Skutki stłumienia seksualności

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez refren 09 lis 2014, 20:59
torres, czy w takim razie jeśli kobieta Cię kręci, ale czujesz, że nie jest kimś wyjątkowym z kim byś chciał być na dłużej, to właśnie starasz się być z nią i nazywasz to miłością a kiedy spotykasz kobietę, w której widzisz nie tylko potencjalną kochankę ale towarzyszkę na cale życie, to nazywasz to chemią?

przez torres 09 lis 2014, 21:03
Chemią nazywam stan hormonów jaki jest przy zakochaniu. Jeśli chciałbym z kimś być na dłużej to nazywam to miłością ale nie zakładam, że tak będzie przez całe życie. A i tak teraz mam zamiar nie uprawiać żadnego seksu i w związku też nie będę.

przez refren 09 lis 2014, 21:23
Nie chodzi mi o to, że od początku się zakłada, że się będzie z kimś do końca życia, to byłoby niezdrowe. Mówię tylko, że miłość przychodzi z otwarciem w sobie takiej możliwości, która najpierw jest tylko możliwością potencjalną, a potem dojrzewa. Uważam, że dojrzała miłość jest chęcią, by z kimś być do końca życia, dlatego najpierw jest według mnie długo etap zakochania, zanim przyjdzie miłość, choć na etapie zakochania, jeśli ludzie są razem, mówią już o miłości.
Nie mogę powiedzieć, że nigdy nikogo nie kochałam, bo jest inaczej, ale nigdy nie doszłam do etapu małżeństwa, mimo bycia w długoletnim związku, więc nie wiem czy głoszę jakieś pro-małżeńskie mity, mówię o rzeczywistości psychicznej, na podstawie własnych doświadczeń. Oczywiście ktoś może mieć inne doświadczenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Doberman 09 lis 2014, 21:26
Abstynencja seksualna to fajna rzecz. Polecam spróbować.
Doberman

przez Flora3 09 lis 2014, 23:16
Doberman napisał(a):Abstynencja seksualna to fajna rzecz. Polecam spróbować.

jakie są plusy abstynencji seksualnej ? właśnie w takową popadam 8)
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

przez kupmitrumne 09 lis 2014, 23:18
Skutki stłumienia seksualnoci = explozja jąder !

przez Flora3 09 lis 2014, 23:25
kupmitrumne napisał(a):Skutki stłumienia seksualnoci = explozja jąder !

uff dobrze że nie mam jąder ;)
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

przez tropiciel 09 lis 2014, 23:36

a moze implozja? zmniejszaja sie do wielkosci orzeszkow ;)
tropiciel

przez ala1983 10 lis 2014, 00:15
Flora3 napisał(a):
Doberman napisał(a):Abstynencja seksualna to fajna rzecz. Polecam spróbować.

jakie są plusy abstynencji seksualnej ?

Jest na pewno.. bezpieczniej. Zadnych chorob wenerycznych, niechcianych ciąż, Aidsa, no i zranienia w postaci zdrady itp.. jesli mowimy o zwiazku.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez 1234qwerty 10 lis 2014, 00:19
ala1983, oj tam, jest dużo innych sposobów na złapanie tego co wymieniłaś. No może poza ciążą, chociaż była dziewczyna która mówiła, że zaszła, bo ktoś spuścił się do basenu 8)

przez torres 10 lis 2014, 01:30
refren, chęć by być z kimś do końca życia nie oznacza tego, że teraz mamy obiecywać co będzie za ileś lat, dlatego małżeństwo jest bez sensu. Jeśli faktycznie 2 osoby dalej chcą być razem to właśnie wtedy objawia się ten etap miłości, o którym mówisz. Ja bym tego nie oddzielał od uczucia i nie mówił, że jedno jest miłością a drugie nie. Po prostu uczucie po jakimś czasie może dojrzeć a może się wypalić. Czas pokazuje co się dzieje.

przez wiejskifilozof 10 lis 2014, 11:17

Nie ma czegoś takiego :mrgreen:

przez monk.2000 10 lis 2014, 13:45
Trochę wpisy refren napawały mnie niechęcią, nie będę tłumaczył dlaczego, nie ten wątek.
Trzeba docenić, że zgłębia ścieżkę "kościelną", możliwe że jest w tym całkiem dobra. Miałem czas w życiu, że chciałem przeczytać całą Biblię, czytałem jakieś interpretacje, prowadziłem krótkie dyskusje z księdzem na zakrystii.

Ale nie będę się wtrącał. Nie każdemu odpowiada wizja szczęścia w niebie na chmurce.

I żeby nie pchać tematu w off-top. Skutki mogą być dość silne. Na podstawie praw fizyki. Jak zablokujesz gdzieś wypływ wody to zwiększa się ciśnienie wewnątrz. Może prowadzić do naprężeń materiału, eksplozji, wygięcia, itd. Polecam książki inżynieryjne. Ujmując metaforycznie podobnie może być z człowiekiem.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez refren 10 lis 2014, 14:53
monk.2000, to co napisałam w tym wątku nie jest wynikiem zgłębiania "ścieżki kościelnej", piszę czym jest według mnie miłość i piszę o sferze wewnętrznej, psychicznej człowieka, mówię o kolejnych etapach, które według mnie się pojawiają w relacji damsko-męskiej ( jeśli się rozwija). Ale chyba nie zostałam zrozumiana.

-- 10 lis 2014, 15:06 --

torres napisał(a):refren, chęć by być z kimś do końca życia nie oznacza tego, że teraz mamy obiecywać co będzie za ileś lat, dlatego małżeństwo jest bez sensu. Jeśli faktycznie 2 osoby dalej chcą być razem to właśnie wtedy objawia się ten etap miłości, o którym mówisz. Ja bym tego nie oddzielał od uczucia i nie mówił, że jedno jest miłością a drugie nie. Po prostu uczucie po jakimś czasie może dojrzeć a może się wypalić. Czas pokazuje co się dzieje.

Uczucie może się wypalić i według mnie działa to tak, że wypala się właśnie chęć, by być z kimś do końca życia (czy wiara w to, że to jest możliwe). Można dalej się razem "telepać" na zasadzie przyzwyczajenia a jednocześnie unikać zobowiązania, bo czuje się w środku, że się nie ma sił, by je wypełnić. Wypalenie nie bierze się znikąd, dojście do niego trwa jakiś czas i to jest czas, w którym można zawrócić, jeśli komuś na tym zależy. Może się też brać stąd, że związek nigdy nie rokował na to, żeby ludzie byli razem do końca życia i właśnie się to ujawnia w postaci wypalenia.

Sortuj wg