Jak pozbyc sie emocji, milosci

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Evia 27 lip 2015, 16:17
Z naszymi emocjami bardzo często jest tak, że najpierw trzeba przetrwać zimę aby móc poczuć wiosnę.

Jeśli pozbawimy się tej zimy to wtedy nie nadejdą i ciepłe dni. Pozostaje pustka, nicość i byle jakoś. Życie traci wszystkie barwy.

Tak jest lepiej?

przez NN4V 27 lip 2015, 16:52
alone05 napisał(a):Emocje są niepotrzebne. Gdyby nie było emocji to bym nie odczuwała strachu ani lęku, człowiek pod wpływem strachu (emocji) zachowuje się irracjonalnie.

Aha - ale racjonalną funkcjonalność strachu raczysz łaskawie pominąć. Np. przed wkładaniem ręki (albo nogi - wsio rawno) do gara z gotującą wodą.
Albo skakaniem z mostu na tory.
Gdybyś była pozbawiona emocji, najprawdopodobniej byłabyś trupem od dłuższego czasu.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Evia 27 lip 2015, 17:08
NN4V, bo chyba raczej nie da się całkowicie wyzbyć emocji, można jednak stracić je częściowo lub mogą wyblaknac

Poza tym nawet bez emocji chyba pozostaje zdrowy rozsądek...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bonsai 27 lip 2015, 17:19
Pozostaje jedynie lobotomia. <3
bonsai

przez SrebrnaSowa 27 lip 2015, 17:45
Wystarczy przeżyć w życiu coś bardzo strasznego, coś Co Cię przerazi , aż pozieleniejesz, a może zemdlejesz, coś co Cię sparaliżuje, zabierze zbyt wiele oddechów , coś co zamieni Twoją krew w czerwone lody . Coś co zmiażdży Twój mózg, wypleni myśli, przekręci duszę i zdepcze wszystko co wybudowałeś przez wszystkie swoje lata życia.
Ale pamiętaj ,nawet wyprane z uczuć ubrania kiedyś wyschną .
Później może być nieprzyjemnie je nosić , zbyt długo.
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Rebelia 27 lip 2015, 17:57
Evia napisał(a):
warrior11 napisał(a):veronique,
eee tam,nie wierzę w tę twoją pustkę,myślę,że odpowiednia "iskra" wystarczyłaby,żeby twoje
emocje rozpalić :mrgreen:

Jedna iskra to może być za mało, zresztą mała iskra szybko gaśnie. Więc co dalej?

Jedna iskra na ogół wystarcza, aby powstał ogień. Później tylko musisz dmuchać, żeby się rozkręcił. ;)

NN4V napisał(a):
alone05 napisał(a):Emocje są niepotrzebne. Gdyby nie było emocji to bym nie odczuwała strachu ani lęku, człowiek pod wpływem strachu (emocji) zachowuje się irracjonalnie.

Aha - ale racjonalną funkcjonalność strachu raczysz łaskawie pominąć. Np. przed wkładaniem ręki (albo nogi - wsio rawno) do gara z gotującą wodą.
Albo skakaniem z mostu na tory.
Gdybyś była pozbawiona emocji, najprawdopodobniej byłabyś trupem od dłuższego czasu.

No przestań, kto by się w cierpieniu przejmował jakąś racjonalną funkcjonalnością strachu...
:P

Poza tym nawet bez emocji chyba pozostaje zdrowy rozsądek...

Zdrowy rozsądek to też w dużej mierze emocje, bo w jakiś sposób musi się dokonać wartościowanie czy coś jest zdroworozsądkowe czy nie.

IMHO, jeśli mowa o rzeczach typu nadmierna wrażliwość (w odczuciu delikwenta) i tym podobne sprawy, to ok, można to zredukować. Totalne wylanie i brak jakichkolwiek reakcji to dla mnie poważne zaburzenie albo efekt leków przekształcających w warzywko.

przez Evia 27 lip 2015, 20:51
SrebrnaSowa napisał(a):Wystarczy przeżyć w życiu coś bardzo strasznego, coś Co Cię przerazi , aż pozieleniejesz, a może zemdlejesz, coś co Cię sparaliżuje, zabierze zbyt wiele oddechów , coś co zamieni Twoją krew w czerwone lody . Coś co zmiażdży Twój mózg, wypleni myśli, przekręci duszę i zdepcze wszystko co wybudowałeś przez wszystkie swoje lata życia.

