perfekcjonizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez snaefridur 05 sty 2008, 19:31
Moja matka też taka jest.Pierwsze słowa jakie słyszę po wejściu do domu,w którym bywam rzadziej niż raz na miesiąc to "Ogarnij trochę."Dla niej jak mam sesję,to mam wolne i mogę w ramach przerwy przecież wypastować podłogi i skosić trawnik.Na prawde ku*wica człowieka bierze,jak zetrze kurze ,a potem matka 100 razy woła go,żeby poprawił i sprzątnął paprochy ,które widzi tylko ona.Ta kobieta nie rozumie,że można robić coś innego niż szorować wszystko wokół,ewentualnie leżeć plackiem po umyciu wszystkiego szczoteczką do zębów.Jak byłam mała każde wyjście rodziców z domu,to był sygnał,żeby zaczynać drobiazgowe czyszczenie wszystkiego.Ja rozumiem,że nerwica natręctw to straszna rzecz,ale niech ją leczy do cholery :/.Nie dopuszcza do siebie myśli,że jej postępowanie jest chore,twierdzi że to my jesteśmy beznadziejni , wykończymy ją i zejdzie na zawał.U siebie w ramach buntu miałam początkowo straszliwy syf,teraz ogarniam się troche.
snaefridur

przez snaefridur 05 sty 2008, 20:06
Też jej to mówiłam.Powiedziałam,że może powinna wybrać się do lekarza.Spokojnie,bez wyzywania od wariatek,ironii i wmawiania słabości.Z tym,że moja się nie obraziła,bo nie słucha tego co się do niej mówi :mrgreen: .
snaefridur

przez Pstryk 09 sty 2008, 21:03
snaefridur, a spróbuj powiedzieć jej to samo (że powinna pójść do lekarza) i wytłumaczyć, że się po prostu o nią martwisz i zależy Ci na jej dobru?
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

perfekcjonizm

przez Artemizja 05 wrz 2015, 23:31
Sama mam z tym problem. Głównie w pracy. Nie odpuszczę, jeśli czegoś nie zrobię od początku do końca. Jak się tego pozbyć? Nie mam bladego pojęcia...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

perfekcjonizm

przez mark123 06 wrz 2015, 09:23
Mój perfekcjonizm "siada", z perfekcjonisty zmieniam się w kogoś, kto niedbale wykonuje zadania.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

perfekcjonizm

przez joaszka 06 wrz 2015, 14:47
Artemizja napisał(a):Sama mam z tym problem. Głównie w pracy. Nie odpuszczę, jeśli czegoś nie zrobię od początku do końca. Jak się tego pozbyć? Nie mam bladego pojęcia...

Miałam tak przez wiele lat. Dokładnie - jakieś 7. Zylam tak, dopóki moje ciało i mój mózg nie zbuntowały się przeciwko mnie. W pewnym momencie po prostu wysiadłam psychicznie i wylądowałam na terapii. Razem z psycholożką wypracowuję nowe standardy, dostosowane do moich możliwości. Pozbywam się wyrzutów sumienia związanych z tym, że czegoś nie zrobię ,,na 10000%". Uswiadamiam sobie, że nawet w momencie, kiedy wydaje mi się, że ,,sobie odpuszczam", nadal jestem bardzo aktywna na wielu polach i nie mam powodów mieć do siebie pretensji. Czasem była to kwestia spisania różnych rzeczy na kartce, czasem wielu godzin rozmów na terapii.
joaszka

perfekcjonizm

przez mateusz0987 09 paź 2015, 19:49
ja rowniez jestem perem. ojciec tez jest kurde perem. i już.

Sortuj wg