Osobowość podatna na ataki?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez singiel30 19 gru 2014, 00:28
Chciałbym Was zapytać czy jest coś takiego jak "osobowość" która w jakiś sposób ściąga na siebie ataki innych ludzi? Przykład: jak [pseudo] koledzy i koleżanki wyżywają się na danej osobie jak im np coś szef przykrego powie. Albo przykład: takie kozły ofiarne co są w szkole?

Ja mam taką strategię życia że nie wikłam się ani w żadne plotki lub intrygi. Ani nie wikłam się w jakieś toksyczne związki ale i tak w jakiś dziwny sposób spada na mnie czyjaś frustracja bądź znajdują się osoby które chcą mną pomiatać. Bardzo często dzieje się tak, że jestem wypychany poza nawias w danym kręgu społecznym? O wzbudzeniu we mnie zazdrości przez niedoszłe partnerki już pisałem na innym wątku, po co to ludzie robią? Ja tego nie rozumiem :(

przez Evia 19 gru 2014, 21:27
Oczywiście, że są takie osobowości. Większość osób nie chce wchodzić w konfrontacje z innymi lecz lubią się "poznęcać" dlatego też takimi kozłami ofiarnymi stają się osoby słabsze, biedniejsze, gorsze pod jakimkolwiek względem, spokojne itd. Czyli osoby, które nie odpyskną

przez MadGregor 19 gru 2014, 23:11
singiel30 napisał(a):
Ja mam taką strategię życia że nie wikłam się ani w żadne plotki lub intrygi. Ani nie wikłam się w jakieś toksyczne związki ale i tak w jakiś dziwny sposób spada na mnie czyjaś frustracja bądź znajdują się osoby które chcą mną pomiatać.

Bardzo często dzieje się tak, że jestem wypychany poza nawias w danym kręgu społecznym?

Może te plotki i toksyczne znajomości to w relacjach społecznych chleb powszedni, a unikając ich sam wypychasz siebie poza nawias społeczny.
W każdej grupie poszczególnym członkom przypadają określone role. Na przykładzie szkoły, o której wspomniałeś, zawsze znajdzie się w niej jakiś kujon, klasowy błazen i niestety samotnik/dziwak, któremu najpewniej przyjdzie zagrać ofiarę. Z reguły są to osoby bezkonfliktowe, ale oprócz konfliktów unikają wszelakich interakcji, przez co zostawiają pole do domysłów i narażają się na szykany.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez singiel30 20 gru 2014, 00:19
MadGregor napisał(a):W każdej grupie poszczególnym członkom przypadają określone role. Na przykładzie szkoły, o której wspomniałeś, zawsze znajdzie się w niej jakiś kujon, klasowy błazen i niestety samotnik/dziwak, któremu najpewniej przyjdzie zagrać ofiarę. Z reguły są to osoby bezkonfliktowe, ale oprócz konfliktów unikają wszelakich interakcji, przez co zostawiają pole do domysłów i narażają się na szykany.

Samotnik? Dziwak? A może indywidualista zorientowany na cel? Zasadniczo nie lubię "kołczów" takich jak są np. na youtube ale tam ktoś raz powiedział że: osoby dążące do celu, zwykle robią to samotnie i od górnie muszą się przygotować na ataki innych.

przez Powietrzny Kowal 20 gru 2014, 01:14
singiel30 napisał(a):Chciałbym Was zapytać czy jest coś takiego jak "osobowość" która w jakiś sposób ściąga na siebie ataki innych ludzi? Przykład: jak [pseudo] koledzy i koleżanki wyżywają się na danej osobie jak im np coś szef przykrego powie. Albo przykład: takie kozły ofiarne co są w szkole?

Ja mam taką strategię życia że nie wikłam się ani w żadne plotki lub intrygi. Ani nie wikłam się w jakieś toksyczne związki ale i tak w jakiś dziwny sposób spada na mnie czyjaś frustracja bądź znajdują się osoby które chcą mną pomiatać. Bardzo często dzieje się tak, że jestem wypychany poza nawias w danym kręgu społecznym? O wzbudzeniu we mnie zazdrości przez niedoszłe partnerki już pisałem na innym wątku, po co to ludzie robią? Ja tego nie rozumiem :(

Tak - na 100%
Mam niemal 40 lat, a od ponad 30 próbuję to "zrozumieć" - mowy nie ma o rozumieniu żadnym ale periodyczność jest niemal żelazna i stała... więc raczej się nie mylę przynajmniej co do potwierdzenia... :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez wiejskifilozof 21 gru 2014, 10:16
Kozioł ofiarny ? Ja byłem.

przez Saraid 21 gru 2014, 10:28
detektywmonk napisał(a):Kozioł ofiarny ? Ja byłem.

Dlaczego byłeś?ponieważ sobie na to pozwoliłeś tutaj się kłania samoocena.
Saraid

przez Kontrast 21 gru 2014, 11:26
Osobowosc zalezna, czy ulegla, cos takie.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez wiejskifilozof 21 gru 2014, 13:07
white Lily napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Kozioł ofiarny ? Ja byłem.

Dlaczego byłeś?ponieważ sobie na to pozwoliłeś tutaj się kłania samoocena.

Bo nie byłem łobuzem i się nie biłem.Stąd obrywałem.

Sortuj wg