Czym tak naprawde jest inteligencja?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez carlosbueno 27 lip 2014, 15:26
Wiele testów psychologicznych i inteligencji jest dobrze sprawdzona na... amerykańskich studentach psychologii.
W U.S.A to kiedyś tak zrobili że na studia przyjmowali wg wyników testów IQ ale szybko się wycofali bo za dużo leni czy osób mało rozgarniętych się podostawało. Taka Doda jest przecież w Mensie i ma ponad 140 IQ.

A co do czeremchy to gdybym nie sprawdził w google też bym nie wiedział kiedyś to przecież prawie każdy potrafił np zabić kurę, świniaka itd wypatroszyć i przyrządzić z tego strawę a dziś albo specjalisci albo starsze osoby i to na wsiach potrafią. Jeszcze trochę i dojdziemy do poziomu UK gdzie nawet kanapki się kupuje nie mówiąc już o obiadach i gdzie urzędy uczą beneficiarzy gotowania i przyrządzania jedzenia żeby ciągle w fastfoodach nie jadali.
Największy Forumowy Maruda

przez cyklopka 27 lip 2014, 15:38
Doda pewnie sobie robiła ten test przez internet. A z Mensą to nie wiem.

W każdym razie ja mam niby IQ 156, czyli tyle co Doda. Kury nie zabiję i nie wypatroszę, bo nie przywykłam, ale z obrobionej już mogę zrobić dobry rosół.

Natomiast nie jestem osobą szczególnie ogarniętą w sprawach urzędowych, nie pcham się do kariery i nie umiem gadać o niczym dla samego gadania, więc duże firmy od razu to wyczuwają, bo szukają osób, które działają według schematów, są wygadane i lubią się popisywać, a ja idę do odstrzału.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez mark123 27 lip 2014, 15:40
Ja mam według testu internetowego IQ 83.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 27 lip 2014, 15:42
cyklopka, Inteligentne osoby rzadko chyba są wygadane :mrgreen: 156 robi wrażenie ja robiłem w necie pare razy i wychodziło mi od 110 do 130, powyżej przeciętnej ale bez rewelacji ale z matmy zdawałem tylko dzięki,i znajomością z klasy do klasy czyli to jednak aż tak ściśle z umysłami ścisłymi nie jest skorelowane bo wtedy bym miał z 70-ąt. :twisted:
Największy Forumowy Maruda

przez cyklopka 27 lip 2014, 15:53
Ja miałam robione, jak miałam 6 lat, więc nie wiem jak to się przekłada na teraz. Wtedy po prostu kazali układać jakieś figury geometryczne z klocków, to układałam, bo mi się łatwe wydawało.

Szkoła mnie więcej stresowała niż rozwijała, więc możliwe, że teraz mi już ten zgrabny wynik spadł, bo to nie jest chyba dane raz na zawsze. Różne zaburzenia na pewno wpływają na kondycję naszego umysłu.
I Miss Forum

przez Qrf 27 lip 2014, 22:17
Testy internetowe trzeba by zrobić kilka razy, bo jednego dnia nasz umysł daje z siebie więcej, innego mniej. Nieużywany organ zamiera, może stąd ta koncepcja, że IQ się zmienia, więc używajmy mózgu do późnej starości: sudoku, krzyżówki, szarady, łamigłówki, języki obce :mrgreen:
Qrf

przez Ramanujan 27 lip 2014, 22:21
Qrf, a książki wystarczą? Nie przepadam za sudoku etc. :mrgreen:
Ramanujan

przez Qrf 27 lip 2014, 22:33
Ramanujan, książki są wspaniałe, rozwijają wyobraźnię, zapobiegają popełnianiu błędów ortograficznych, nie ma lepszej opcji na nudne popołudnie, kiedy żar leje się z nieba, a na forum nikogo nie ma :D
Qrf

przez Ramanujan 27 lip 2014, 22:40
Próbowałem jakieś zadania logiczne rozwiązywać, ale nie szło mi zbyt dobrze. W ogóle jak kiedyś rozwiązywałem IQ, to miałem spore kłopoty z tymi matematycznymi i geometycznymi zadaniami. Jakoś około 90 mi w IQ wyszło, czyli tępak ze mnie. Trudno, jakoś trzeba z tym żyć. :mrgreen:
Ramanujan

przez wiejskifilozof 28 lip 2014, 07:33
Qrf napisał(a):Ramanujan, książki są wspaniałe, rozwijają wyobraźnię, zapobiegają popełnianiu błędów ortograficznych, nie ma lepszej opcji na nudne popołudnie, kiedy żar leje się z nieba, a na forum nikogo nie ma :D

O tak :mrgreen: nie ma jak książka.

przez mark123 28 lip 2014, 12:31
A ja nie znoszę książek.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez cyklopka 28 lip 2014, 12:42
"Kiedy mi smutno, robię matmę". ;)
I Miss Forum

przez wiejskifilozof 28 lip 2014, 12:50
mark123 napisał(a):A ja nie znoszę książek.

I słusznie,bo znosi się jajka.A książki się czyta,albo nie :mrgreen:

przez mark123 28 lip 2014, 12:52
Ja mam chyba wrodzoną niechęć do czytania książek.

Sortuj wg