Pewnie spełniłoby to swoją funkcję, tylko że obawiam się, że później byłoby trzeba jeszcze silniejszych doznań

Rebelia napisał(a):Zdrowy rozsądek to też w dużej mierze emocje, bo w jakiś sposób musi się dokonać wartościowanie czy coś jest zdroworozsądkowe czy nie.

Nie koniecznie, jeśli coś wiąże się z bólem fizycznym to raczej naturalna byłaby niechęć do danej czynności, myślę, że nie koniecznie musiałoby się to wiązać z emocjonalnym wartościowaniem...

przez zima 27 lip 2015, 20:56
brrr, wzywano mnie więc jestem...
jest na to sposób. Osobiscie sama go stosuje co jakis czas. Setralinka mój Drogi.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez SrebrnaSowa 27 lip 2015, 21:13
Evia napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):Wystarczy przeżyć w życiu coś bardzo strasznego, coś Co Cię przerazi , aż pozieleniejesz, a może zemdlejesz, coś co Cię sparaliżuje, zabierze zbyt wiele oddechów , coś co zamieni Twoją krew w czerwone lody . Coś co zmiażdży Twój mózg, wypleni myśli, przekręci duszę i zdepcze wszystko co wybudowałeś przez wszystkie swoje lata życia.

Pewnie spełniłoby to swoją funkcję, tylko że obawiam się, że później byłoby trzeba jeszcze silniejszych doznań

Hm, właśnie o to chodzi , by doznać czegoś w maksimum . Tak by nie było już nic silniejszego.
Wtedy ciężko wrócic do wrażliwości i emocji. Jedynie czas, który nagromadza ową " znieczulicę " i kiedyś przeleje czarę .

przez Evia 27 lip 2015, 21:17
SrebrnaSowa napisał(a):Hm, właśnie o to chodzi , by doznać czegoś w maksimum . Tak by nie było już nic silniejszego.
Wtedy ciężko wrócic do wrażliwości i emocji. Jedynie czas, który nagromadza ową " znieczulicę " i kiedyś przeleje czarę

Racja

Wybacz, ale opacznie zrozumiałam Twoją wypowiedź
Myślałam, że tyczyła się "leczenia" wyprania emocjonalnego, a nie odwrotnie :P

przez SrebrnaSowa 27 lip 2015, 21:18
Evia napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):Hm, właśnie o to chodzi , by doznać czegoś w maksimum . Tak by nie było już nic silniejszego.
Wtedy ciężko wrócic do wrażliwości i emocji. Jedynie czas, który nagromadza ową " znieczulicę " i kiedyś przeleje czarę

Racja

Wybacz, ale opacznie zrozumiałam Twoją wypowiedź
Myślałam, że tyczyła się "leczenia" wyprania emocjonalnego, a nie odwrotnie :P

Nie ma czego wybaczać , moja wina, dziko i chaotycznie piszę :oops: :twisted:

przez mada1987 27 lip 2015, 21:26
Ćpaj, dużo pij albo bierz psychotropy. Z czasem się pozbędziesz tzw."uczuć wyższych", jeśli to jest twoim pragnieniem. Powodzenia

przez Evia 27 lip 2015, 21:37
SrebrnaSowa napisał(a):Nie ma czego wybaczać , moja wina, dziko i chaotycznie piszę

Eee tam, podoba mi się Twój styl ;)

Poza tym myślę, że to co napisałaś można rozpatrywać w dwa sposoby, bo w jednym i drugim przypadku ma to zastosowanie

przez NN4V 28 lip 2015, 00:15
Rebelia napisał(a):....No przestań, kto by się w cierpieniu przejmował jakąś racjonalną funkcjonalnością strachu....

Na przykład ja - jeśli mogłoby pomóc mi zrozumieć źródło mojego cierpienia i, w konsekwencji, pozbyć się go.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg