Czym tak naprawde jest inteligencja?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Bury 13 sie 2014, 16:31
Nie mogę się zgodzić. Niektórzy czytają bzdury, które zatruwają ich umysły. Podobnie z muzyką. Sam przez pewien czas słuchałem depresyjnej muzyki i miało to przełożenie na moje nastroje. Warto wcześniej zastanowić się co chcemy przeczytać i odrzucać szkodliwe pozycje.

przez depas 13 sie 2014, 17:05
Ja podobno jestem inteligentny, przynajmniej tak twierdziło wiele osób które mnie znały. Jednak przez lenistwo i brak motywacji oceny w szkole miałem zawsze mocno średnie. Nic nie potrafię zaplanować, brak mi ambicji i całe życie żyję z dnia na dzień, bez celu. Mój szef w kuchni w Irlandii, Rumun Johnny, był powszechnie uważany za tępaka, i obiektywnie był bardzo prostym i ograniczonym gościem. A jednak dawał radę prowadzić dużą kuchnię skutecznie. Był pewny siebie i nie miał kompleksów, wiedział czego chce. Przez cały czas był pokątnie obiektem drwin i żartów na temat "jaki Johnny jest głupi". Tymczasem "tępy" Johnny siedząc wiele lat w Irlandii, systematycznie oszczędzał i odkładał pieniądze, miał też bardzo ładną żonę i dzieciaka. Wiedział czego chce, miał konkretne plany i oczekiwania od życia. Przez te lata zdążył zaoszczędzić tyle, że zaczął budować spory dom w swojej miejscowości dla rodziny na przyszłość, i zresztą ukończył go. Oszczędzał na wszystkim, na boku też robił jakieś interesy jak handel papierosami itp. Wiedział co będzie robił po powrocie do Rumunii, miał wszystko zaplanowane.
Mimo wszystkich jego przywar i właśnie tej jego wielkiej "tępoty", szczerze zazdrościłem mu determinacji, pewności siebie i umiejętności organizowania sobie życia. Ja tego kompletnie nie potrafiłem, szastałem pieniędzmi na lewo i prawo, piłem, nigdy nie udało mi się nawet nic zaoszczędzić. Tymczasem nawet ten Johnny mnóstwo razy mówił mi że jestem inteligentny i bystry, że jestem najmądrzejszy z wszystkich pracowników, ma do mnie zaufanie itd. Inne osoby w pracy czasem mówiły mi dokładnie to samo.
A ja zastanawiałem się gdzie jest ta moja inteligencja? Nic sensownego nie potrafię zrobić ze swoim życiem, nie planuję, nie oszczędzam, nie myślę o przyszłości, nie mam ambicji. Nigdy nie potrafiłbym zorganizować sobie życia tak, jak "tępak Johnny, założyć rodziny, zbudować domu, zaplanować przyszłość.
Więc właśnie, czym jest ta cholerna inteligencja?!
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez GITS 14 sie 2014, 00:14
Ktoś badał sobie IQ z obecnych? Ile Wam wyszło?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 14 sie 2014, 00:19
Mnie w teście internetowym wyszło 83.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez GITS 14 sie 2014, 00:21
mark123 napisał(a):Mnie w teście internetowym wyszło 83.

Rozumiem aluzję :?

przez jetodik 14 sie 2014, 01:33
depas,
Więc właśnie, czym jest ta cholerna inteligencja?!

na to pytanie lepiej odpowiedzą naukowcy, jednak z pewnością nie jest nią konsekwencja i pewność siebie, którymi się charakteryzował "tępy Johny" ;)
u mnie było bardzo podobnie jak u Ciebie, nauczyciele z żalem mówili mi że jestem inteligentny i że strasznie się marnuje, totalnie olewając naukę.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez GITS 14 sie 2014, 01:45
Czemu tak strasznie Wam zależy na tej inteligencji???? :roll: Serio pytam bo czy to coś zmienia dziś/teraz/jutro?

przez jetodik 14 sie 2014, 02:12
mnie zależy, bo im więcej miałbym inteligencji tym więcej rozumiałbym z tego co czytam i ogólnie z otaczającej rzeczywistości, to bardzo przydatny zasób, gram nawet w gre komputerową, która rzekomo poprawia iq.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez GITS 14 sie 2014, 04:49
W sumie miałam coś napisać w tym temacie o tej cudownej magicznej inteligencji ale po namyśle zrezygnowałam. Zaraz dostałabym wpierdol z góry na dół ( oczywiście wirtualny 8) ).
Tym niemniej powodzenia! :great:

przez wiejskifilozof 14 sie 2014, 06:32
W naszym społeczeństwie wiedza to inteligencja.Byłem nazywany:głąb po zawodówce.

przez GITS 14 sie 2014, 20:19
Świadomy swo­jej wy­sokiej in­te­ligen­cji człowiek będzie sza­nował tych którym natura jej poskąpiła. To jest sedno jej istoty.

przez zmęczona_wszystkim 16 sie 2014, 20:47
jetodik napisał(a):mnie zależy, bo im więcej miałbym inteligencji tym więcej rozumiałbym z tego co czytam i ogólnie z otaczającej rzeczywistości, to bardzo przydatny zasób, gram nawet w gre komputerową, która rzekomo poprawia iq.

Oceniając na podstawie Twoich tekstów, uważam, że jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem i wątpię, abyś miał jakiekolwiek problemy ze zrozumieniem. Ale z drugiej strony, jak to się mówi: ludzie mądrzy zawsze są pełni wątpliwości. I właśnie tacy dążą do pogłębienia swojej wiedzy. Poza tym potrafisz swoje poglądy przekazać w sposób, który nie ubliża innym :brawo:

przez jetodik 16 sie 2014, 21:19
zmęczona_wszystkim, dziękuję :oops: to samo można napisać o Tobie i to nie tylko moje zdanie :)

przez cyklopka 16 sie 2014, 22:16
jetodik, inteligencja się nie łączy z rozumieniem otaczającej rzeczywistości. Przynajmniej nie u mnie.

Umiem rozwiązać trudną zagadkę logiczną. Terapeutka mówi, że nie mam bladego pojęcia, co się dzieje w moim życiu.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg