W jakim wieku Wasze objawy stały się zauważalne?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Arasha 22 lis 2014, 15:22
elo, u mnie też się zaczęło od zeszytów, tylko trochę później ... wymazywanie, wyrywanie kartek, a w końcu stosy potarganych zeszytów pod biurkiem :hide: Pamiętam, że straszne emocje mną wtedy targały i w ogóle męczyłam się z tym jak jasna cholera.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez elo 22 lis 2014, 15:30
he he ja tyz fart ze te zeszyty przeszly same bo tera w ogole nie zwracam uwagi na to co i jak pisze
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
always remember you're someone's reason to smile
because you're a joke
elo

przez Follow_ 22 lis 2014, 15:41
Mnie dziwi, że ludzie pamiętają coś co było gdy mieli 3 latka... ja nie pamiętam co robiłam, mam jakieś urywki... dopiero tak od 10 rż życie nabiera jakiejś całości wspomnień, ciągu wydarzeń... i wszystko było normalne a tąpnęło jak miałam 22 lata... najpierw była mania i weszła depresja...a potem niektóre rzeczy z przeszłości (podłe i wstrętne) zaczęły do mnie wracać... i jest kupa do teraz...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 22 lis 2014, 16:04
Psychoanalepsja_SS napisał(a):
Już w przedszkolu miałem różne "poważne" zainteresowania, na pewno dużą zasługę miał w tym ojciec. Jeszcze chyba przed zerówką zakupił 7-tomową encyklopedię PWN. Znałem nazwy stolic wielu państw chociażby. W zerówce zadziwiłem praktykanta przedszkolnego rozeznaniem w wyborach prezydenckich Stanów Zjednoczonych (bodajże Bush vs Kerry wtedy). "Maraton" nie kojarzył mi się z popularnym wtedy programem telewizyjnym "Maraton uśmiechu", a tym takim biegiem Greka kiedyś w starożytności. Bawiłem się z małego odkrywcę, naukowca i filozofa, rysowałem nawet pseudoanatomiczne schematy budowy kostnej człowieka. Starałem się być kreatywnym, tworząc z kartek papieru koperty.

Trochę jakbym czytał o sobie. Ja w drugiej klasie podstawówki wysunąłem teorię, że jest 10 planeta Układu Słonecznego (nie wiem jaki jest teraz status Plutona), tylko ma wielką orbitę i nauczycielka zrobiła wielkie oczy. Interesowałem się wtedy (przedszkole, klasy 1-3) dinozaurami, kosmosem, Podobnie jak Ty czytałem encyklopedię, wiersze, ale potem zgłupiałem na przełomie 6 i 7 klasy i zaczęły dawać o sobie znać na dobre zaburzenia osobowości - alkohol, fajki, narkotyki, drobne przestępstwa, awantury w domu, w głowie ciągły bilans co złego mi świat zrobił, szukanie zemsty na społeczeństwie itd.
Feed your head
Feed your head

Poza tym uważam, że Ukrainę należy zniszczyć.

przez autodestrukcja2 22 lis 2014, 16:12
no tak.. ja nie bylam moze rozeznana w wyborach etc. ale sama nauczylam się czytać majac 5lat , rysowalam swietnie, tez anatomiczna budowe czlowieka i w pierwszysch latach szkolnych moglam leciec na opinii... do pewnego momentu... a diametralnie sytuacja sie zmienila po wypadku przed zmianą szkoly. neurotycznosc i sklonnosc do depresji podbił wstrzad mozgu po ktorym zaczelam miec jakies dziwne jazdy i widziec pogorszenie sprawnosci intelektualnej. wlasnie w takim stanie poszlam do nowej szkoly w ktorej opinii nie mialam wiec nikt nie mial nawet jak dostrzec roznicy... tozsamosc wywalona na lewą stronę. długa nieprzyjemna historia...

przez carlosbueno 22 lis 2014, 16:28
Follow_ napisał(a):Mnie dziwi, że ludzie pamiętają coś co było gdy mieli 3 latka... ja nie pamiętam co robiłam, mam jakieś urywki... dopiero tak od 10 rż życie nabiera jakiejś całości wspomnień, ciągu wydarzeń... i wszystko było normalne a tąpnęło jak miałam 22 lata... najpierw była mania i weszła depresja...a potem niektóre rzeczy z przeszłości (podłe i wstrętne) zaczęły do mnie wracać... i jest kupa do teraz...

Ja pamiętam pewne sytuacje od wieku 4-5 lat( gdy zacząłem chodzić do przedszkola) a od 7-dniu to już bardzo dużo. Ale np. moja rok starsza siostra pamięta z dzieciństwa dużo mniej niż ja( ja np bardzo dobrze pamiętam czasy komuny a ona nic nie pamięta z tego) ale ja byłem zawsze bardzo emocjonalny, rozpamiętywałem wszystko i przeżywałem także może dlatego.
Największy Forumowy Maruda

przez Hans 22 lis 2014, 16:33
Ja pamiętam wczasy w Bułgarii, a miałem wtedy 3 lata i stary skąpiąc kasy kupił mi najtańszego kawowego loda, zatrułem się i zarzygałem w nocy cały namiot. :mrgreen:
Feed your head
Feed your head

Poza tym uważam, że Ukrainę należy zniszczyć.

przez carlosbueno 22 lis 2014, 18:15
Hans napisał(a):Ja pamiętam wczasy w Bułgarii, a miałem wtedy 3 lata i stary skąpiąc kasy kupił mi najtańszego kawowego loda, zatrułem się i zarzygałem w nocy cały namiot. :mrgreen:

Ja pamiętam że po lody kulkowe to się stało w miejscowościach nadmorskich ponad godzinę podobnie po frytki. W tamtych czasach świadomość zaburzeń psychicznych była chyba prawie zerowa i kojarzyła się z psychiatrykiem dla szaleńców.
Największy Forumowy Maruda

przez wiejskifilozof 22 lis 2014, 19:36
Ja pamiętam,jak mój dziadek,ojciec mojej mamy brał mnie na rower.Rok potem zmarł,miał 75 lat.

przez woowoo 22 lis 2014, 19:52
Pierwszy objaw to był strach że połknęłam igłę (wielokrotnie się bałam, rodzice mieli szwalnie) i strach że umrę od oglądania tv , wiek 6-7, później strach przed smiercią rodziców (9-10 lat). 14 lat bulimia. 27 lat oficjany wybuch nerwicy.

przez desperavi 22 lis 2014, 20:59
jakos od końca 6 klasy podstawówki ciągły lęk o mame, poczucie braku akceptacji, samookaleczanie, ciągłe dążenie do lepszych ocen, coraz gorsze myśli jakie mam okropne życie, strach przed powrotem do domu i delikatny strach przed rówiesnikami, poczucie jakiegos wyobcowania.
"Wiem, wiem, to trudne, jednako trzeba wziąć się w garść, żeby żyć, choć nie ma po co."

przez mark123 23 lis 2014, 09:43
carlosbueno napisał(a):
Follow_ napisał(a):Mnie dziwi, że ludzie pamiętają coś co było gdy mieli 3 latka... ja nie pamiętam co robiłam, mam jakieś urywki... dopiero tak od 10 rż życie nabiera jakiejś całości wspomnień, ciągu wydarzeń... i wszystko było normalne a tąpnęło jak miałam 22 lata... najpierw była mania i weszła depresja...a potem niektóre rzeczy z przeszłości (podłe i wstrętne) zaczęły do mnie wracać... i jest kupa do teraz...

Ja pamiętam pewne sytuacje od wieku 4-5 lat( gdy zacząłem chodzić do przedszkola) a od 7-dniu to już bardzo dużo. Ale np. moja rok starsza siostra pamięta z dzieciństwa dużo mniej niż ja( ja np bardzo dobrze pamiętam czasy komuny a ona nic nie pamięta z tego) ale ja byłem zawsze bardzo emocjonalny, rozpamiętywałem wszystko i przeżywałem także może dlatego.

Myślę, że poziom emocjonalności raczej nie ma jakiegoś dużego regułowego wpływu na to, ile się pamięta z dzieciństwa.
Większość toksycznych związków powstała i utrzymuje się dzięki wspólnej głupocie partnera i partnerki.
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Moja dusza nie pochodzi z Ziemi.

przez silvo 23 lis 2014, 15:13
ja pamiętam jak miałem może 10 lat szedłem chodnikiem i nie pamiętam co zwróciło moją uwagę (pewno jakaś dziewczynka, wcześnie zaczynałem ;d) i dojebałem do słupa ... ale to nie ma związku z moimi aktualnymi zaburzeniami :lol:

przez jetodik 23 lis 2014, 16:29
przedszkolankom juz cos we mnie nie pasilo.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg