Panowanie nad emocjami

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Panowanie nad emocjami

przez magnolia84 16 mar 2015, 15:38
Hitman, nie będę więcej pisała, bo ktokolwiek cokolwiek by Ci radził nazywasz błędnym kołem, brakiem argumentów, itp. Masz duży problem i powinieneś pójść do specjalisty i nie wiem czego oczekujesz od ludzi na tym forum, skoro gdzie nie spojrzę, tam stajesz okoniem. Potwierdzenia swoich tez? Najważniejszym argumentem jest Twoje dobro i zaprzestanie tak naprawdę jałowego analizowania sytuacji, bo dusisz się jedynie we własnym sosie i nie wpuszczasz świeżego powiewu. Równie dobrze mogę Cię zapytać, dlaczego zakładasz, że moje zdanie w tym temacie jest złe, a Twoje dobre? Co do spróbowania gówna, to skoro uważasz, że to dobre porównanie, to nie mamy o czym rozmawiać.
magnolia84

Panowanie nad emocjami

przez Hitman 16 mar 2015, 16:37
Czemu cokolwiek? To kolejne twoje stwierdzenie, które nie ma nic wspólnego z prawdą. Brak argumentów nazywam brakiem argumentów i nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Nie zakładam, że twoje zdanie jest złe a moje dobre. W którym miejscu wyczytałaś coś takiego? Co do spróbowania gówna to analogia miała służyć obaleniu zdania, które napisałaś bo jednak można coś wiedzieć bez spróbowania.

Panowanie nad emocjami

przez agnieszkasz 16 mar 2015, 17:41
Autor tematu ZA DUŻO MYŚLI :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Panowanie nad emocjami

przez Hitman 17 mar 2015, 01:48
agnieszkasz, czemu tak sądzisz? Myślę, że myślę w sam raz :D

Panowanie nad emocjami

przez agnieszkasz 20 mar 2015, 14:05
Bo sam sie niepotrzebnie nakręcasz swoim rozkminianiem.
Wiem że to czasami jest trudne, ale zaryzykuje stwierdzeniem że większość ludzi nie zaprząta sobie głowy takimi rzeczami, przez co są spokojniejsi, albo mają wszystko w dupie - wychodzi na to samo. Nie zastanaiwaiją się czy chcą iść do pracy, tylko wiedzą że muszą do niej iść bo "urmą z głodu". Nie zastanawiają się czym jest miłość, tylko próbują jej z kimś kto wydaje się im w danej chwili tę miłość uosabiać.
Mam świadomość, ze ludzie zaburzeni raczej nie potrafią (przynajmniej nie wszyscy) tego olać, ale mam wrażenie, że czsami warto się ponieść wydarzeniom które dzieją się w okół nas, zamiast wszystko ciągle analizować.

Tak, wiem. Tylko to nie jest takie proste :)

Panowanie nad emocjami

przez Hitman 20 mar 2015, 15:01
agnieszkasz, opisujesz ludzi bezmyślnych. Debili. Ja nie chcę równać w dół pod każdym względem więc chociaż myśli mam zgodne z rzeczywistością.

-- 20 mar 2015, 14:13 --

Słucham hip hopu to wiem, że to muzyka dla buraków a nie wmawiam sobie, że jest inaczej. Wiem, że to źle i powinienem słuchać czegoś innego ale podoba mi się akurat gówno dla idiotów więc tego słucham. I w ten sposób oceniam "siebie" ale nie utożsamiam się ze "sobą" tylko chcę to jakoś zmienić żeby słuchać porządnej muzyki, iść do wartościowej pracy, mieć w życiu cel, być kimś, kochać się z dobrą dziewczyną. Chcę panować myślami nad emocjami i żeby nigdy nie było odwrotnie. Ja mam decydować o tym co mi się podoba na podstawie analizy a nie, że słucham chujowej piosenki, która nie powinna mi się podobać a czuję przez to przyjemne emocje (zmieszane z nieprzyjemnymi płynącymi z oceny).

