Jak dyskutować z ludźmi?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Jak dyskutować z ludźmi?

przez NN4V 12 paź 2015, 10:11
Mistrz Gry napisał(a):Łapa, odchodzenie od tematu to brak kultury - tego chyba nie muszę argumentować?...

No raczej powinieneś, bo rozciągasz brak zachowania dyscypliny konwersacji nieco zbyt szeroko. Wymaga to uzasadnienia. Brak uzasadnienia (lub jego logiczna ułomność) świadczy o bezrefleksyjnym schemacie poznawczym, który niekoniecznie musi być uniwersalnie podzielany w kręgu kulturowym, w jakim został przedstawiony.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Jak dyskutować z ludźmi?

przez khaleesi 12 paź 2015, 16:24
Inga_beta napisał(a):Chcesz odpowiedzi na pytanie- jak dyskutować z ludźmi od których jesteś słabszy?

nie nazwałabym tego słabością. Jego ojciec go nie szanuje
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Jak dyskutować z ludźmi?

przez agusiaww 12 paź 2015, 22:46
Łapa napisał(a):Jestem studentem filozofii, więc mam wątpliwości co do tego, że Twoje rozumowanie jest oparte na żelaznej logice. Co do tego, że życie jest bezsensowne to nie jest to.... najsensowniejsze z stanowisk filozoficznych jakie można przyjąć.
Poszukałbym błędu w sobie, a nie w innych, jeśli masz problemy z dyskutowaniem z ludźmi.
Dysleksja to w większości przypadków lenistwo bądź niechęć do czytania wystarczającej ilości książek.

ja nie jestem studentem filozofii, ale najwieksza bolaczka naszych czasów jest takie .... gadanie jak w poscie pierwszym. Calkowicie to popieram, na forum widac to samo, kazdy oczekuje tylko przytakiwania, bo wszyscy biedni, zli tylko zycie dowala :shock: :mrgreen: Mnie to całkiem nie obchodzi kto ma jakie poglady, nie oczekuje bicia pokłonow, tak samo jak osoba A moze miec jak w poscie pierwszym -ojciec to osoba B czyli syn moze miec inne, to jest kwestia dyskusji, ze nie zachowaujesz sie jak małolat i tupniesz nozkami bo czujesz sie niezrozumiany i niedowartosciowany bo nikt nie przytaknal, tylko masz swoje poglady i to ze ktos ma inne nie powoduje w Tobie uczucia jakiegos odrzucenia czy innego negatywnego. Na tym polega zdrowe przyjmowanie pogladów innych.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak dyskutować z ludźmi?

przez Inga_beta 13 paź 2015, 08:47
Cześć, chciałbym się dowiedzieć czy robię coś źle, bo ręce mi opadają kiedy próbuję się z kimś niezgadzać i ta osoba odpowiada. Czy to normalne, że ludzie uciekają od meritum, odpowiadają chaotycznie, a potem zarzucają brak czytania ze zrozumieniem albo brak wiedzy? Sami tej wiedzy nie podają zostawiając to tak jakby oni byli ekspertami i muszę im wierzyć na słowo, a jeśli nie to znaczy, że ich obrażam. Jak wytknę komuś błąd w rozumowaniu to staję się wrogiem nr 1 i jestem atakowany, ale te osoby przedstawiają to jakbym ja był winny.

Ja akurat mam identyczne problemy gdy próbuję z kimś dyskutować. I zawsze obwiniałam moich dyskutantów, że albo nie potrafią dyskutować, albo mnie lekceważą. Teraz dzięki terapii widzę że dobieram niewłaściwe osoby do dyskusji, oraz podświadomie chcę od nich uzyskać coś czego oni nie chcą mi dać.
W moim otoczeniu nie ma ludzi którzy interesują się tym o czym ja chciałąbym z nimi porozmawiać, i dlatego z samotności próbuję rozmawaic z tymi którzy są. A potem czuję się przez nich nierozumiana i odepchnięta.
Odkąd wiem w czym leży problem, nie rozpoczynam żadnych dyskusji.

Jak dyskutować z ludźmi?

przez Mistrz Gry 13 paź 2015, 15:51
Moja relacja z ojcem jest nietypowa, bo my się nigdy nie kłócimy, nie podnosimy głosu. Zdarza nam się rywalizować słownie, ale nikt się o to nie obraża i śmiejemy się kiedy ktoś wymyśli śmieszną ripostę 8) Zwracam się do niego żeby uzyskać odpowiedź na interesujące mnie zagadnienia, a od osoby z jego mądrością oczekuję jednak normalnych odpowiedzi, a on wszystko traktuje jako żart. Ja go nawet lubię, ale traktuję go jak starszego brata, a nie ojca.

Celem większości rozmów jest wymiana myśli, także irytuje mnie schodzenie z tematu, a najgorsze są rozmowy o niczym, przy których mi się usypia.

NN4V, ale co uzasadniać? Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym żeby ktoś uzasadniał cel wyboru takiego, a nie innego tematu rozmowy. Ludzie rozmawiają o czym akurat pomyśleli i kiedy to są pierdoły to ok, a kiedy mądrzejszy temat, to trzeba uzasadniać?

Inga_beta, też widzę u siebie ten schemat, a na forum pewnie podświadomie wywołuję trolli do tablicy :D

Dziękuję za odpowiedzi, a w szczególności Inga_beta, i refren,

Pozdrawiam.

Sortuj wg