Zimna ryba - zalety i wady takiej postawy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Arasha 18 lut 2015, 18:48
To że bycie dobrym jest średnio ( żeby nie powiedzieć mało ) opłacalne, większość zapewne wie ( poza utopistami :? ) Ale chętnie dowiedziałabym się, jakie można osiągnąć korzyści, będąc nieczułą i obojętną na wszystko zimną rybą ? Jak takie osoby są postrzegane w społeczeństwie ? Czy ten pozorny dystans i nieprzystępność w ostatecznym rozrachunku coś człowiekowi daje ? Czy jest to kolejna mrzonka lub stereotyp ? Zapraszam do dyskusji ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez jetodik 18 lut 2015, 18:52
Arasha, co Ty teraz zimna ryba chcesz byc? to do Ciebie nie pasuje;D tacy ludzie postrzegani sa jako nijacy i zobojetniali. wez sobie olanzapine 10mg na sprobowanie jak to jest byc zimna ryba.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Kontrast 18 lut 2015, 19:04
Ludzie niemili i sarkastyczni są ograniczeni umysłowo.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez i_am_a_legend 18 lut 2015, 19:15
Zwykle w życiu mówi się "zimna suka", nie powinno się w to mieszać rybek. :) Z bycia kobietą "zimną" wynikają same plusy (dla niej samej): masz gdzieś to, jak cię postrzega społeczeństwo, dystans do wszystkiego nie jest pozorny (jeśli jest, to obywatelka nie jest "zimna" tylko zaburzona), ludzie lgną do ciebie, bo uważają, że mogą cię zmienić i na pewno jesteś nieszczęśliwa, możesz bawić się uczuciami innych i myśleć wyłącznie o własnych potrzebach itp. Fantastyczna sprawa, moim zdaniem.

Problem jest tylko taki, że tego nie da się wyćwiczyć, takim się po prostu jest albo nie.
i_am_a_legend

przez abrakadabra xx 18 lut 2015, 19:15
Kiedyś chciałem być takim zimnym sku.wielem bo z reguły jestem dobry dla innych i coś tam się na kimś zawiodłem, mówiłem sobie że mam was gdzieś, poznacie mnie teraz z innej strony. Wytrzymałem kilka dni, bo to wbrew mojej naturze. Myślę, że trzeba zachować balans pomiędzy jednym a drugim ze wskazaniem na bycie w porządku.

przez smutny lisek 18 lut 2015, 19:19
Problem jest tylko taki, że tego nie da się wyćwiczyć, takim się po prostu jest albo nie.

Da się. Gdybym nie znała przykładu z własnego życia, to bym nie uwierzyła, ale okazuje się, że to jest możliwe.
Plusy takiej postawy: osobę, która ja przybiera trudniej zranić.
Cause she's just like the weather, can't hold her together
Born from dark water, daughter of the rain and snow

przez jetodik 18 lut 2015, 19:24
zimna ryba to zobojętnienie, buddyści kojarzą mi się z zimnymi rybami, oczywiście nie ci co na facebooka wstawiają ładne figurki buddy aby podbudować swojego ego, tylko ci którzy realizują buddyjski ideał - wycofanie z życia, obojętność na namiętności, wyrzeczenie się ego, dzięki czemu są bardziej nieporuszeni itd.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez i_am_a_legend 18 lut 2015, 19:26
smutny lisek napisał(a):
Da się. Gdybym nie znała przykładu z własnego życia, to bym nie uwierzyła, ale okazuje się, że to jest możliwe.

E tam, e tam. To tylko znak, że ten ktoś po prostu późno pokazał swoją prawdziwą twarz. Ja zaś znałem/znam jednostki, które uważają się za bardzo wrażliwe, kobiece, delikatne, och i ach, a są niemal psychopatkami, z denną moralnością i dość wyraźną, narcystyczną nutą. Różnie to zatem bywa. ;)
i_am_a_legend

przez elo 18 lut 2015, 19:28
mi serce zamarza tylko gdy widze jak laski w moim wieku sypia lajkami w strone 'miej wyjebane a bedzie ci dane' 'kobiety bez serca' czy inne 'przepraszam jestem suka' wtedy bez skrupulow wypierdalam ze znajomych
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez jetodik 18 lut 2015, 19:32
elo, czyli jesteś zimna ryba dla zimnych ryb :] ale tacy ludzie nie są zimnymi rybami, prawdziwe zimne ryby nie lajkują i bede bronił tej tezy.

przez smutny lisek 18 lut 2015, 19:35
i_am_a_legend, będę się upierać ;)
Ktoś, kogo mam konkretnie na myśli (a znam go bardzo dobrze od 13 lat) zmienił się o 180 stopni właśnie w taką zimną osobę.
Stało się to pod wpływem różnych przykrych okoliczności życiowych i dam sobie rękę uciąć, że wcześniej to też było jego "prawdziwe ja".

A jeśli chodzi o dystans i nieprzystępność, o których pisała Arasha, to mogą budzić początkowo zainteresowanie ze strony mężczyzn. Ale są to cechy zniechęcające na dłuższą metę.
Cause she's just like the weather, can't hold her together
Born from dark water, daughter of the rain and snow

przez elo 18 lut 2015, 19:35
ja juz nie odrozniam prawdziwych zimnych suk od pozerow w koncu wszyscy rzucaja rownie dennymi haslami
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez małyjan 18 lut 2015, 19:38
Hmm zimne to lubie najwyżej piwo:) A tak na serio myśle że udawanie nie ma najmniejszego sensu, kiedyś się człowiek zapomni i caly plan spali na panewce. Co innego na krótką metę gdy można w ten sposób zniechęcić lub zachęcić kogoś do czegoś. Tylko że w tym wypadku trzeba dobrze znać taką osobę w którą to ma zostać wymierzone. W stosunku do kobiet czasami działa to jak płacha na byka, staraja się poznać tajemniczego gościa, albo całkowicie go ignorują. Natomiast taka postawa w stosunku do facetów powoduje myśl Ok gościu tajemniczy, niech taki będzie i tyle bez rozkminki dlaczego......

przez i_am_a_legend 18 lut 2015, 19:42
smutny lisku, nadmienić pragnę, że doceniam 180 stopni (a nie 360, jak to często mówią/piszą humaniści) ;). Ja jednak uważam, że, jeśli ktoś nie dostąpi zaszczytu przyczepienia się jakiejś skazy psychicznej, to choćby się starał, udawał i grał zimną osobę, to w końcu pęknie. Nie da się tak zupełnie zmienić naszego człowieczeństwa.

Być może odnosisz tę sytuację do własnej osoby i masz żal do opisywanego osobnika? Może dla innych nie jest taki zimny? Poza tym, musielibyśmy zdefiniować, co rozumiemy pod tym pojęciem. Dla mnie "zimno" to egotyzm, zupełny brak zwracania uwagi na uczucia innych i wyrachowanie w każdej z możliwych dziedzin. Może dla mnie Ciebie "zimno" to coś innego, lżejszego gatunkowo.
i_am_a_legend

Sortuj wg