Jak należy myśleć?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Jak należy myśleć?

przez bittersweet 19 mar 2015, 22:47
mark123, to juz raczej patologia, takie jednostki trzeba wyprostowac ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Jak należy myśleć?

przez Hitman 19 mar 2015, 22:51
bittersweet, to co jest dobre dla mnie nie jest dobre dla reszty. Nawet to, że zarabiasz pieniądze to teoretycznie ktoś inny ma mniej. Lubię chlać i jarać a moim marzeniem jest kasa, szacunek, bycie kimś i kiedyś marzyłem o miłości ale już w nią nie wierzę. A chciałbym żyć moralnie, zdrowo i dobrze ale to jest sprzeczne z tym co lubię.

Chciałbym być inny a wypadam sam przed sobą jak burak przed elitą. A nie ma sensu żyć i być gorszym. Najgorsze co może spotkać człowieka to bycie gorszym, brak kasy i choroba. Myślę, że złe pragnienia też bo dla mnie prawidłowe życie byłoby udręką.

Człowiek czuje się dobrze gdy ludzie go szanują, podziwiają za coś, lubią, przyjaźnią się z nim, jest powodzenie u płci przeciwnej i szansa na "miłość" - chociażby to co ją imituje i trzeba samemu tak to nazwać i się wkręcać. Ale co kiedy ktoś nie ma na to szansy i jest gorszy?

-- 19 mar 2015, 21:51 --

bittersweet, a jesz mięso?

Jak należy myśleć?

przez Rico 20 mar 2015, 00:31
Ja uważam, że szczęście jest wtedy jak ma się z kim je dzielić i komu je dawać. Samemu nigdy nie osiągnie się takiego szczęścia, chyba że ktoś jest płytki bądź ma same przyziemne potrzeby.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak należy myśleć?

przez Arasha 20 mar 2015, 00:47
Jak należy myśleć ? - Zgodnie z własnym sumieniem. Poza tym cenię sobie indywidualizm i nie ustawianie się pod większość :great:
Każdy człowiek jest inny, każdy na swój sposób wyjątkowy ... Najważniejsze to, żeby dobrze czuć się ze sobą i nie krzywdzić innych !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Jak należy myśleć?

przez Druid 20 mar 2015, 00:59
Hitman, zamiast analizować i osądzać, spróbuj poczuć. Błędy poznawcze zdarzają się bez względu na to, jak bardzo ich nie chcesz, więc może dla odmiany idź na czuja, zweryfikuj jakieś swoje przeczucie/a by się dowiedzieć, czy warto ufać intuicji. Twój umysł filtruje i analizuje bez względu na to, czy te procesy obserwujesz i oceniasz.
Druid

Jak należy myśleć?

przez silvo 20 mar 2015, 01:10
Rico napisał(a):Ja uważam, że szczęście jest wtedy jak ma się z kim je dzielić i komu je dawać. Samemu nigdy nie osiągnie się takiego szczęścia, chyba że ktoś jest płytki bądź ma same przyziemne potrzeby.

Oglądałeś Into the Wild?
Obrazek

Jak należy myśleć?

przez Rico 20 mar 2015, 01:54
Oglądałem, do gościa to dotarło właśnie, ale było już za późno...
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

Łajz lajf...

Jak należy myśleć?

przez jasaw 20 mar 2015, 02:36
Jak myśleć - po swojemu :D Korzystając umiejętnie z doświadczeń i porad mądrzejszych od nas...
Rzowijać się nieustannie, pracować nad sobą, czytać, oglądać, słuchać, czuć...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Jak należy myśleć?

przez bittersweet 21 mar 2015, 17:02
to co jest dobre dla mnie nie jest dobre dla reszty. Nawet to, że zarabiasz pieniądze to teoretycznie ktoś inny ma mniej. Lubię chlać i jarać a moim marzeniem jest kasa, szacunek, bycie kimś i kiedyś marzyłem o miłości ale już w nią nie wierzę. A chciałbym żyć moralnie, zdrowo i dobrze ale to jest sprzeczne z tym co lubię.
Hitman, mysle że nie trzeba rezygnowac z picia i jarania, byle w stosownych proporcjach do innych zdrowych aktywnosci ;) nie jestesmy robotami

Chciałbym być inny a wypadam sam przed sobą jak burak przed elitą. A nie ma sensu żyć i być gorszym. Najgorsze co może spotkać człowieka to bycie gorszym, brak kasy i choroba. Myślę, że złe pragnienia też bo dla mnie prawidłowe życie byłoby udręką.
Dziwne to okreslenia bycie gorszym, od kazdego człowieka istnieje ktos lepszy /moralniejszy, bogatszy, ładniejszy, inteligentniejszy itd/, wiec kazdy jest "gorszy" :bezradny:

Człowiek czuje się dobrze gdy ludzie go szanują, podziwiają za coś, lubią, przyjaźnią się z nim, jest powodzenie u płci przeciwnej i szansa na "miłość" - chociażby to co ją imituje i trzeba samemu tak to nazwać i się wkręcać. Ale co kiedy ktoś nie ma na to szansy i jest gorszy?
Samotnośc nie jest dobra, ale uzaleznienie swojego samopoczucia od sympatii czy szacunku innych osób to kręcenie sobie stryczka na szyję.

bittersweet, a jesz mięso?
Domyslam sie, do czego zmierzasz ;) tak, jem.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Jak należy myśleć?

przez wiejskifilozof 21 mar 2015, 20:47
Ja też jem mięso.

Jak należy myśleć?

przez Hitman 24 mar 2015, 18:20
Jedzenie mięsa to zabijanie dla przyjemności i lepszego samopoczucia.

bittersweet, jaranie i chlanie nie jest niczym złym w odpowiednich proporcjach ale skoro to dla mnie jedyny sens to nie mogę mieć takich proporcji.

Dziwne to okreslenia bycie gorszym, od kazdego człowieka istnieje ktos lepszy /moralniejszy, bogatszy, ładniejszy, inteligentniejszy itd/, wiec kazdy jest "gorszy" :bezradny:

Myślę, że jako porównanie służy większość - jestem lepszy od większości to już dobrze, a jestem gorszy to okropna lipa. Ale większość to także marność. Powinniśmy być na tyle wartościowi żeby nie było potrzeby porównywania się z innymi. Ale ja jestem bezwartościowy więc będę wiecznie czuł się gorszy.

Przeciętność też nie ma sensu - trzeba być lepszym żeby było fajnie.

Samotnośc nie jest dobra, ale uzaleznienie swojego samopoczucia od sympatii czy szacunku innych osób to kręcenie sobie stryczka na szyję.

Tak źle i tak niedobrze. Przejebane :why:

Jak należy myśleć?

przez neon 24 mar 2015, 23:35
Tylko że ludzie, którzy są dotknięci chorobami psychicznymi są zazwyczaj bardzo wrażliwi i dla nich trudno "mieć w dupie cały świat".
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Jak należy myśleć?

przez Rico 30 mar 2015, 14:15
Tak się zacząłem zastanawiać nad słuchaniem depresyjnej muzyki, ja akurat słucham dużo rapu i jak to mówią "nie ma emocji nie ma rapu". Tam często pojawiają się teksty takie mówiąc ogólnie depresyjne, chociażby z mojego podpisu i link z mojego podpisu. I rozkminiam czy to nie działa jakoś podświadomie, podprogowo słuchanie "smutnej" muzyki. Ja nawet jak się nieźle czuję lubię sobie zapuścić coś takiego, np.

,

,
ale właśnie często takie utwory świetnie oddają moje uczucia...

Łajz lajf...

Jak należy myśleć?

przez Hitman 30 mar 2015, 17:04
Wolę tłusty hip hop. Jakaś bragga, kozacki styl - to mnie kręci a nie smęty :D Chyba, że Sokół, na którego rapie dorastałem i dużo mi to dało w tamtym okresie :)

Sortuj wg