Panowanie nad emocjami

przez izaa 20 mar 2015, 16:45
Hitman, sam sobie narzucasz ograniczenia. Muzyka dla buraków. Jedni uważają,że hip hop jest stworzony przez buraków, innym sie podoba. Każdy inny jest i lubi co lubi. Może zamiast skupiać myśli na życiowych celach to poczytałbyś książke? Albo polazł do szkoły, pracy. Najwięcej gadają ci, którzy nic nie robią :P i to widać.

Panowanie nad emocjami

przez wiejskifilozof 22 mar 2015, 10:35
Zazdroszczę tym, którzy mają emocję.Moje są do wewnątrz.

Panowanie nad emocjami

przez Hitman 24 mar 2015, 18:13
izaa, są pewne ustalenia - disco polo słuchają idioci, wsiury i ludzie bez klasy. Hip hop to muzyka alkoholików, ćpunów, chuliganów i narcyzów. Powinienem słuchać czegoś z klasą np jazzu, bluesa ale jakoś ta muzyka mnie nie kręci. Po prostu jestem chujowy i tyle.

Muzyka to tylko taki przykład - mam to w każdej dziedzinie życia.

Panowanie nad emocjami

przez NN4V 05 kwi 2015, 20:16
Hitman napisał(a):... Takich problemów nie rozwiązuje żadna terapia bo to nie są błędy poznawcze tylko racjonalna analiza. ...

Istotnie. Muszę przyznać, że jest to racjonalna analiza. Jednak oparta na niekompletnych danych. Zadaj sobie jeszcze trochę wysiłku w ich zdobywaniu.
Zastanawiam się, czy Twoja wiedza o związkach pochodzi z przeczytania "Teorii ewolucyjnej" Bussa, czy tylko z fragmentów znalezionych w necie.
Skądkolwiek jednak pochodzi, to zafiksowanie na pojedynczej teorii świadczy o ograniczeniu horyzontów.
A to już zawdzięczasz wyłącznie własnemu lenistwu.
Jest wiele innych teorii, analizujących zagadnienie związków z innych punktów widzenia.
Znając kilka, można wyciągnąć z nich sens dla własnego użytku.
Wyciągnąć racjonalną analizą.
Ponadto warto znać teorię gier, teorię podejmowania decyzji i parę okołofilozoficznych wypocin rozmaitych, martwych już, kreatur.
Ty radośnie uważasz, że Twoja wiedza jest kompletna.
Nieztety z niedostatku wiedzy wychodzą Ci bzdury w racjonalnych analizach.
Bo nie uwzględniasz danych, których nie masz.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Panowanie nad emocjami

przez Hitman 05 kwi 2015, 20:25
NN4V, /cenzura/ co świadczy o twojej głupocie. Poznałem wiele teorii i wszystkie składają się w całość bądź są nieistotnymi bzdurami, których nie ma sensu brać pod uwagę. Ale ty już masz swoją niekompletną teorię na mój temat - wzorem jest ignorancja. To może napisz o co chodzi zamiast pier.dolić bzdury. Ale tego nie zrobisz, ja to wiem. Nara.

Panowanie nad emocjami

przez blah! 05 kwi 2015, 22:10
NN4V, Hitman pewnie się zjarał i filozofuje ;). A Jego filozofie generalnie są zrozumiałe tylko i wyłacznie dla Niego samego ;).
blah!

Panowanie nad emocjami

przez Hitman 05 kwi 2015, 22:10
blah!, nie, tylko dla inteligentnych ludzi. Jeśli nie rozumiesz to lepiej się nie przyznawaj.

Panowanie nad emocjami

przez blah! 05 kwi 2015, 22:43
Hitman, nie sądziłam, że inteligentni ludzie wiecznie nazywają się gównem...pomnik powinni Ci postawić ;).
blah!

Sortuj wg