W jakim wieku Wasze objawy stały się zauważalne?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez ( Dean )^2 23 lis 2014, 21:38
Wreszcie fajny temat.
U mnie pierwsze poważne zaburzenie<obsesyjny lęk>pojawił się na przełomie 6 klasy podstawówki/1 gimnazjum.Trwało to że 2 lata,potem cisza i trwałe zjebanie w wieku 18-19 lat.
Najgorszy jest wiatr.

przez lucy1979 23 lis 2014, 21:46
Miałam nerwice natręctw w wieku 11 lat. Potem przeszła i pojawila się znow jak miałam 15 lat. Kiedy przestalam chodzic do kościoła już nigdy nie powrócila, ale zaczęły się objawy nerwicy lękowej, depresja.
Czyli im dalej w las tym więcej drzew. :(
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Kontrast 23 lis 2014, 22:30
Jakieś takie ,,obawy'' to chyba przed 10 rokiem życia. Pamiętam była wtedy powódź, przejeżdżaliśmy przez most pontonowy na rzece, który się rozpiął, od tamtej pory bałem się przez jakiś czas przejeżdżać przez mosty. Potem miałem różnego rodzaju ,,obawy'' a to, że tata umrze itp.Potem różne lekkie natręctwa, lęki. Jak zacząłem trochę ćpać i ,,ogarnąłem faze'' zorientowałem się, że to są tylko ,,wkręty'' i stałem się nawet bardzo dobry w ,,odkręcaniu'' innym ,,faz'' i wszelkiej racjonalizacji. Potem somatyka odezwała się grubo po 20 stce. Po drodze zgubiłem gdzieś pewność siebie i takie tam wartościowe rzeczy, to pewnie przez depresje która już mnie sporo nosi.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez renee.madison 24 lis 2014, 10:25
o to to! tez wlasnie tak mi sie zdaje ze sie z tym urodzilam ale jesli juz sie bawimy w statystyki to od 7 roku zycia mam zok (a zaczelo sie niewinnie podczas nauki pisania cos mi kazalo wymazywac napisane slowa i przepisywac jeszcze raz i tak w kolko ze w koncu gdy juz wszystko przekreslilam to wyrywalam kartke i wracalam do domu z 1 w zeszycie)

elo, to bardzo ciekawe, bo ja mam w pamięci jedno wspomnienie (też miałam 7 lat, chodziłam do pierwszej klasy)też z kartką. Pisaliśmy pierwsze dyktando i doszłam do końca strony w zeszycie i zamiast przewrócić kartkę i pisać dalej, to zablokowałam się. Coś mi kazało zatrzymać się i nie pisać, że nie mogę przewrócić kartki. Też wróciłam do domu z 1 i dopiskiem "a gdzie dalsza część?".
Tylko czy to był pierwszy objaw choroby, czy może debilizmu... :D
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez etopiryna & cola 24 lis 2014, 10:52
Jak wzięłam za dużo RC naraz :hide: kuźwa ale nie pamiętam już kiedy to było ... mózg mi się od tego czasu zresetował :?
... być sobie sterem, żeglarzem i okrętem na wzburzonym oceanie życia

Obrazek

przez Lethality 25 lis 2014, 12:25
Myślę, że u większości problemy zaczęły się tak jak i u mnie w dzieciństwie. Naturalne predyspozycje robią swoje. Od dzieciństwa byłem nieśmiały. Zauważyłem to w pierwszych klasach podstawówki (7-8 lat), bo wtedy można się dobrze porównać na tle rówieśników. Zastanawiałem się czemu innym przychodzi z taką łatwością nawiązywanie kontaktów, komunikacja, a u mnie to powoduje lęk? Pamiętam też jak nauczycielka wybrała mnie do odpowiedzi z całej grupy i było mi wstyd, że nie znałem odpowiedzi. Z wiekiem było coraz gorzej aż do zaburzeń lękowych, fobii społecznej z napadami paniki włącznie i stanów depresyjnych.

przez natrętek 25 lis 2014, 14:10
Jeżeli chodzi o pierwsze objawy OCD jakie pamiętam miały miejsce w wieku 13 lat. Pamiętam byłem wtedy na kolonii i chciałem wysłać pocztówkę do rodziców, więc poszedłem i kupiłem ją wraz ze znaczkiem. Włożyłem ten znaczek do portfela i straciłem pewność czy on na pewno tam jest, więc otworzyłem i sprawdziłem, lecz to upewnienie się nie sprawiło, że się uspokoiłem, więc znowu otworzyłem portfel.Sekwencję tą powtórzyłem kilkanaście razy. Wiedziałem, że to co się ze mną dzieje i to co robię nie jest normalne, lecz wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to zapowiedź horroru jaki mnie czeka.

Natomiast jeżeli chodzi o zaburzenia lękowe to pierwsze objawy jakie pamiętam miały miejsce w wieku 7 lat, kiedy to po prostu nie budziłem się w nocy by się wysikać tylko oddawałem mocz w trakcie snu w pościel. Trwało to do 9 roku życia, więc nie należało to do zdrowych reakcji organizmu.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez Rico 28 gru 2014, 23:55
Hmm, od kiedy myślałem, że jestem inny? Od podstawówki, przez ojca, którego się wstydziłem. Im starszy tym mniej mnie to obchodziło, im ludzie starsi tym bardziej zwracają uwagę na osobę a nie np. z jakiego domu pochodzi. Jeśli chodzi o depresyjne myśli itp. to chyba liceum. Studia definitywnie mnie już zniszczyły. Ciężko mi teraz dojść, w którym momencie i co głównie przyczyniło się do narastania moich problemów. Na pewno na studiach miałem poważne kryzysy, pierwszy podczas pierwszej sesji (to można wytłumaczyć sesją), a drugi już się zaczął listopadzie, więc jeszcze jak były w miarę luzy, na trzecim roku, tu już coś mi się w głowie "samo" zjebało.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

przez NNN 29 gru 2014, 00:07
Po wielu latach zmagań z żołądkiem i jelitami już od bardzo młodego wieku dostałem nerwicy w szóstej klasie. Miałem tak zrytą głowę, że nie mogłem wyjść z łóżka. Później od drugiej gimnazjum jak moje poczucie wartości trochę wzrosło, to zacząłem wymagać od siebie więcej niż ktokolwiek inny, a teraz mam narcystyczne zaburzenie ;e To o wiele lepsze niż nagłe ataki lęków.
NNN

Sortuj wg