Pytania rodzicow o osiagniecia innych a rozwoj emocjonalny

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Ellwe 07 paź 2014, 19:11
Ostatnio powyzszy temat zaczal mnie strasznie nurtowac. Opisze to co chodzi na swoim przykladzie.
Od kiedy rozpoczelam nauke rodzice za kazdym razem pytali mnie jak radza sobie moje kolezanki/ koledzy. Kiedy przychodzilam do domu i probowalam pochwalic soe np. piatka ze sprawdzianu zawsze padalo pytanie kto dostal 6 i dlaczego mi sie to nie udalo lub poprostu bylam wypytywana o oceny innych z tego samego sprawdziamy. Przypomnialam sobie o tym podczas jednej z rodzinnych imprez i zapytalam o to mame. Stwierdzila ze cos mi sie ubzduralo i obrazila sie, ze zrzucam na nia wine i zarzucam bledy wychowawcze.
Nie wiem jak to wyglada u innych ale ja sadze, ze na mnie mialo to pewien wplyw. Mam potrzebe bycia ciagle w centrum uwagi i ciezko mi zniesc sytuacje kiedy ktos okazuje sie ode mnie zdolniejszy, ladniejszy , ogolnie mowiac lepszy w jakiejkolwiek dziedzinie na ktorej mi zalezy. W przypadku kiedy ktos mi to uswiadamia zaczynam to bardzo przezywac i wpadam w zlosc.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Malarz cieni 07 paź 2014, 19:15
Ellwe napisał(a):Mam potrzebe bycia ciagle w centrum uwagi i ciezko mi zniesc sytuacje kiedy ktos okazuje sie ode mnie zdolniejszy, ladniejszy , ogolnie mowiac lepszy w jakiejkolwiek dziedzinie na ktorej mi zalezy. W przypadku kiedy ktos mi to uswiadamia zaczynam to bardzo przezywac i wpadam w zlosc.
Mam dokładnie tak samo. We wszystkim muszę być najlepszy, z każdym rywalizuję, nawet z terapeutą. Lubię okazywać swoją wyższość. Jeśli ktoś pokaże, że jest lepszy, to czasem wpadam we wściekłość. Jest to niewątpliwie narcystyczny rys naszych osobowości.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez Ellwe 07 paź 2014, 21:17
Nie wiem czy u mnie akurat z tego to wynika. Jesli chodzi o mnie to chyba jest wynik tego, ze zawsze brakowalo mi pochwal i bylam bez przerwy krytykowana, za nie robie wszystkiego wystarczajao dobrze. :roll:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg