Autodiagnoza

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Autodiagnoza

przez beladin 24 wrz 2014, 15:39
mark123, Znaczy lżej Ci z myślą, że masz coś nie tak z garnkiem, niż gdybyś miał w ten sposób żyć jako normalny, zdrowy człowiek?
beladin

Autodiagnoza

przez aptasia 24 wrz 2014, 15:59
najgorsze co można zrobić to postawić sobie autodiagnozę i później się nią usprawiedliwiać przed samym sobą.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Autodiagnoza

przez mark123 24 wrz 2014, 16:01
beladin napisał(a):mark123, Znaczy lżej Ci z myślą, że masz coś nie tak z garnkiem, niż gdybyś miał w ten sposób żyć jako normalny, zdrowy człowiek?

Lżej mi z myślą, że mam coś nie tak, niż gdybym miał myśleć o sobie, że jestem normalny, będąc nienormalny.

dream* napisał(a):najgorsze co można zrobić to postawić sobie autodiagnozę i później się nią usprawiedliwiać przed samym sobą.

Jeśli autodiagnoza daje usprawiedliwienie, by nie pracować nad sobą, to jest zła, natomiast jeśli nie służy temu, by nie pracować nad sobą, nie jest zła.

Mnie brak autodiagnozy nie zmobilizowałby do pracy nad sobą ani do wizyty u specjalisty.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Autodiagnoza

przez beladin 24 wrz 2014, 16:06
mark123, A kiedy służy temu by pracować nad sobą? :mrgreen:
beladin

Autodiagnoza

przez Po prostu maciek 24 wrz 2014, 16:08
Lepsza autodiagnoza niż brak diagnozy w ogólę. Jak człowiek sam spróbuje sobie odpowiedzieć na pytanie: co mi jest? to automatycznie zadaje sobie pytanie jak to wyleczyć i wtedy decyduje się na jakieś działania naprawcze względem siebie i swojego problemu jak np pójście do lekarza. :roll:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Autodiagnoza

przez barsinister 24 wrz 2014, 16:35
nie można tego jednoznacznie stwierdzić, można sobie samodzielnie diagnozować konkretne rzeczy (stany lękowe, obsesje i kompulsje, stan głębokiej depresji, duże zmiany nastroju, fobię społeczną itp.) ale dojście do pełnej diagnozy nie jest wcale takie proste - co wynika z czego, lęk z depresji czy depresja z długotrwałych stanów lękowych, które mogą (lecz nie muszą) być rezultatem czynników stresogennych? jakie trudności w życiu są wynikiem deficytów emocjonalnych, a jakie niewesołym poziomem neuroprzekaźników? nie zawsze jak tak prosto jak np. przy PTSD

czytając opisy poszczególnych zaburzeń osobowości można sobie wkręcić objawy większości z nich (są tu nawet osoby diagnozujące się uparcie jako psychopaci, choć nie mają do tego żadnych podstaw); klasycznym przykładem Asperger - w testach osobom zdrowym wychodzą dużo wyższe wyniki niż rzeczywistym aspergerykom

do tego dochodzą mętne kategorie typu DDD i DDA
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Autodiagnoza

przez mark123 24 wrz 2014, 20:00
Autodiagnoza jest też dobra w przypadku oporów przed udaniem się do specjalisty.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Autodiagnoza

przez monapayne 24 wrz 2014, 20:06
Wyobrazacie sobie narcyza, ktory diagnozuje sam siebie?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Autodiagnoza

przez Niete 24 wrz 2014, 20:24
robotnica, jeśli jest tego świadomy i analizuje siebie to można to dostrzec. Ale prędzej otoczenia da mu znać.
Niete

Autodiagnoza

przez monapayne 24 wrz 2014, 20:26
To wtedy nie az taki narcyz jak swiadomy. A psychopata?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Autodiagnoza

przez Niete 24 wrz 2014, 20:28
robotnica, ale co innego być a mieć skłonności. Z psychopatą to raczej już znacznie trudniej.
Niete

Autodiagnoza

przez mark123 24 wrz 2014, 20:29
Narcyzm chyba nie oznacza brak wglądu w siebie.

Autodiagnoza

przez Po prostu maciek 24 wrz 2014, 20:32
robotnica napisał(a):Wyobrazacie sobie narcyza, ktory diagnozuje sam siebie?

Dr House? :mrgreen:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Autodiagnoza

przez monapayne 24 wrz 2014, 20:35
No, nie oznacza. Ale ktos taki moze w ogole inaczej sie zdiagnozowac. Albo np.os.histrioniczna.

Sortuj wg