Prawo do błędów

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Prawo do błędów

przez Artemizja 22 wrz 2014, 05:50
Każdy ma prawo popełniać błędy, ale wygląda na to, że nie każdy potrafi to przyjąć do wiadomości. Nie wiem, czy zauważyliście, ale jak zrobicie coś źle, to świat się nie zawala i stoi jak stał. Gorzej z waszym wewnętrznym światem. Co sprawia, że tak bardzo trzymacie się myśli, że nie powinniście popełniać błędów? Co Wam daje takie myślenia? Czy nie łatwiej byłoby dopuszczać kwestię własnej omylności niż wiecznie się katować za każdy najmniejszy błąd?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Prawo do błędów

przez Nicholas1981 22 wrz 2014, 08:53
Ale czasem to inni nie pozwalają zapomnieć o tych błędach... nawet jak się chce
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nicholas1981

Prawo do błędów

przez mark123 22 wrz 2014, 13:56
U mnie w rzeczach, w których nie daję sobie prawa do błędu przyczyną jest w zależności od sytuacji po prostu jakieś takie poczucie, że to powinno być bezbłędnie i/lub lęk przed złością, krytyką i tchórzostwo do ewentualnej konfrontacji ze złością, krytyką.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Prawo do błędów

przez Arhol 22 wrz 2014, 23:18
Porażka,raczej sobie nie daje tego prawa,jeśli już coś zyebie,gnoje się często do oporu,jednak niechętnie przyznaje się do błędu publicznie,rzadko za błędy przepraszam,kojarzy mi się z psem który wraca z podkulonym ogonem i "błaga" o litość,czego nie cierpię.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Prawo do błędów

przez mala_milka 22 wrz 2014, 23:57
Każdy człowiek popełnia błędy i się na nich uczy. Cóż, prawo bytu... nie do końca sprawiedliwe może, ale pocieszeniem jest to, że każdy tak ma;) Ja raz na uczelni źle się wysłowiłam, w sensie źle zabrzmiało co powiedziałam, chociaż nie chciałam nikogo obrazić i własnie tak się stało - wszyscy się poobrażali. Było mi przykro, nie powiem że nie, ale przyznaję, że może głupio się wyraziłam, nie do końca tak jak myślałam. 1 błąd kosztował mnie sporo... ale było, minęło i jest ok.

Sortuj wg