Psycholog woła pacjenta po nazwisku przy innch pacjentach

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez mark123 24 lut 2016, 22:06
elo napisał(a):racja - sama podpisuje sie pod tym niestety bowiem w zyciu nie slyszalam tyle stygmatyzujacych glupot co wlasnie od osob zaburzonych
nawet zwykli ludzie ktorzy nigdy nie mieli stycznosci z chorobami psychicznymi sa o wiele bardziej wyrozumiali i swiadomi calej sytuacji

Niektóre "odchyły" także tutaj na forum wydają się być tabu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez serce 03 mar 2016, 22:45
jetodik napisał(a):*_*, tak, ja się spotkałem, wywołany zostałem po imieniu i nazwisku, to była psychoterapeutka i psycholog a jak powiedziałem w gabinecie, że bym prosił nie wywoływać mnie po imieniu i nazwisku przy ludziach, to powiedziała, że skoro mi to przeszkadza to znaczy, że mam urojenia prześladowcze względem tych ludzi. co o tym sądzisz?

Możliwe że przegięła pałę

przez serce 28 kwi 2016, 14:02
bittersweet napisał(a):Dla mnie wywoływanie po nazwisku jest niestosowe i wkurwiajace, przecież można prosić "pacjenta z nr, X, albo pana Marka, albo osobe na godzinę X". Można to obejść, tylko lekarzom się po prostu nie chce, no i sa przyzwyczajeni do traktowania pacjentów przedmiotowo, jakby pacjent przestawał być nagle człowiekiem. Co do anonimowosci, to w małej miejscowości zaraz się rozniesie, ze pani Kowalska był wywołana w przychodni do psychiatry. Duzo osób mysle z tego powodu nie chce się tam pokazywac, bo wiedza, ze prędzej czy później cos przecieknie do ich społeczności.

bittersweet - Zgadzam się. Także w Poradni w większej miejscowości może się roznieść, prywatność pacjenta zostanie naruszona jeśli osoby pracujące w rejestracji są niedouczone, niekompetentne, w końcu nieuczciwe. !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg