Skutki stłumienia seksualności

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez jetodik 27 paź 2014, 20:50
torres
Celem jest osiągnięcie wolności (prymitywne instynkty to zniewolenie) i znalezienie sobie celu (póki wiem, że związek był moim jedynym celem a to bezsens to nie potrafię sobie znaleźć innego celu, sensownego).

poprzez zabronienie sobie seksu można osiągnąć stan wolności od tej konkretnie czynności i zarazem stan braku wolności do niej. nie uwolnisz się spod władzy prymitywnych instynktów.
myślę, że popadasz tu w skrajności w skrajność, wątpie czy jest to konieczne do znalezienia sobie celu, wystarczy przenieść seks z kategorii 'cel życia' do kategorii, 'dodatek do życia'.
swoją drogą to nie wiem czy od braku seksu palma odbija, brak mi doswiadczenia w tej materii - regularnie spuszczam z krzyża (i w niczym mi to nie przeszkadza).
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez bittersweet 27 paź 2014, 21:23
torres napisał(a):
bittersweet napisał(a):torres, mnie sie zdaje ze boisz sie zwiazku i zaangazowania i dlatego sobie obrzydzasz kobiety i seks roznymi dziwnymi wykretami. Tak kombinujesz zeby miec powod unikac lasek tyle ze problem z fizjologia sie pojawia . W koncu poped to jeden z najsilniejszych instynktow.
Dla mnie unikasz rozwiazania problemu jakim jest obawa przed bliskoscia.

Nie, tym razem całkowicie nietrafiony post.
zarzekala sie zaba blota :D kiedys wyjasniales ze nie mozesz byc z kobieta bo podobaja Ci sie puszyste a to niezdrowe; teraz tez nie mozesz bo seks jest zwierzecy a gdyby nie byl zwierzecy , to bys sie zakochal, a to tez Ci nie w smak itd... pewnie bez konca mozna mnozyc powody na NIE - A co lezy u podstawy tej niecheci do kobiet i kontaktow z nimi ? Jestes mizoginem ?byles kiedys z kims?byles zakochany ?jak to sie skonczylo ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez torres 27 paź 2014, 23:09
jetodik, ale sama świadomość tego prymitywizmu powoduje, że nie chcę tego robić. Póki co nie wiem czy jeszcze by mi w ogóle stanął bo wygląda na to, że nie. Zawsze kiedy widziałem kobietę, która mi się podoba automatycznie odpalał kutas, serce szybciej biło a w głowie miałem stan jak po narkotykach a teraz nic się nie dzieje :) Oby to nie było tylko chwilowe.

bittersweet, no bo tak jest z puszystymi kobietami więc pozbyłem się złudzeń o jakimś mistycznym znaczeniu związków. To uświadomiło mi, że to tylko zwierzęca reakcja i nie stworzę związku z kobietą, która pasuje mi seksualnie i osobowościowo. Musiałem wybrać między jednym a drugim więc wybrałem seks i dzięki temu nie potrzebuję związku. Ale wtedy doszedłem do wniosku, że sam seks bez bliższej relacji jest przecież pusty i już to miałem a byłem nieszczęśliwy z powodu braku miłości w związku i braku takiej możliwości. Wychodzi na to, że pozbywam się jednego i drugiego. Skoro nie mogę zmienić upodobań to faktycznie jest to zwierzęce i automatyczne. Żadnej niechęci do kobiet nie mam, prędzej do mężczyzn bo muszę z nimi rywalizować a skoro nie potrzeba ani związku ani seksu to i rywalizacja staje się zbędna bo niby o co? :) Wszystkie problemy same rozwiązują się w ten sposób i teraz tylko czekam aż wyklaruje mi się jakiś cel. Wszyscy ludzie tworzą jedność a płeć nie ma znaczenia. Rozmnażają to się psy, koty, bakterie i ryby bo tak muszą a człowiek ma jeszcze rozum i serce i może ich użyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 28 paź 2014, 11:20
torres, Siddhi, z tego cytatu o odcinaniu ręki nie wynika przecież, że należy sobie odciąć rękę, ręka nie jest powodem grzechu. Powodem grzechu jest zwykle chęć popełnienia go, więc nie wiem czy można powiedzieć, że popęd jest przyczyną, ale z pewnością nie można go usunąć, bo jest od człowieka niezależny. Poza tym pełni ważne funkcje.

monk.2000 napisał(a):refren, no tak, ale masturbacja jest uważana za grzech ciężki z tego co wiem. Dlatego, jak ktoś nie ma jak wykorzystać popędu w "normalny" sposób to ma problem. Z resztą jest gdzieś taki cytat: "jeśli ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją". Chyba znasz, bo to z ewangelii.

Wydaje mi się, że wiele osób z forum za bardzo skupia się na tym, że masturbacja jest grzechem, kiedy mowa o religii. Jest grzechem, ale nie określa całego stosunku człowiek-Bóg. Nie można się odzwyczaić od niej od tak, bez pogłębiania wiary. Nie można od razu zrobić potrójnego tulupa, najpierw trzeba się nauczyć jeździć na łyżwach. Nawet Bóg nie może oczekiwać, że ktoś sobie fiknie bez treningu i nie trzeba być bezgrzesznym, żeby wchodzić z Nim w relację. Całkiem możliwe, że niektórym się nigdy nie uda zrobić potrójnego tulupa i będzie sukcesem jak chociaż zrobią pojedynczy.

Poza tym koncentrowanie się na grzechu nic twórczego ani dobrego nie wnosi w życie człowieka.

torres napisał(a):no bo tak jest z puszystymi kobietami więc pozbyłem się złudzeń o jakimś mistycznym znaczeniu związków. To uświadomiło mi, że to tylko zwierzęca reakcja i nie stworzę związku z kobietą, która pasuje mi seksualnie i osobowościowo. Musiałem wybrać między jednym a drugim więc wybrałem seks i dzięki temu nie potrzebuję związku.

A coś pomiędzy zwierzęcą reakcją a mistyką się nie mieści w Twojej świadomości? Tak na początek. :smile:

przez torres 28 paź 2014, 11:30
refren, ale zgranie, akurat napisałaś post minutę zanim wszedłem w ten wątek ;)

No tak, grzech zaczyna się zawsze w głowie więc trzeba by wszystkim łby poucinać gdyby ktoś interpretował to dosłownie :D Rzecz w tym, że takie myślenie, że robi się źle robiąc coś neutralnego z pkt widzenia etyki nie jest zdrowe. Inna sprawa, że to coś neutralnego może wcale nie służyć człowiekowi i tak jest w przypadku popędu seksualnego chociaż gdyby nie on to nie byłoby ludzi na świecie. Ciężka sprawa ale skoro ktoś nie chce związku i dzieci to lepiej się tego tałatajstwa pozbyć.

Pomiędzy reakcją a mistyką? W tym przypadku chyba nie, już prędzej odnajduje to w jedzeniu potrawy, która mi smakuje ;)

przez Lethality 28 paź 2014, 11:41
Siddhi napisał(a):
Mt4,40
8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny

9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

To do nieba/piekła wchodzimy z takim ciałem jak na ziemi w chwili śmierci? xDD
Poza tym biblia twierdzi w wielu miejscach, że samookaleczanie jest grzechem więc jest sprzeczność. Czyżby Bóg nielogicznie myślał? :D

przez beladin 28 paź 2014, 13:49
torres, Chodzi ci o realizowanie swojego popędu sekualnego czy o związki w ogóle? ..bo nie do końca rozumiem.
Dzieci przychodzą na świat radosne, czyste jak łza. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś stworzył swojemu dziecku idealne warunki do harmonijnego rozwoju.
beladin

przez Siddhi 28 paź 2014, 14:43
Czyżby Bóg nielogicznie myślał?
W końcu stworzył nas. Po dziele można się czegoś dowiedzieć o autorze, także nie jest za dobrze.
Siddhi

przez torres 28 paź 2014, 19:17
beladin, to jest tak, że zdanie sobie sprawy z tego jak bezsensowny jest popęd seksualny prowadzi do wniosku, że związki są równie bez sensu. No tak dziecko rodzi się czyste jak łza ale natychmiastowo chłonie syf z otoczenia a jeśli jest mądre to zada sobie pytanie o sens życia i tych wszystkich czynności i gonienia za marchewką.

Siddhi, właśnie to co napisałeś świadczy o tym, że nas nie stworzył.

przez Lenka30 28 paź 2014, 19:42
torres, A ja zawsze myślałam, że każde dziecko pyta o sens, absolutnie każde. I syfem też każdy nasiąka, nawet ten kto pyta.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez torres 29 paź 2014, 14:13
No właśnie, tym bardziej jest to argument przemawiający za tym, że płodzenie dzieci jest niemoralne.

przez refren 29 paź 2014, 14:19
Popęd seksualny ma sens, bo uzdalnia do miłości kobietę i mężczyznę. Popęd nie równa się miłość, ale to tak jak z ciastem, składniki to nie to samo co gotowe ciasto, ale bez nich ciasta nie upieczemy. A miłość między kobietą a mężczyzną ma sens.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Candy14 29 paź 2014, 18:22
refren, nie czesto sie z Toba zgadzam ale pieknie to napisalas
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez beladin 29 paź 2014, 18:31
refren, Upieczemy ..tzw. zakalec ;D
beladin

Sortuj wg