Psychologiczny Savoir-vivre czyli Sawuar wiwr

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Druid 30 paź 2015, 00:26
ego napisał(a): należy traktować t. jak kogoś obcego i udawać, że się go nie zna, czy po prostu udawać, że się go nie widzi?
Póki jest w zasięgu wzroku, przykucnąć i sznurować buty na rzepy.

my_name napisał(a):Ja za pierwszym razem sobie usiadłam na fotelu terapeuty, bo wyglądał na wygodniejszy:) Po jakimś czasie dopiero mi to uświadomił, ale już na nim zostałam. A niby z dobrego domu pochodzę... Sorki że trochę nie na temat, ale możesz się pocieszyć, że na gorzej wychowanego na pewno nie wyszedłeś.
Pocieszne :D
Druid

przez ego 30 paź 2015, 11:39
Dark Velvet, o to jest dobry pomysł. Tylko muszę pamiętać, żeby buty na rzepy kupić. Jak mój przyszły t. zobaczy, że sznuruję rzepy, od razu się skapnie, że to udawane, więc to nie jest tak, że ja się niekulturalnie zachowuję wobec niego, tylko w ramach psychologicznego Savoir-vivru dbam o przejrzystość relacji terapeutycznej. :mrgreen:
ego

przez serce 10 gru 2015, 20:43
Albo gdy mówi żeby zasiąść a ona w tym czasie dochodzi do swojego miejsca, to niegrzecznie byloby klapsnąc. Prawda.?!
Albo co zrobic gdy sie wchodzi do gabinetu a ona siedzi i nie zaprasza by usiasc. To co wtedy?! Klapsnąć, czy czekać aż zaprosi by usiąść. Na zdrowy rozsądek to trzeba by poczekać aż zaprosi... Jakiego jesteście zdania, co myslicie?!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotek em 10 gru 2015, 20:55
Ideałem byłoby "klapsnąć" w tym czasie, kiedy ona "dochodzi" :P.
Obrazek

przez serce 10 gru 2015, 21:00
kotek em napisał(a):Ideałem byłoby "klapsnąć" w tym czasie, kiedy ona "dochodzi" :P.
:) raczej niegrzecznością?! Przypomina mi sie jak Prezydent BK ( ten od bulu i nadzieji) sam zasiadl pierwszy gdy jeszcze inni stali.

przez refren 11 gru 2015, 03:49
<*)))>< napisał(a):Jeśli psycholog zaprasza by zająć swoje miejsce i usiąść, jednocześnie ona nie siada tylko stoi przy swoim krześle i czeka na mnie jaki ja ruch wykonam, to mam usiąść, czy czekać aż ona pierwsza usiądzie.?

W życiu się nie zastanawiałam nad takimi rzeczami. A już zwłaszcza u psychologa, zakładam że w gabinecie każdy może być dziwny, neurotyczny, niewychowany, niezdarny, niezdecydowany, w końcu nie chodzą tam normalni, aż żal nie skorzystać i się nie zachować dziwnie. ;)

przez Evia 11 gru 2015, 21:28
Nie chodzę do speców i nie mam problemów, uff 8)

przez liść klonu wczoraj, 21:13
Twoja wiadomość
serce napisał(a):Albo gdy mówi żeby zasiąść a ona w tym czasie dochodzi do swojego miejsca, to niegrzecznie byloby klapsnąc. Prawda.?!
Albo co zrobic gdy sie wchodzi do gabinetu a ona siedzi i nie zaprasza by usiasc. To co wtedy?! Klapsnąć, czy czekać aż zaprosi by usiąść. Na zdrowy rozsądek to trzeba by poczekać aż zaprosi... Jakiego jesteście zdania, co myslicie?!

To jest dobre pytanie. No właśnie

Sortuj wg