czy olewka to najzdrowsza psychicznie postawa życiowa?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Evia 21 lis 2015, 20:30
abrakadabra xx napisał(a): "dlaczego akurat ja?, co ja zawiniłem"

No i to właśnie dla mnie nie jest racjonalne i z analizą ma mało wspólnego (jeśli mowa np o strzale przez piorun czy innych niezależnych od nas kwestiach)

przez Evia 21 lis 2015, 20:36
abrakadabra xx napisał(a):Evia, bo np. z jego punktu widzenia w pewnej sytuacji było by trochę twojej winy??? Nie koniecznie do rozpaczy ale do ponownej rozkminki, "a może jednak?"

Wiele ludzi boryka się z nieustannym poczuciem krzywdy z różnorakich przyczyn, bywa, że nawet wtedy kiedy chce się ich dobra. Nigdy nie dogodzisz. Tym bardziej, że kiedy towarzyszy komuś te poczucie krzywdy to zaćmiewa on często zdrowy rozsądek. Ludzie mają tendencję do postrzegania czegoś z jednej perspektywy.
Jeśli jednak faktycznie i ewidentnie zawiniłam to według analizy raczej powinno się wyciągnąć wniosek na przyszłość aby zmienić postrzeganie, co mogłoby usprawnić inne sytuacje. Samo zamartwianie się nic nie da.

przez jetodik 21 lis 2015, 20:44
Twój awatar w tym świetle nabrał nowego znaczenia, typowa olewka, trochę poboksuje, trochę zakurze, a co tam :D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 21 lis 2015, 20:47
jetodik, heh, cieszę się, że ktoś zrozumiał mój avatar :D
Jestem trochę poturbowana (w wielu przypadkach na własne życzenie) ale i tak staram się trzymać gardę :smile:

przez jetodik 21 lis 2015, 20:53
Evia, garda musi być, ale widocznie ta tarcza olewki nie chroni całkowicie, skoro jesteś na tym forum, ewentualnie tylko rozrywkowo tutuaj zaglądasz...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Evia 21 lis 2015, 20:58
jetodik, bo niestety tak jak mówiłam to nie wykazuję się 100% olewką, poza tym są też inne kwestie i psycholem można być nawet z olewniczym podejściem :D A może nawet tym bardziej... W końcu nie jest to uznawane za normalną postawę, czyli odstaję od przyjętej normy...

przez klex 21 lis 2015, 21:28
Ja chciałbym mieć olewkę (chyba łatwiej się wtedy żyje) ale moja nadwrażliwość mi na to nie pozwala.
Analizowanie rzeczywistości i zbytnie zamartwianie się powoduje dupościsk a to piekielne sprzężenie.
12513238

przez jetodik 21 lis 2015, 21:32
klex, a bierzesz jakieś leki na to? podobno lekami można wywołać olewkę jak natura nie pozwala.

przez klex 21 lis 2015, 22:10
jetodik, odchodzę od leków pomału ale na olewkę to chyba najlepsze benzo albo jakaś polewka :D
12513238

przez elo 21 lis 2015, 22:25
olewka sama w sobie to zaden klucz do sukcesu
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez agusiaww 22 lis 2015, 06:52
Wg mnie srednio zdrowa ale i z kolei niebezpieczna dla innych i dla siebie, bo to umniejszanie jak i nie wyzerowanie danego problemu. Natomiast bardzo zdrowy jest dystans do ludzi i do siebie, nauka słuchania innych ale z natłoku informacji, dobrych rad tylko korzystanie z tego co nam rzeczywiscie jest potrzebne :) czyli np. olewka na toksycznych ludzi, na takich co to wiecznie im zle albo takich co maja pretensje ze nie poklepiesz ich po głowce i nie przytakniesz byle postawic na swoim.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez klex 22 lis 2015, 10:15
agusiaww, myślę że dobrze to ujęłaś olewka = dystans do rzeczywistości
12513238

przez nieboszczyk 22 lis 2015, 14:02
olewka to najzdrowsza postawa życiowa ale tylko wtedy kiedy samemu się niczego nie potrzebuje.żeby tak żyć to trzeba być "upchuckiem" i zjadać kamienie na islandii.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez WinterTea 22 lis 2015, 16:13
Olewka to zwykłe unikanie, i w niczym nie pomaga. Dopiero czas pokazuje skutki i straty nabyte dzięki olewce.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Sortuj wg