W mrokach atrakcyjności

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

W mrokach atrakcyjności

przez carlosbueno 03 lip 2015, 20:45
Candy14 napisał(a):
czyżby owsik w nowej wersji :mrgreen:

Carol cos w tym jest, Najwyrazniej Owsik reaktywacja 8)

Ciekawe kiedy ktoś zacznie mnie naśladować. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

W mrokach atrakcyjności

przez wiejskifilozof 04 lip 2015, 15:29
A ciekawe,czy jest jakiś chłopak na forum, którego kręcą dziewczyny w stylu Nerd ?

W mrokach atrakcyjności

przez Alienated 04 lip 2015, 16:39
Ale dziewczyny w stylu "nerd" to się chyba niespecjalnie chłopakami interesują...;)
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

W mrokach atrakcyjności

przez wiejskifilozof 04 lip 2015, 18:16
He, he nie pytałem ? Ale chyba nie oto chodzi.Nie musi być dziewczyna w stylu,lasek z Ekipa z Warszawy.By lubić życie towarzyskie.Podejrzewam,że są nerdy co lubią i seks i chłopców.

W mrokach atrakcyjności

przez Alienated 04 lip 2015, 21:22
Mnie już chyba nic nie zdziwi... ;)
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

W mrokach atrakcyjności

przez refren 05 lip 2015, 01:01
zniewaga, nie za bardzo rozumiem, zawsze mi się wydawało, że na studia się idzie po to, żeby się czegoś nauczyć i/lub zdobyć mgr, a nie po to, żeby mieć satysfakcję towarzyską, to drugie też jest ważne, ale to jednak temat uboczny. Chyba za bardzo jesteś przywiązany do swoich marzeń, nie możesz znieść jeśli rzeczywistość od nich odbiega.
Moim zdaniem powinieneś się nauczyć znosić samotność. I rozdzielić temat nauki od potrzeby bycia w grupie. Osoby, które tolerują samotność i potrafią skupić się na swoich sprawach, paradoksalnie mają dobre kontakty z innymi i innych przyciągają. Jeśli się uczysz, to masz temat do rozmowy z innymi, a także inne osoby mogą czegoś od Ciebie chcieć (np. notatek) i jest już okazja do poznania się.
Moim zdaniem powinieneś pogodzić się z tym, że znajomości towarzyskie to rodzaj transakcji, nie zawsze udaje się je zawrzeć czy mieć korzystne warunki, jednego dnia coś sprzedasz, innego nie - jak to w handlu, sporo w tym przypadku czy zależności od różnych okoliczności. Ludzie zadają się z tymi, od których wydaje im się, że otrzymają jakąś korzyść/otrzymują ją czy po prostu z tymi, którzy ich pociągają, Ty robisz tak samo. Przy tym kierują się dość powierzchownymi wrażeniami, nie traktuj braku zainteresowania, jeśli Ci się zdarzy, osobiście, osoby zalęknione i nieśmiałe schodzą nieraz na drugi plan, ale jeśli możliwość integracji jest dłuższa, a tak jest na studiach, które trwają kilka lat, to osoby nieśmiałe też znajdują bliższe osoby i w bardziej osobistym kontakcie mogą ujawnić to, co mają wartościowego.
Ja jestem raczej wycofana i zalękniona, nie mam siły przebicia i jakoś się z tym pogodziłam, czasem muszę zabiegać o to, żeby nie pozostać na marginesie, to znaczy np przyłączam się, jeśli grupa idzie gdzieś wspólnie, staram się coś inicjować i nie czekam aż ktoś mi coś zaproponuje, ale też potrafię być sama i mi to nie przeszkadza. Po jakimś czasie w nowym otoczeniu integruję się, poznaje fajne osoby.
Co do dziewczyn, to spróbuj je traktować tak samo jak kolegów, wyobraź sobie że to faceci inaczej :mrgreen:

W mrokach atrakcyjności

przez NN4V 05 lip 2015, 06:39
refren napisał(a):....Co do dziewczyn, to spróbuj je traktować tak samo jak kolegów, wyobraź sobie że to faceci inaczej :mrgreen:

Hehe... zajefajne.
FACECI INACZEJ. :D
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

W mrokach atrakcyjności

przez Pieprz 05 lip 2015, 08:59
zniewaga napisał(a):Nie chcę aby moje zachowanie uznały za próbę imponowania. Wolę uniknąć sytuacji w których dziewczyna mnie odtrąca bo wydaje się jej, że ją podrywam.
I tak Cię nie chcą więc nie masz nic do stracenia.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

W mrokach atrakcyjności

przez Nicholas1981 05 lip 2015, 09:04
zniewaga napisał(a):Krępuję się towarzystwa sikorek w moim wieku (trochę starszych i młodszych). Wiem, że mnie negatywnie ocenią i nie zobaczą we mnie swojego chłopaka.

A Ty każdą dziewczynę traktujesz jako ewentualną kandydatkę na dziewczynę????? No dziwne jako żywo. A nie można tak normalnie? Po koleżeńsku? A nie patrzeć na wszystkie kobiety jak sęp na ofiarę?Myślę, że tu jest Twój główny problem.
Nicholas1981

W mrokach atrakcyjności

przez refren 05 lip 2015, 12:30
Pieprz napisał(a):
zniewaga napisał(a):Trudno zliczyć ile porażek odniosłem w relacjach z płcią piękną. W każdym razie na spotkaniach widziałem, że nie były w ogóle mną zainteresowane.
To znaczy że jesteś nudny.

Niekoniecznie, niektórzy "nikną" w pierwszym wrażeniu czy na tle innych przebojowych osób, a jak ich "rozpracować" to bardzo ciekawe osoby.

W mrokach atrakcyjności

przez Nicholas1981 05 lip 2015, 13:07
refren napisał(a):Niekoniecznie, niektórzy "nikną" w pierwszym wrażeniu czy na tle innych przebojowych osób, a jak ich "rozpracować" to bardzo ciekawe osoby.

Jasne, że tak. Gorzej jak ktoś chce być przebojową osobą a nie ma do tego predyspozycji. Ja tam nigdy nie miałem ochoty błyszczeć na spotkaniach, bo wiem, że mi to nie wychodzi. Od pewnego czasu mam wyjebane na towarzystwo. Usłyszałem ostatnio, że sprawiam wrażenie "nadętego bufona" i też mam na to wyjebane. Nie mam ochoty odgrywać kogoś kim nie jestem. Nigdy nie będę duszą towarzystwa. Jestem samotnikiem i tego nie zmienię. Generalnie nie ufam ludziom, bo za bardzo dostałem od nich po tyłku. Wychodzę z założenia, że nikt mnie nie musi lubić.
Nicholas1981

W mrokach atrakcyjności

przez Rico 05 lip 2015, 13:13
I to jest dobre podejście, jestem jaki jestem, nie muszę się zmieniać pod towarzystwo, bo fajnie by było być jak ktoś tam. Wiadomo, trzeba się starać być najlepszą wersją siebie, ale właśnie siebie.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

W mrokach atrakcyjności

przez Nicholas1981 05 lip 2015, 13:32
To nie znaczy, że nie trzeba pracować nad sobą. Też się starałem zlikwidować w swoim zachowaniu pewne rzeczy - chciałem dla kobiety. Coś tam się udało, ale jasne, że nie wszystko. Natomiast najważniejsze jest zaakceptować siebie, sam długo walczyłem z przekonaniem, że jestem beznadziejny i wszystko złe, co mnie spotyka, to moja wina
Nicholas1981

W mrokach atrakcyjności

przez Rico 05 lip 2015, 13:34
No Nicholas, o to mi chodzi, akceptujesz siebie, ale też widzisz co jest złe i nad czym trzeba pracować, żeby właśnie jak ja to mówię być najlepszą wersją siebie.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Sortuj wg