W jakim wieku Wasze objawy stały się zauważalne?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez kupmitrumne 21 lis 2014, 23:33
buka napisał(a):
Tomasz miałeś przerabane dziecinstwo :(
Ja też .

chciałabyś

ja nie pamiętam wszystkich szkół do których (nie)chodziłem,z 10 ich było i jakoś w żadnej się nie przystosowałem.marzyłem tylko żeby skończyć ten bezsens i być dorosłym.
jak czasem widze jakiś złośliwy gnój dokucza słabszemu to mam ochotę pierdalnąć o sciane żeby się mózg wylał przez nos.

Lepiej do kufra wsadzić , niech siedzi .

przez mark123 21 lis 2014, 23:34
carlosbueno napisał(a):Widać wielu z nam likwidacja przymusu szkolnego by dobrze zrobiła no ale z drugiej strony szkoła przygotowała grunt na to co może być w dorosłości. A skazany na bycie outsiderem to byłem od dzieciństwa i to potwierdziło się w dorosłości.

Jakby nie przymus szkolny, to chyba bym wyrósł na dzikiego jak jakieś zwierzę.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Psychoanalepsja_SS 22 lis 2014, 00:30
mark napisał(a):W wieku około 8 lat pojawiło się pierwsze natręctwo polegające na powtórnym dotykaniu niechcący dotkniętego obiektu.

Ja mam podobnie. Potrzeba zachowania symetrii, parzystości dotknięć. I też od wczesnego dzieciństwa te małe natręctwa mi towarzyszyły... Łączenie niewidzialnych figur geometrycznych, odbijanie oczami niewidzialnych piłek ping-pongowych, sklejanie palców, zaciskanie oczu.

W klasie 1-3 podstawówki wyobrażałem sobie seks z matkami kolegów.

W tym wieku to ja chyba jeszcze myślałem, że kobieta ma dziurkę na pośladku :shock: ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 22 lis 2014, 00:53
Typowy obraz choroby schizofrenicznej. Prowadziłem życie osoby ułożonej, dobrze się uczącej, religijnej. Odczuwałem radość, emocje, czekałem na coś, miałem marzenia, zakochiwałem się. Natręctw, które utrudniałyby mi życie nie miałem wcale. Miałem delikatną urodę, duże niebieskie oczy. Uważałem się za kogoś nieskalanego, zdarzyło mi się przeklnąć tylko kilka razy w życiu, płakałem gdy dostałem 3 w szkole. Generalnie nie było źle. Bycie prymusem miało swoją cenę, ale uważałem że było to jej warte. W końcu w przyszłości "miałem być kimś". Wszystko zaczęło się trząść, gdy dowiedziałem się od księdza, że masturbacja to grzech. Zacząłem małą krucjatę przeciwko seksualności, czytałem Biblię w oryginale i filozofów. Chłodno analizując seksualność, dojrzewanie, stały się skazą w tym krysztale idealnego życia. Mój wygląd się zmienił, przestałem być niewinny. Choroba zaczęła się w ciągu nanosekundy, gdy w radio usłyszałem wypowiedź ateisty. Z takim przekonaniem mówił o swojej niewierze. Naprzeciw wszystkiemu co było dla mnie oczywiste. Wcześniej ateizm był dla mnie szaleństwem ostatecznym. Potem już się zaczęła moja tułaczka. Mało kto starał się mi pomóc, ludzie stali się obcy. Łykam leki i przyjaźnię się z innym schizofrenikiem, moim tatą. Czekam dnia gdy słońce wróci, ale jaśniejsze niż wcześniej.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Arasha 22 lis 2014, 01:11
W wieku lat 12 ... początkowo była to silna NN. Później spokój, a następnie kolejne hece. A emetofobię to mam w sumie od dziecka :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Carandile 22 lis 2014, 01:39
Jak byłam mała, to musiałam stanąć idealnie na płytce chodnikowej, jak lewą nogą inaczej stanęłam, to musiałam w ten sam sposób powtórzyć drugą nogą. Albo z taką samą siłą postawić nogę, albo taki sam dźwięk wydać butem, tyle samo razy się 'potknąć'. Poza tym określona liczba dotknięć jakiegoś przedmiotu, lub nawet pomyślenie o tej samej rzeczy określoną ilość razy, zrobienie jakichś rzeczy tyle samo razy. Potem doszło rozdrapywanie ran, przygryzanie policzków. To było jakoś w podstawówce. W gimnazjum nagle zrobiłam się większym outsiderem. Chociaż nim nie jestem raczej, ale z porównaniem do tego, co było kiedyś, zmiana jest spora. Potem z czasem już tylko gorzej, o wiele gorzej jakoś od 3 gimnazjum. :great:

przez Kat_ 22 lis 2014, 03:28
U mnie dorastanie, tj. 13-16 lat. Teraz z perspektywy czasu to zauważam, wtedy nie sądziłem, że coś jest ze mną nie tak. Brakowało mi zrozumienia, rozmowy, pokierowania mną, wzorców. Ojciec mnie gnoił psychicznie, podobnie jak całą rodzinę, w ogóle się nie interesował rodziną poza potrzebami finansowymi a i z tym bywało nieraz różnie. Dużo pił i nadal pije. Kwalifikuję się na DDA. Jakoś dożyłem bez prochów do 21 roku życia, kiedy to objawy i życie stało się męczarnią. Obecnie mam 28 lat. Z ojcem nie zamieniłem słowa od 2 lat. Nie wierzę, że się kiedykolwiek zmieni, nie w tym wieku, straszny cham i prostak, taki typowy polski stereotypowy burak-cebulak. Jeśli kiedyś popadnie w ubóstwo czy jakąś chorobę to pomogę mu finansowo ale mojego oblicza nie zobaczy ani słowa ode mnie nie usłyszy. Za dużo mam okrutnych ran z jego powodu a całe moje dorosłe życie to jedno wielkie cierpienie psychiczne.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez wiejskifilozof 22 lis 2014, 10:59
Psychoanalepsja_SS napisał(a):
mark napisał(a):W wieku około 8 lat pojawiło się pierwsze natręctwo polegające na powtórnym dotykaniu niechcący dotkniętego obiektu.

Ja mam podobnie. Potrzeba zachowania symetrii, parzystości dotknięć. I też od wczesnego dzieciństwa te małe natręctwa mi towarzyszyły... Łączenie niewidzialnych figur geometrycznych, odbijanie oczami niewidzialnych piłek ping-pongowych, sklejanie palców, zaciskanie oczu.

W klasie 1-3 podstawówki wyobrażałem sobie seks z matkami kolegów.

W tym wieku to ja chyba jeszcze myślałem, że kobieta ma dziurkę na pośladku :shock: ...

No ja tego nie myślałem :mrgreen:

przez Arhol 22 lis 2014, 13:40
Jako że w kwestii przeszłości mam sporą "wyrwę" pamięciową,czy raczej wiele "wyrw" i nie pamiętam szczególnie,dosyć "późno" się wszystko "aktywowało",jeśli dobrze kojarzę było to jakieś 3 lata temu,któregoś listopadowego dnia.
Czyli w wieku 18.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez cheiloskopia 22 lis 2014, 13:55
Ja objawy nerwicy mam chyba od zawsze; odkąd sięgam pamięcią okaleczałam swoje ciało (rozdrapywałam rany, obgryzałam skórki wokół paznokci do krwi itp.). Z czasem co raz bardziej brutalnie i drastycznie... W wieku 14 lat przeszłam pierwszą próbę samobójczą. Pochodzę z patalogicznej rodziny, więc znikąd żadnego wsparcia. Teraz mam 24 lata, a za sobą kilkutygodniowy pobyt na zamkniętym oddziale psychiatrycznym, trzymiesięczną terapię na dziennym oddziale leczenia nerwic i czuję, że powoli chyba wychodzę na prostą :-)
Walka z samym sobą jest najtrudniejsza.

przez renee.madison 22 lis 2014, 14:50
Moje OCD stało się zauważalne w wieku ok. 5 lat, kiedy obsesyjnie drapałam się po głowie do krwi, albo włosy jadłam, później okaleczałam tak jak cheiloskopia swoje ciało no i dalej wcale nie było lepiej :>
Chyba jednak się urodziłam z tym wadliwym genem 8)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez autodestrukcja2 22 lis 2014, 15:05
ja chyba troszke później ale jeszcze we wczesnej podstawówce.
wyrywałam sobie włosy, gryzłam warkoczyk, chwile później pojawiła się derealka. takie tam. typowe :P nic szczególnego.
a i ciągle mialam przed oczami wiecznie rozwijającą i nie konczącą sie ani nie dającą się urwać taśmę klejącą...

przez Rashid 22 lis 2014, 15:11
Pod koniec gimnazjum, mając 16 - 17 lat zaczęły się pierwsze symtomy depresji. Dosyć długo sam dawałem sobie z tym rade, bo leczyć się zacząłem dopiero wieku 19 lat.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez elo 22 lis 2014, 15:19
renee.madison napisał(a):Moje OCD stało się zauważalne w wieku ok. 5 lat, kiedy obsesyjnie drapałam się po głowie do krwi, albo włosy jadłam, później okaleczałam tak jak cheiloskopia swoje ciało no i dalej wcale nie było lepiej :>
Chyba jednak się urodziłam z tym wadliwym genem 8)

o to to! tez wlasnie tak mi sie zdaje ze sie z tym urodzilam ale jesli juz sie bawimy w statystyki to od 7 roku zycia mam zok (a zaczelo sie niewinnie podczas nauki pisania cos mi kazalo wymazywac napisane slowa i przepisywac jeszcze raz i tak w kolko ze w koncu gdy juz wszystko przekreslilam to wyrywalam kartke i wracalam do domu z 1 w zeszycie)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY