Podniecenie na konkretne części ciała kobiety

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Night Rider 24 sie 2014, 16:43
carmen.s napisał(a):A mnie to tak ciekawi, jak ktoś ma właśnie jakiś fetysz (ale taki typowy fetysz, nie "ukierunkowane preferencje"), to czy ta część ciała (np. właśnie dłonie/stopy) u niego samego jest uważana za intymną i wstydliwą? I np. zazwyczaj ją zakrywa?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale to by się zgadzało i to nawet w przypadku ukierunkowanych preferencji. Ja lubię jak dziewczyna pokazuje zgrabne nogi w sukience i stopy w odkrytych szpilkach lub bez obuwia, moja dziewczyna tak chodzi, podczas gdy ja mam zawsze skarpety, ciężkie buty, dżinsy.
Ona natomiast lubi męskie nadgarstki, lubi też mnie w czarnej skórzanej kurtce ramonesce i czarnych rękawiczkach a'la motocyklista/włamywacz/zabójca. Jak chodzimy na łąki czy do lasu posiedzieć przy ognisku to często robię dla niej "full service" zakładając zwykłe krótkie męskie rękawiczki do skóry z przykrótkimi rękawami - wyglądają mi gołe nadgarstki z pomiędzy rękawów a rękawiczek, w pozycji siedzącej ze zgiętymi rękami brakuje z 5-6 cm od mankietu do rękawiczki a i nawet na stojąco z opuszczonymi rękami przeważnie mały kawałek widać, bardzo Jej się podoba. Ona twierdzi że to typowa kobieca perwersja, natomiast sama ma zasłonięte nadgarstki jeśli tylko ma coś na rękach - np. nosi kobiece długie rękawiczki za łokieć do sukienek kończących się na piersiach a we wszystkim na długi rękaw ma takie rękawy że tylko paluszki z pomalowanymi pazurkami jej widać, często też mitenki itp.
Mnie zastanawia dlaczego teraz upodobania co do różnych części ciała są nazywane fetyszem. Mi to słowo zawsze kojarzyło się z kimś kogo podniecają przedmioty a nie płeć przeciwna.
Fetyszystą np. stóp jest ktoś kto leci tylko na stopy, a reszta dziewczyny mogłaby dla niego nie istnieć, nie jest fetyszystą ktoś kto po prostu lubi jak dziewczyna jest boso i lubi ją całą tak widzieć, uważa że tak wygląda bardziej dziewczęco.

przez depas 24 sie 2014, 18:32
W moim przypadku tą częścią zdecydowanie są pośladki kobiet, uwielbiam je po prostu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lucy1979 24 sie 2014, 18:54
nieboszczyk napisał(a):Depakiniarz, stopy z klauzalgią też cie podniecają?

Ten to zawsze cos jebnie jak chory w kubeł. Swoją drogą śmieszne powiedzenie z tym chorym i kubłem :mrgreen: I co to do diabła jest ta klauzagia?

A tak w temacie to nie wiem czy to tez się liczy, ale ja mam pierdolca na punkcie umięśnionych ramion i pleców u faceta. Zresztą to dość mało oryginalne, większości kobiet to się podoba.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 24 sie 2014, 19:16
lucy1979, też lubię umięśnionych facetów :D ale nie przesadnie. a oprócz tego wysoki wzrost, męskie perfumy, ciemne włosy, ciepłe dłonie. lubię też jak facet jest trochę macho, męski i władczy, ale wobec mnie delikatny i czuły. przy takich męskich facetach czuję się bardzo kobieco i zupełnie inaczej się zachowuję :mrgreen: lubię tą grę w uwodzenie.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez tosia_j 24 sie 2014, 19:19
lucy1979, mowi sie "morda w kubel" tj zamilcz, nie wygadaj
;p
outsider

przez lucy1979 24 sie 2014, 19:22
tosia_j napisał(a):lucy1979, mowi sie "morda w kubel" tj zamilcz, nie wygadaj
;p

Ale mówi się tez, że ktoś " walnął jak chory w kubeł" jeśli ktoś głupotę jakąs powiedział. To śmieszne :D
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez essprit 25 sie 2014, 11:16
Night Rider, fetysz jest chorobą i występuje wtedy kiedy nie możesz współżyć bez tego "elementu" (albo realnie, albo w fantazji).
A to co Ty opisujesz, to tylko to co lubisz w płci przeciwnej ;)

przez torres 25 sie 2014, 11:57
Ale tym elementem równie dobrze może być uroda i ogólnie ciało jakie nam się podoba, no bez tych elementów ciężko o współżycie ale ludzie sobie jakoś radzą. Dla mnie kobieta musi pasować do pewnych moich wyobrażeń i to chyba nie choroba, że kogoś podniecają określone części ciała, które są ładne. Czy jeśli lubię tylko białe kobiety to czy biały kolor skóry wg definicji nie podchodzi pod fetysz? Nie lubię szczupłych dziewczyn, a podobają mi się tylko grubsze to czy to już jest fetysz? Wg mnie to są jakieś definicje a fetyszem jest coś co jest nieprawidłowe dla seksualności człowieka czyli jakieś przedmioty martwe albo okoliczności :P

przez essprit 25 sie 2014, 13:12
Mylisz się Torres, fetyszem może być i kolor skóry i waga ciała ...

przez torres 25 sie 2014, 13:20
To już niczego nie rozumiem dlaczego od psychologów dowiaduję się, że to normalne i trzeba to zaakceptować a tutaj czytam, że to jednak choroba :P

przez essprit 25 sie 2014, 14:01
Nie pisze że Ty chorujesz ;)

Ja piszę ogólnie, czym to jest.
A fetyszyzmu i tak się nie leczy, bo nie da się.

przez torres 25 sie 2014, 14:11
Ale wychodzi na to, że jeśli to choroba to ja choruję tylko, że to są preferencje i to raczej nie jest normalne, że facet podnieca się z kobietą, która mu się nie podoba. To by w naturalny sposób odbierało wartości samemu seksowi i preferencjom.

przez Arasha 25 sie 2014, 14:17
depas napisał(a):W moim przypadku tą częścią zdecydowanie są pośladki kobiet, uwielbiam je po prostu.

depas, daj już spokój z tymi pośladkami !

Do wszystkich panów :nono:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Follow_ 25 sie 2014, 19:41
8) ja u faceta też lubię pośladki... takie do kąsania, heheheh <dziab, dziab>

W swoim życiu spotkałam fetyszystów stóp i rajstop (ocieranie się o nogi w rajstopach)
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Sortuj wg