Potrzeba samotności

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Potrzeba samotności

przez Semir 27 wrz 2014, 11:58
Ja po miejscu gdzie się znajduję właściwie chciałbym być samotny przez całe życie wszędzie krzyki, jakieś awantury na korytarzu itp. A ja mam na tyle dużo spraw że potrzebuję się skupić na czymkolwiek. Czasem idę do własnego zdezelowanego mieszkania by się wyciszyć ale tylko przekroczę próg i zaczyna się od nowa. Na miasto też nie bardzo bo kiedy patrzę na innych zawsze mówię sobie w głowie "dlaczego akurat do kurwy nędzy ta samotność niemożność zaufania komukolwiek a jak już to znowu rozczarowanie musi akurat wisieć nad Tobą? Powoli zaczynam sobie wyjaśniać że to moje przeznaczenie a nie jakiś tam wymysł. Co do swojej potrzeby samotności to jest coraz większa ostatnimi czasy nawet odciąłem sobie dostęp do kogokolwiek. Teraz nieuchronnie czeka mnie praca w zespole i bycie narażonym na kontakty z ludźmi i na myśl o tym wszystkim trafia mnie szlag.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Potrzeba samotności

przez kupmitrumne 27 wrz 2014, 13:29
Ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie do samotności , za dużo przebywam wśród ludzi i nie mogę od nich odpocząć , więc samotność jest czasem dobra żeby sobie poukladac wszystko w głowie.

Potrzeba samotności

przez Artemizja 09 paź 2014, 00:54
kupmitrumne, czasami na pewno, ale nie na stałe ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Potrzeba samotności

przez Semir 08 lis 2014, 11:33
kupmitrumne, Czyli mamy podobnie. Chociaż ja nawet teraz zaczynam mieć wszystkiego dosyć. Jestem jeszcze w Dusseldorfie ale jak pomyślę sobie że za 2 tygodnie znowu wracam do swojej zapyziałej Łodzi to czuję się jakbym tam już był przynajmniej od miesiąca :(. A pracy to już teraz szukam pomimo że kolejnych spotkań z ludźmi nie zdzierżę myśl o tym że za półtora miesiąca nie będę miał za co żyć bierze górę nad tym wszystkim.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Potrzeba samotności

przez kupmitrumne 08 lis 2014, 11:45
Jestem teraz na etapie , wystrzelenia się w jakaś czarną dziurę żeby tylko nie było nikogo , potrzebuje samotność od zaraz chociaż na chwile , bo momentami mam ochotę pozabijać wszystkich dokoła :lol:

Potrzeba samotności

przez Pasimba 08 lis 2014, 12:10
Ja odczuwam odwrotnie. Nie ma we mnie złosci, buntu, czy ptzreby ekspldwania czegoś. Raczej coraz mniej i mniej, aż do czarnej dziury.
Ostatnio edytowano 08 lis 2014, 12:10 przez Pasimba, łącznie edytowano 1 raz

Potrzeba samotności

przez Semir 08 lis 2014, 12:10
kupmitrumne, Ja już to zrobiłem przed wyjazdem najpierw mnie facet przedrzeźniał do momentu gdy powiedziałem -jestem pojebem- a on powtórzył po czym dodałem że późno załapał w ostateczności skasował mi konto na Goalunited. Akurat wybiła 20ta i zmiana psychologów akurat jak go próbowałem udusić na krześle. No i standardowo dywanik o co poszło itp. Mogła mi chociaż pozwolić skończyć zanim zacznie mnie porządnie opieprzać :/.

Potrzeba samotności

przez Artemizja 15 lis 2014, 07:55
kupmitrumne, podejrzewam, że jest to etap przejściowy ;) Mimo wszystko mam nadzieję, że potrzeba samotności szybko Ci minie, bo samemu jednak jest jeszcze bardziej smutno...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Potrzeba samotności

przez kupmitrumne 15 lis 2014, 17:51
A ja myślę , że nie , bo trwa to już od kilku lat . :roll:

Potrzeba samotności

przez wiejskifilozof 15 lis 2014, 19:48
Ja kiedyś unikałem ludzi,miałem przydomek zwierzak.Ale,dziwne są przecież też stadne zwierzęta,jak szympansy,lwy czy gnu.

Potrzeba samotności

przez Artemizja 16 lis 2014, 14:37
kupmitrumne, i nie masz nawet krótkich okresów, kiedy brakuje Ci ludzi?

Administrator

Potrzeba samotności

przez kupmitrumne 16 lis 2014, 14:44
Od 25 lat jestem nimi otaczana , nigdy nie doświadczyłam samotności , więc może dlatego jej potrzebuję.

Potrzeba samotności

przez Artemizja 16 lis 2014, 14:45
kupmitrumne, całkiem możliwe. Być może gdybyś przez jakiś czas pobyła sama, to jednak brakowałoby Ci kontaktu z ludźmi.

Administrator

Potrzeba samotności

przez mark123 08 gru 2014, 10:23
Artemizja napisał(a):Człowiek jest istotą społeczną i na pewno przejawem zdrowia nie jest ciągła potrzeba samotności.

Stała potrzeba samotności może też wpływać utrudniająco na życie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg