Jak należy myśleć?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Jak należy myśleć?

przez Rico 30 mar 2015, 17:32
No ja w hip hopie lubię emocje i jak chociaż częściowo czuję to co w tekście...

-- 08 kwi 2015, 22:06 --

Nikt się nie odniesie do podświadomego "programowania" się muzyką?
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Jak należy myśleć?

przez mark123 10 maja 2015, 23:46
bittersweet napisał(a):mark123, to juz raczej patologia, takie jednostki trzeba wyprostowac ;)

I jest to dowód, że błędem jest twierdzenie, że najważniejsze, by czuć się dobrze ze sobą.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Jak należy myśleć?

przez Arasha 11 maja 2015, 11:56
Po swojemu, ale tak, żeby nikomu nie wyrządzać tym krzywdy ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak należy myśleć?

przez mark123 11 maja 2015, 12:05
Najważniejsze to nie szkodzić innym oraz nie być przesadnie wygodnicki. Czuć się ze sobą dobrze, to sprawa drugorzędna.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Jak należy myśleć?

przez wiejskifilozof 11 maja 2015, 13:22
Ja swoje myśli zachowuję dla siebie.

Jak należy myśleć?

przez refren 12 maja 2015, 01:18
Hitman, człowiek jest skazany na częściową niewiedzę i subiektywizm, tak to wszystko działa, choćbyś się nie wiem jak spinał, nie staniesz się Absolutem, który zna wszystkie przyczyny, skutki i widzi pajęczynę losów różnych ludzi oraz cele do których zmierza wszechświat. A bez subiektywności nie ma podmiotowości. To jest u Ciebie jakiś pęd do wielkości - to pragnienie absolutnie prawidłowego myślenia w każdym aspekcie, ale to błędna ścieżka, bo takie myślenie po prostu nie istnieje.

Co do pytania "jak myśleć prawidłowo?" to uważam, że w Twoim przypadku po prostu mniej, myślenie Ci jakoś nie służy. :bezradny:

Jak należy myśleć?

przez monk.2000 12 maja 2015, 03:09
Cześć. W moim przypadku też dużo myślałem o tym jak prawidłowo żyć. Ostatnio jednak myślenie traktuję jako zło konieczne.
Kilka moich argumentów dlaczego myślenie nie pomaga odnaleźć sensu w życiu:
-myślenie opiera się głównie na wyobrażeniach i słowach, myśli się w jakimś języku. Czyli próbujesz coś wymyślić co da tobie spełnienie, a robisz to w całkowicie obcym dla ciebie języku, opanowanym w przeszłości. 99,9% słów wymyślili inni ludzie, ty możesz mieć jakieś swoje powiedzonka co najwyżej.
-ostatnio uczę się informatyki, więc pojawił się kolejny smętny wniosek. Książka może zostać zapisana w 15 MB, natomiast by zapisać dwuwymiarowy film w jakości HD potrzebujesz około 4 GB. Pokazuje to ułomność jaką dysponuje słowo w opisywaniu rzeczywistości. Ludzie pracują latami nad optymalizacją i jak do tej pory tego rozdźwięku nie udało się usunąć.
-Dla danego języka można obliczyć możliwą ostateczną ilość książek, które można napisać. Czyli zakres słowa jest ograniczony, mieści się w zamkniętym przedziale.
-No i jako ciekawostka, skoro to ty kierujesz swoimi myślami za pomocą woli to spróbuj nie myśleć przez minutę, nastaw sobie stoper i jestem prawie pewny, że zaczniesz myśleć o tym że właśnie próbujesz nie myśleć. :-)

Mógłbym podejść do sprawy inaczej, ale muszę gdzieś wydzielać te dziwne uwagi, które mi przychodzą do głowy. Kiedyś próbowałem używając rachunku prawdopodobieństwa obliczyć jaka jest liczba wszystkich piosenek. Nie obliczyłem, bo było zbyt dużo liczenia. Jako ciekawostkę podam, że w szachach liczba wszystkich możliwych posunięć to wnioskując z tego co pamiętam: 10^120.

Staram się za dużo nie pisać o medytacji, bo się tym interesuję i to jakoś tak automatycznie próbuje się pojawiać. Jak ktoś będzie ciekawy to przecież sam coś na ten temat znajdzie. Ach, trudne to. A przecież życie to różnorodność, nie można tylko siedzieć w ciszy. Dobrze, że mam komputer, on daje tyle bodźców audiowizualnych, co jaskiniowcy nie mieli przez rok.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg