Znam siebie najlepiej

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Znam siebie najlepiej

przez Adam Smith 10 kwi 2014, 20:19
Ostatnio trafiłem na ciekawy artykuł, w którym to przeczytałem, że powyższe stwierdzenie jest mitem. Postanowiłem to sprawdzić na osobach z mojego otoczenia i muszę stwierdzić, że coś w tym jest. Sam się boje zapytać o szczerą opinie o mnie, bo może to być trochę wstrząsające, ale i... rozwojowe ?
Może zbytnio idealizujemy lub dewaluujemy obraz samych siebie? Czy nasz przyjaciele lub rodzina, wiedzą więcej o nas niż my sami ? Czy ktoś wam powiedział o was coś szokującego, czego sami u siebie nie zauważyliście ? Czy nasze deformacje poznawcze, pozwalają nam dobrze poznać samych siebie ? Jeśli tak, to w jakim stopniu ?
Adam Smith

Znam siebie najlepiej

przez Candy14 10 kwi 2014, 20:31
Na pewno nie znam siebie do konca bo wciaz zdarza mi sie sama siebie zaskoczyc ale nie uwazam tez by ktos znal mnie lepiej niz ja sama
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Znam siebie najlepiej

przez Lethality 10 kwi 2014, 20:32
Często słyszę pozytywne opinie o mnie i dziwię się, ale to wszystko wina niskiej samooceny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Znam siebie najlepiej

przez mark123 10 kwi 2014, 21:04
Może nie znam siebie do końca, ale na pewno lepiej niż ktokolwiek inny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Znam siebie najlepiej

przez Reiben 10 kwi 2014, 21:12
No dobra a masz tą siostrę na forum czy nie, i może chcesz oddać?
Reiben

Znam siebie najlepiej

przez Yumekui 10 kwi 2014, 22:37
To zależy jaką masz osobowość. Jeśli jest się otwartym i dużo mówi to na pewno łatwiej jest być przeczytanym.

W moim przypadku, gdy ktoś mnie opisuje w sposób ogólny to zazwyczaj ma rację. Czasami jest taki moment, że osoba z którą bardzo dobrze się znamy, pozwala sobie na szczerość. Intencje pozytywne, być może robi to dla pewnego rodzaju podkreślenia jak bliscy sobie jesteśmy. Niestety prawie zawsze są to opinie z niemal drugiego bieguna [tzn podejrzewa mnie o coś, podczas gdy w rzeczywistości jest na odwrót].

Znam siebie najlepiej

przez cyklopka 10 kwi 2014, 23:18
Nawet jeśli mylnie lub niesprawiedliwie się oceniam, to ja przynajmniej znam swoje myśli i motywy, których inni nie znają.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Znam siebie najlepiej

przez mark123 11 kwi 2014, 05:28
W moim przypadku każdy, kto by mnie dobrze znał, nie powiedziałby na mój temat nic pozytywnego.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Znam siebie najlepiej

przez Saraid 11 kwi 2014, 07:11
Nie da się być obiektywnym do końca wobec samych siebie inni to nasze zwierciadło w których możemy zobaczyć
nasze wady,zalety.Jeżeli chodzi o mnie wciąż się uczę siebie.
Saraid

Znam siebie najlepiej

przez Arhol 11 kwi 2014, 08:26
Znam siebie lepiej niźli ktokolwiek mnie,nie mam wątpliwości co do tego,aczkolwiek nie znam siebie w pełni,nigdy nie wiadomo jak człowiek zareaguje na sytuacje,rzeczy i doświadczenia których jak dotąd nie przeżył .
Obiektywnym w pełni względem siebie i innych też nie da się być,bo gdzie dochodzą emocje (a jakieś tam są względem siebie jak i innych) tam obiektywizm idzie w pizdu.
Trzeba by było być maszyną D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Znam siebie najlepiej

przez Maggda92 11 kwi 2014, 08:49
Nie wiem czy znam siebie najlepiej, ale też wiem,że inni nie znają mnie lepiej. Jestem zamknięta, nie opowiadam za dużo, szczególnie o moich wizjach, przemyśleniach i strachu. Staram się o tym nie mówić i nie pokazywać tego, chyba,że jest już tak bardzo źle,że widać po mnie i nie panuje,że o tym mówię.
Maggda92

Znam siebie najlepiej

przez wiejskifilozof 11 kwi 2014, 09:42
Dziwne :roll: ja chyba wiem lepiej od innych jaki jestem.Jeżeli lubię pączki Z Biedronki.To dlaczego,ktoś mi wmawia że nie lubię tylko mi się tak wydaję.

Znam siebie najlepiej

przez Vitalia 11 kwi 2014, 18:16
Jeśli Bóg istnieje to jest tą "osobą" , która zna mnie najlepiej, lepiej niż ja sama siebie znam.
Czy nasze deformacje poznawcze, pozwalają nam dobrze poznać samych siebie ? Jeśli tak, to w jakim stopniu ?
według mnie te deformacje nie pozwalają nam poznać siebie dobrze , inni też na nas patrzą przez pryzmat swoich deformacji, więc trudno powiedzieć czy znają nas lepiej, chyba nie. Tylko ktoś taki ja Bóg może mieć czysty wgląd w to jacy na prawde jesteśmy.

Sortuj wg