszelkiego pomyślunku aby tylko dzień się skończył. Z czego to wynika? Dlaczego czasem jesteśmy pełni energii a innym razem nic nam się nie chce?

Kreatywność

przez abrakadabra xx 06 sty 2016, 21:18
Odnośnie mnie w tej kwestii, kiedy mam lepszy dzień i nie czuję lęku, czy też wytłumię go lekami, moja zdolność intelektualna wzrasta, też tak macie?

Kreatywność

przez Druid 06 sty 2016, 22:02
kreatywność wyrażaną przez sztukę traktuję jak mentalne wymiociny, jakiś rodzaj odreagowania po przedawkowaniu rzeczywistości
A tak na co dzień kreatywność w pracy lub wśród znajomych to odpowiedź na jakiś problem wymagający rozwiązania(?)
Druid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kreatywność

przez mark123 07 sty 2016, 07:07
Moim zdaniem kreatywność to pomysłowość i umiejętność wyszukiwania rozwiązań. U mnie nie ma żadnych wzrostów/spadków kreatywności, odkąd pamiętam swoje życie, moja kreatywność była prawie zerowa, nigdy nie byłem pomysłowy, nigdy nie umiałem wyszukiwać rozwiązań.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg