W jakim wieku Wasze objawy stały się zauważalne?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Arasha 22 lis 2014, 15:22
elo, u mnie też się zaczęło od zeszytów, tylko trochę później ... wymazywanie, wyrywanie kartek, a w końcu stosy potarganych zeszytów pod biurkiem :hide: Pamiętam, że straszne emocje mną wtedy targały i w ogóle męczyłam się z tym jak jasna cholera.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez elo 22 lis 2014, 15:30
he he ja tyz fart ze te zeszyty przeszly same bo tera w ogole nie zwracam uwagi na to co i jak pisze
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Follow_ 22 lis 2014, 15:41
Mnie dziwi, że ludzie pamiętają coś co było gdy mieli 3 latka... ja nie pamiętam co robiłam, mam jakieś urywki... dopiero tak od 10 rż życie nabiera jakiejś całości wspomnień, ciągu wydarzeń... i wszystko było normalne a tąpnęło jak miałam 22 lata... najpierw była mania i weszła depresja...a potem niektóre rzeczy z przeszłości (podłe i wstrętne) zaczęły do mnie wracać... i jest kupa do teraz...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 22 lis 2014, 16:04
Psychoanalepsja_SS napisał(a):
Już w przedszkolu miałem różne "poważne" zainteresowania, na pewno dużą zasługę miał w tym ojciec. Jeszcze chyba przed zerówką zakupił 7-tomową encyklopedię PWN. Znałem nazwy stolic wielu państw chociażby. W zerówce zadziwiłem praktykanta przedszkolnego rozeznaniem w wyborach prezydenckich Stanów Zjednoczonych (bodajże Bush vs Kerry wtedy). "Maraton" nie kojarzył mi się z popularnym wtedy programem telewizyjnym "Maraton uśmiechu", a tym takim biegiem Greka kiedyś w starożytności. Bawiłem się z małego odkrywcę, naukowca i filozofa, rysowałem nawet pseudoanatomiczne schematy budowy kostnej człowieka. Starałem się być kreatywnym, tworząc z kartek papieru koperty.

Trochę jakbym czytał o sobie. Ja w drugiej klasie podstawówki wysunąłem teorię, że jest 10 planeta Układu Słonecznego (nie wiem jaki jest teraz status Plutona), tylko ma wielką orbitę i nauczycielka zrobiła wielkie oczy. Interesowałem się wtedy (przedszkole, klasy 1-3) dinozaurami, kosmosem, Podobnie jak Ty czytałem encyklopedię, wiersze, ale potem zgłupiałem na przełomie 6 i 7 klasy i zaczęły dawać o sobie znać na dobre zaburzenia osobowości - alkohol, fajki, narkotyki, drobne przestępstwa, awantury w domu, w głowie ciągły bilans co złego mi świat zrobił, szukanie zemsty na społeczeństwie itd.
Feed your head
Feed your head

przez autodestrukcja2 22 lis 2014, 16:12
no tak.. ja nie bylam moze rozeznana w wyborach etc. ale sama nauczylam się czytać majac 5lat , rysowalam swietnie, tez anatomiczna budowe czlowieka i w pierwszysch latach szkolnych moglam leciec na opinii... do pewnego momentu... a diametralnie sytuacja sie zmienila po wypadku przed zmianą szkoly. neurotycznosc i sklonnosc do depresji podbił wstrzad mozgu po ktorym zaczelam miec jakies dziwne jazdy i widziec pogorszenie sprawnosci intelektualnej. wlasnie w takim stanie poszlam do nowej szkoly w ktorej opinii nie mialam wiec nikt nie mial nawet jak dostrzec roznicy... tozsamosc wywalona na lewą stronę. długa nieprzyjemna historia...

przez carlosbueno 22 lis 2014, 16:28
Follow_ napisał(a):Mnie dziwi, że ludzie pamiętają coś co było gdy mieli 3 latka... ja nie pamiętam co robiłam, mam jakieś urywki... dopiero tak od 10 rż życie nabiera jakiejś całości wspomnień, ciągu wydarzeń... i wszystko było normalne a tąpnęło jak miałam 22 lata... najpierw była mania i weszła depresja...a potem niektóre rzeczy z przeszłości (podłe i wstrętne) zaczęły do mnie wracać... i jest kupa do teraz...

Ja pamiętam pewne sytuacje od wieku 4-5 lat( gdy zacząłem chodzić do przedszkola) a od 7-dniu to już bardzo dużo. Ale np. moja rok starsza siostra pamięta z dzieciństwa dużo mniej niż ja( ja np bardzo dobrze pamiętam czasy komuny a ona nic nie pamięta z tego) ale ja byłem zawsze bardzo emocjonalny, rozpamiętywałem wszystko i przeżywałem także może dlatego.
Największy Forumowy Maruda

przez Hans 22 lis 2014, 16:33
Ja pamiętam wczasy w Bułgarii, a miałem wtedy 3 lata i stary skąpiąc kasy kupił mi najtańszego kawowego loda, zatrułem się i zarzygałem w nocy cały namiot. :mrgreen:
Feed your head
Feed your head

przez carlosbueno 22 lis 2014, 18:15
Hans napisał(a):Ja pamiętam wczasy w Bułgarii, a miałem wtedy 3 lata i stary skąpiąc kasy kupił mi najtańszego kawowego loda, zatrułem się i zarzygałem w nocy cały namiot. :mrgreen:

Ja pamiętam że po lody kulkowe to się stało w miejscowościach nadmorskich ponad godzinę podobnie po frytki. W tamtych czasach świadomość zaburzeń psychicznych była chyba prawie zerowa i kojarzyła się z psychiatrykiem dla szaleńców.
Największy Forumowy Maruda

przez wiejskifilozof 22 lis 2014, 19:36
Ja pamiętam,jak mój dziadek,ojciec mojej mamy brał mnie na rower.Rok potem zmarł,miał 75 lat.

przez woowoo 22 lis 2014, 19:52
Pierwszy objaw to był strach że połknęłam igłę (wielokrotnie się bałam, rodzice mieli szwalnie) i strach że umrę od oglądania tv , wiek 6-7, później strach przed smiercią rodziców (9-10 lat). 14 lat bulimia. 27 lat oficjany wybuch nerwicy.

przez desperavi 22 lis 2014, 20:59
jakos od końca 6 klasy podstawówki ciągły lęk o mame, poczucie braku akceptacji, samookaleczanie, ciągłe dążenie do lepszych ocen, coraz gorsze myśli jakie mam okropne życie, strach przed powrotem do domu i delikatny strach przed rówiesnikami, poczucie jakiegos wyobcowania.
"Wiem, wiem, to trudne, jednako trzeba wziąć się w garść, żeby żyć, choć nie ma po co."

przez mark123 23 lis 2014, 09:43
carlosbueno napisał(a):
Follow_ napisał(a):Mnie dziwi, że ludzie pamiętają coś co było gdy mieli 3 latka... ja nie pamiętam co robiłam, mam jakieś urywki... dopiero tak od 10 rż życie nabiera jakiejś całości wspomnień, ciągu wydarzeń... i wszystko było normalne a tąpnęło jak miałam 22 lata... najpierw była mania i weszła depresja...a potem niektóre rzeczy z przeszłości (podłe i wstrętne) zaczęły do mnie wracać... i jest kupa do teraz...

Ja pamiętam pewne sytuacje od wieku 4-5 lat( gdy zacząłem chodzić do przedszkola) a od 7-dniu to już bardzo dużo. Ale np. moja rok starsza siostra pamięta z dzieciństwa dużo mniej niż ja( ja np bardzo dobrze pamiętam czasy komuny a ona nic nie pamięta z tego) ale ja byłem zawsze bardzo emocjonalny, rozpamiętywałem wszystko i przeżywałem także może dlatego.

Myślę, że poziom emocjonalności raczej nie ma jakiegoś dużego regułowego wpływu na to, ile się pamięta z dzieciństwa.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez silvo 23 lis 2014, 15:13
ja pamiętam jak miałem może 10 lat szedłem chodnikiem i nie pamiętam co zwróciło moją uwagę (pewno jakaś dziewczynka, wcześnie zaczynałem ;d) i dojebałem do słupa ... ale to nie ma związku z moimi aktualnymi zaburzeniami :lol:

przez jetodik 23 lis 2014, 16:29
przedszkolankom juz cos we mnie nie pasilo.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg