Czynniki stresogenne

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Czynniki stresogenne

przez Artemizja 17 sie 2014, 05:25
Co wzbudza u Was stres? Jak sobie z tym radzicie? Czy macie swoje sprawdzone sposoby na radzenie sobie z przyczynami stresu?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Czynniki stresogenne

przez neon 17 sie 2014, 10:46
Wydaje mi sie, że powinnismy sami sobie uzmysłowic czy poziom stresu, w którym zyjemy jest ponad nasze siły czy nie. Ważne jest takze podejscie, niektórzy potrafia z presji czerpać siły, tacy, moim zdaniem podpisali pakt z diabełm- ale czemu nie? :>
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Czynniki stresogenne

przez mark123 17 sie 2014, 12:41
U mnie stres wzbudza "konfrontacja" z nawet bardzo błahymi problemami; unikam mierzenia się z problemami, by uniknąć stresu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czynniki stresogenne

przez Szubidka 17 gru 2014, 23:46
Z przyczynami? Jakiś czas temu pod zalewem stresu wypisałam okoliczności, które wtedy mnie stresowały i sprawdziłam, czy którąś da się wyeliminować. W zasadzie nie dało się ale o jednych postanowiłam mniej myśleć [przestać się zamartwiać] a do innych przygotowywć [dyplom].
Nooooo trochę to późno zaczęłam ogarniać więc nadal jestem pod stresem ale już lepiej sobie z nim radzę.

Czynniki stresogenne

przez Piknik 19 gru 2014, 18:39
W zasadzie każda rzecz, z którą się codziennie zmagam wywołuje u mnie mniejszy lub większy stres. Kilka lat temu reagowałem na niego bardzo źle, teraz też nie jest idealnie, ale mam wrażenie że człowiek z biegiem lat przestaje się aż tak emocjonować niektórymi rzeczami, zwłaszcza takimi na które nie ma wpływu. Czasami lepiej po prostu odpuścić. Dla zdrowia ;)

Czynniki stresogenne

przez Kalebx3 19 gru 2014, 18:57
Co wzbudza u Was stres? Jak sobie z tym radzicie? Czy macie swoje sprawdzone sposoby na radzenie sobie z przyczynami stresu?

Dobre .
Pies sąsiada ,który zjebaniec na wszystko szczeka ,,, na szczęście skurw-iel zdechł . Tyle razy mu mówiłem ,że bokiem mu wyjdzie ta pasztetowa lux ze sromotnikiem :lol: :lol: :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Czynniki stresogenne

przez kaja123 29 gru 2014, 22:45
Artemizja napisał(a):Co wzbudza u Was stres? Jak sobie z tym radzicie? Czy macie swoje sprawdzone sposoby na radzenie sobie z przyczynami stresu?

Radzę sobie rozkładając sytuację na czynniki pierwsze i staje się ona mniej groźna po przeanalizowaniu. Bo stres rośnie albo maleje tylko w naszej głowie - wyłączając sytuację jak goni nas LEW ;)

Czynniki stresogenne

przez wel2 29 gru 2014, 23:19
u mnie stres wzbudza jak ktoś mnie olewa z góry do dołu, jak jakiegoś zgniłego paszteta

jak sobie z tym radzę... jeszcze nie wiem...

to na teraz
bo ogólnie bardzo dużo rzeczy wzbudza we mnie stres, ale nie mam w tym momencie z nimi do czynienia.

jak sobie z nimi radzę ?
ostatnio jak siedzę w domu i nic więcej nie robię to właśnie tak sobie z nimi poradziłam. tak ich przechytrzyłam ;-) a masz !! <kopniak i uderzenie z pięści>
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Czynniki stresogenne

przez black swan 18 sty 2015, 23:27
Stres u mnie wywołują sytuacje, w których boję się, że sobie z czymś nie poradzę, gdy inni mają wobec mnie wysokie wymagania. Jak sobie z tym radzę? Próbuję uwierzyć, że sobie poradzę i że strach jest rzeczą naturalną. Staram się olać to, jakie będą konsekwencje, gdybym jednak sobie nie poradziła i działać bez presji.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Czynniki stresogenne

przez lalka123 29 sty 2015, 19:21
Moim źródłem strachu jest myślenie, że cos co mam zamiar zrobić napewno, z całą pewnością mi się nie uda. To chyba jakiś rodzaj fobii lub choroby, z którą sobie nie radzę.. Inna rzeczą, która mnie stresuje zawsze jest rozmowa z nieznajomą osobą, jestem bardzo nieśmiała i zawsze z góry zakładam, że coś pójdzie nie tak w rozmowie.

Czynniki stresogenne

przez black swan 01 lut 2015, 17:16
lalka123, to jest strach przed tym, że sobie nie poradzisz. Brak wiary w siebie, mała pewność siebie. Mi pomogła trochę książka "Nie bój się bać". :P
No risk - no fun, no pain - no gain.

Czynniki stresogenne

przez nie-smutna 02 lut 2015, 15:55
Ludzie i wszelkie kontakty z nimi.

Czynniki stresogenne

przez greg666 13 lut 2015, 15:32
Stres się u mnie pojawia gdy robię coś co mi nie wychodzi pod presją a mi akurat w dodatku zależy żeby to wyszło ;)
Jak sobie radze? Sam nie wiem. Ja chyba ogólnie mam wyjebane trochę ;)

Czynniki stresogenne

przez TesullPDRS 26 lut 2015, 09:25
stres motywuje do działania; specjalnie nawet dla tego biore amfetamine czasem
"Nie boję się biedy, wiem że spłacę kredyt
Skoro bogate mam wnętrze, to na zewnątrz też coś będzie"
- Bosski Roman

Sortuj wg