Poczucie świeżości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Poczucie świeżości

przez monk.2000 15 cze 2014, 22:06
Przyszła mi do głowy taka myśl. Człowiek poznaje przez kontrast. Każdy kolor, albo liczba ma swoje przeciwieństwo.
Kiedy jesteśmy uwarunkowani swoim nawykami do człowieka przychodzi habituacja. Patrząc długo w jeden punkt wzrok traci ostrość. Dlatego ptaki ruszają głową, żeby cały czas widzieć.

Poznajemy naszą miejscowość poprzez dostrzeżenie innych miejsc. Kiedyś gdy wyjechałem do podobnej miejscowości do mojej 4,5 tysięcznej Goliny, wróciłem ze świeżym spojrzeniem. Miasto było inne, czułem się jak turysta, dziwiąc się światem wkoło.

Do czego zmierzam. Jakie macie sposoby, by wydobyć się z rutyny i znowu "poczuć się młodo". Ja mam tak z tym forum. Wyrobiło mi się wiele zwyczajów i nie potrafię czerpać radości z ponownego odkrywania tego miejsca. Po prostu fizycznie jestem tu obecny, piszę posty, ale jednocześnie duchem jestem nieobecny.

Żeby zakończyć pozytywnie, biorę się właśnie za przemeblowanie na komputerze. Mam zamiar odświeżyć jego wygląd, zmienić funkcjonalność. Na nowo dostrzec w nim to co praktycznie jest przeze mnie nie zauważane. Pamiętam swój pierwszy komputer i tą fascynację. Jak pojawił się jakiś błąd to potrafiłem rozmawiać o tym z kolegami w szkole.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Poczucie świeżości

przez Jam Van Dahl 16 cze 2014, 01:51
Usunąć konto i zająć sie innymi sprawami. Tutaj życia nie ma.
Jam Van Dahl

Poczucie świeżości

przez Widzę cię 16 cze 2014, 10:19
Jam Van Dahl napisał(a):Usunąć konto i zająć sie innymi sprawami. Tutaj życia nie ma.
Coś ty... Wystarczy, że ja zamknę profil, ty nie musisz.
Widzę cię

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poczucie świeżości

przez Jam Van Dahl 16 cze 2014, 17:10
Widzę cię, teraz będziesz trollować w każdym watku?
Jam Van Dahl

Poczucie świeżości

przez khaleesi 16 cze 2014, 17:17
monk.2000, jakiego rodzaju świeżości masz na mysli w pierwszych zdaniach? ja nie odczuwam tak tego co piszesz. Chodzi Ci o to by odwiedzać tereny w których nigdy się nie było?
Jam Van Dahl, mnie szkoda usunąć konto za długo je mam i za dużo spędziłam czasu a jestem sentymentalna by wywalić je od tak do kosza. To kawał życia a nie mam czego się wstydzić by kasować i znikać.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Poczucie świeżości

przez Jam Van Dahl 16 cze 2014, 17:21
khaleesi, ale chodzi o to by tu nie siedzieć za dużo
Jam Van Dahl

Poczucie świeżości

przez Widzę cię 16 cze 2014, 17:30
Jam Van Dahl napisał(a):Widzę cię, teraz będziesz trollować w każdym watku?
to była wypowiedź związana tematycznie z Twoją wypowiedzią, a nie trolling. Próbujesz robić dobrą minę do złej gry... :roll:
Widzę cię

Poczucie świeżości

przez hooain 16 cze 2014, 17:31
Ja mam tak z tym forum. Wyrobiło mi się wiele zwyczajów i nie potrafię czerpać radości z ponownego odkrywania tego miejsca. Po prostu fizycznie jestem tu obecny, piszę posty, ale jednocześnie duchem jestem nieobecny.

przewartościowujesz to forum. wgłębiać się w tematy o pierdolcach, zaburzeniach, chorobach w somatyce na bonusie i czuć przyjemność z odkrywania.. chyba, że ślesz posty rekreacyjnie i faktycznie dobry jest fun z lektury wynurzeń to spróbuję sama zrobić jeszcze większą wkręte w rekreacje, bo na ten moment nie czuje i trzy lata temu również nie czułam jakiejś szczególnej ekscytacji z możliwości przeglądania wątków
ତ୍କୃ

Poczucie świeżości

przez Jam Van Dahl 16 cze 2014, 17:35
Widzę cię napisał(a):
Jam Van Dahl napisał(a):Widzę cię, teraz będziesz trollować w każdym watku?
to była wypowiedź związana tematycznie z Twoją wypowiedzią, a nie trolling. Próbujesz robić dobrą minę do złej gry... :roll:

Twój trolling jest słabszy niż mój i musisz sie z tym pogodzić.
Jam Van Dahl

Poczucie świeżości

przez mangiferaindica 16 cze 2014, 18:20
O ile zamysł autorka wątku jest doskonałym pytaniem, na które ja odpowiedzi kompletnie nie znam (a uwielbiam zmiany w moim otoczeniu, mogłabym przemeblowywać mieszkanie łącznie z malowaniem co pół roku), niemniej tytuł tego wątku bardzo jednoznacznie kojarzy mi się z idiotycznymi reklamami... środków do higieny intymnej dla kobiet. No bo "poczucie świeżości", to się tam ciągle przewija :mrgreen:

Sortuj wg