czy olewka to najzdrowsza psychicznie postawa życiowa?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez wiejskifilozof 22 lis 2015, 19:20
Durne :time: to,durne.Nie olewaj,bo cię też oleją.

przez black swan 22 lis 2015, 22:20
Olewanie problemów, które nie są rzeczywistym zagrożeniem, jest dobrą metodą. Trzeba się zdecydować, co jest dla mnie ważne i co chcę osiągnąć i zależnie od tego jedne rzeczy olewać, a inne nie. Gdy ma się tendencję do robienia z igły wideł, do szukania na siłę problemów tam gdzie ich nie ma, do zamartwiania się wszystkim i wszystkimi dookoła, to olewka jest wg mnie jak najbardziej wskazana.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez abrakadabra xx 23 lis 2015, 14:40
Zdrowa olewka jest potrzebna, gorzej jak ktoś ma wszystko i wszystkich w dupie, kiedy drwi sobie nagminnie z innych, nie szanuje ich, wydaje mu się, że jest pępkiem świata, kocha tylko siebie i do tego nie potrzebuje pomocy innych bo np. jest bogaty i inni muszą mu usługiwać. Co takiemu zrobisz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 23 lis 2015, 14:42
podobno buddyści wyćwiczyli się w olewce, to prawda?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez abrakadabra xx 23 lis 2015, 14:51
jetodik napisał(a):podobno buddyści wyćwiczyli się w olewce, to prawda?

A, zazdroszczę im ich stanu umysłu, totalne wyciszenie i przyjmowanie wszystkiego na spokojnie. Kiedyś nawet udało mi się wejść w w pewien ciekawy stan umysłu po medytacji, kiedy nic nie miało znaczenia. Być może to jest moja droga do uzdrowienia.

przez jetodik 23 lis 2015, 14:54
podobno na jednym robili testy i strzelili w pobliżu niego pistoletem mierząc aktywność mózgu.
to byla totalna anomalia ponieważ nie zanotowano reakcji stresowej, która przy tak intensywnym hałasie występuje nawet u ludzi zawodowo strzelających z broni.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez abrakadabra xx 23 lis 2015, 15:00
Ja kiedyś po medytacji doświadczyłem takiego stanu, że włączyła mi się spowolniona faza, nawet wskazówka sekundnika na zegarze jakoś dziwnie spokojnie się obracała, nie miałem wtedy żadnych myśli, tylko błogi spokój.

przez Psychoanalepsja_SS 23 lis 2015, 16:51
Zauważyłem, że życiową postawę olewki przyjmują często osoby z problemem ze stałością, zaangażowaniem, cierpliwością, konsekwencją. Zdrowsze dla psychiki, ale chyba niezbyt ambitne.

przez Evia 23 lis 2015, 20:52
abrakadabra xx napisał(a):gorzej jak ktoś ma wszystko i wszystkich w dupie, kiedy drwi sobie nagminnie z innych, nie szanuje ich, wydaje mu się, że jest pępkiem świata, kocha tylko siebie i do tego nie potrzebuje pomocy innych bo np. jest bogaty i inni muszą mu usługiwać. Co takiemu zrobisz?

też go olej

Psychoanalepsja_SS napisał(a):Zauważyłem, że życiową postawę olewki przyjmują często osoby z problemem ze stałością, zaangażowaniem, cierpliwością, konsekwencją.

W sumie w moim przypadku faktycznie się to potwierdza... :?

przez abrakadabra xx 22 gru 2015, 04:58
Olewka to moja nie dościgniona postawa, dążę do niej już od dłuższego czasu, przez olewkę rozumiem nie przejmowanie się wszystkim za bardzo a nie bycie dupkiem. Gdy by udało mi się to osiągnąć część problemow by się rozwiązała.

Sortuj wg