Sumienność-chaotyczność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Sumienność-chaotyczność

przez Artemizja 16 sty 2014, 10:51
Jakbyście określili siebie w tym wymiarze? Czy charakteryzuje Was sumienne podejście do obowiązków, ciężka praca, upór, skłonność do perfekcjonizmu, czy może bardziej brak zorganizowania, niepunktualność, lenistwo? A może "jesteście" gdzieś pośrodku?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sumienność-chaotyczność

przez mark123 16 sty 2014, 14:57
Od zawsze miałem w sobie cechy chaotyczne i sumienne. Jednak do 16 roku życia miałem przewagę ilości cech sumiennych nad chaotycznymi, potem się odwróciło.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sumienność-chaotyczność

przez elo 16 sty 2014, 17:44
nieogar to moje drugie imie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sumienność-chaotyczność

przez monk.2000 16 sty 2014, 17:55
Ja mam wymieszane. Gdybym wierzył w efekty, to potrafiłbym siedzieć godzinami w książkach, szachach, gazetach, filmach i muzyce. Wszystko po to by absorbować wiedzę jak jakiś mózgowy potwór. Nie zostawiając nic na swojej drodze. Bez półśrodków i ociągania się. Dlatego, że mam kompleks na tym punkcie i nie widzę innego sposobu na życie.

Ale rzeczywistość ma odmienne plany. Pamiętam tylko to co mój mózg chce zapamiętać, robię tylko to na co ciało daje mi siłę, itd.

Chaotyczny jestem pod tym względem, że lubię filozofię, a np. czytam magazyny o grach czy słucham Michaela Jacksona i Princa. Niby kultura wysoka i niska się wykluczają. Ale ja mam tak, że jak pojawiają się poważne myśli o przyszłości polskiego przemysłu to odpalam Hearthstone, albo przeglądam obrazki na kwejku. Kiedyś słuchałem rocka progresywnego, a teraz jestem fanem elektroklaśnięcia.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sumienność-chaotyczność

przez Luloo 22 sty 2014, 19:57
Akurat ten podział na sumienność-chaotyczność moim zdaniem jest średnio udany. Wydaje mi się nieprecyzyjny. Sumienność jest dość wąskim terminem, natomiast chaotyczność bardzo szerokim. Nie powinny znaleźć się na jednej osi jako przeciwieństwa. Przecież można być chaotycznym pod wieloma względami; sumienność jest nie tylko kojarzona z dokładnością, ale także z obowiązkowością, odpowiedzialnością, a tutaj już mamy zupełnie inne kategorie niż uporządkowanie i nie muszą one wcale być przeciwstawne do bycia chaotycznym. Te terminy mogą wprowadzać w błąd, większość osób jak sądzę będzie się przez to widziała gdzieś pomiędzy. Tzn., w kontekście tego jednego testu chaotyczność jest zrozumiała, bo możemy się domyślić, że tutaj jest przeciwieństwem sumienności. Poza nim już jednak nie.

monk.2000, wspomniałeś, że czytasz filozofię - a miałeś kiedyś w ręku teksty Heideggera, Kanta, Vittgensteina albo chociaż Habermasa? Bo z byciem "chaotycznym" nie mają zbyt wiele wspólnego ;)
Chyba, że chodzi Ci o takiego Bieszczadnika-idealistę. Kogoś, kto może być poetą o "mocnej głowie", malarką, która uciekła pod Otryt malować anioły na deskach.
I ja lubię takie osoby :)

Sumienność-chaotyczność

przez MalaMi1001 22 sty 2014, 21:53
Przez 99% swojego życia robiłam wszystko chaotycznie ponieważ nie miałam siły wykrzesać z siebie więcej. Fizycznie po prostu nie miałam siły. Teraz sumiennie robię dla siebie, dla innych chaotycznie, bo i tak niczego nie doceniają. Więc po co się starać?

Sortuj wg