Ekstrawersja czy introwersja?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez NN4V 25 sie 2015, 08:15
Evia napisał(a):
NN4V napisał(a): Nie chcodzi jednak o prawdę, chodzi o funkcjonalność - czyli jaki skutek przynosi - czy korzystny, czy nie.

Zgodzę się z tym. Bardzo ważne są efekty, które wpływają na naszą jakość życia.
Zdaję sobie sprawę, że nie da się żyć samą prawdą, bardzo ciężko tak funkcjonować, sama czasem muszę oderwać się od rzeczywistości, bo inaczej bym chyba zwariowała, jednak jeśli czasem coś takiego się dostrzeże/zrozumie, to nie tak łatwo sobie coś póżniej wmawiać czy też o tym zapomnieć

Istnienie irracjonalnych potrzeb, irracjocjonalność emocji, jest racjonalnym faktem. Pominięcie tego faktu jest częstym błędem racjonalnego myślenia. ;)

Evia napisał(a):
NN4V napisał(a):Po prostu pamiętam Cię jako mniej ponurą w interpretacjach. :smile:
Różnica jest zauważalna - może dlatego, że dziewczyny (przyszła-niedoszła i Mae) robią mi nieustannie przyspieszony kurs empatii. :D

Heh, może akurat nie trafiałeś na moje słabe punkty :P
a może faktycznie jednak się czegoś od dziewczyn nauczyłeś, bo zdaje mi się, że zawsze wykazywałam sie dekadentyzmem, nihilizmem, cynizmem i ogólnie "czarnomyśleniem"
Co nie zmienia jednak faktu, że pomimo wszystko potrafię być często wesoła...

Wiem, że potrafisz. :smile:
Dziewczyny generalnie zmieniają moje nastawienie do rzeczywistości. Trudno to nawet wytłumaczyć. W każdym razie wydaje mi się, że nasze więzi są korzystne dla wszystkich. Ostatnio zdecydowaliśmy, by one poznały się wzajemnie - może się polubią. A jeśli nie, to nic się nie stanie. :smile:

Evia napisał(a):
NN4V napisał(a):Z ogarnięciem faktycznie może być kłopot, ale zwykle znajdzie się ktoś, kogo to obchodzi. :smile:

Nie twierdzę, że nigdy się taka osoba nie znajdzie, to było tylko jedno z moich założeń. Jednak jeśli ktoś byłby chętny i to ogarnął, i przyjąłby świat moimi oczami, to nie wiem czy by to udźwignął, gdyby zaś mnie nie zrozumiał, to moje strzępienie języka nie miałoby żadnego sensu, ktoś myślałby, że gadam jak potłuczona i nie chciałby przyjąć tych "wartości" do świadomości. W końcu się nie dziwię, bo to również byłaby w pewnym sensie reakcja obronna.

Nie da się dokładnie odtworzyć tego co myśli druga osoba. Zrozumienie jest zawsze pewnym przybliżeniem. Jest zawsze własną iluzją. To jest istota samotności, na która skazani jesteśmy wszyscy.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Mae 25 sie 2015, 12:43
Czy mogę prosić łaskawie o nieobrabianie mi tyłka? :P
Trolololololo
Mae

przez NN4V 25 sie 2015, 12:55
Mae napisał(a):Czy mogę prosić łaskawie o nieobrabianie mi tyłka? :P

Oczywiście Aniu. Przepraszam. :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sailorka 25 sie 2015, 17:59
Ja jestem ekstra, co w mojej chorobie nie jest dobre, bo np. opowiadam o niej przyjaciołom, zamiast trzymać buzię na kłódkę.
Cześć, jestem czubkiem

przez wiejskifilozof 25 sie 2015, 20:16
Ja nie mówię o swej chorobie.

przez Mae 26 sie 2015, 23:58
sailorka napisał(a):Ja jestem ekstra, co w mojej chorobie nie jest dobre, bo np. opowiadam o niej przyjaciołom, zamiast trzymać buzię na kłódkę.

Spoko, ja jestem intro, ale lubię opowiadać o swoich emocjach czy odczuciach. Jestem enneagramową 4w5/5w4. ;)
Trolololololo
Mae

przez Evia 29 sie 2015, 16:25
NN4V napisał(a): Zrozumienie jest zawsze pewnym przybliżeniem. Jest zawsze własną iluzją. To jest istota samotności, na która skazani jesteśmy wszyscy.

Hah, jakbym czytała własne myśli

Ostatnio jednak zaczęłam sobie robić jazdy, że cały świat jest jedynie wytworem mojej wyobraźni :shock:
Od tego "globalnego" myślenia porobiły mi się chyba w mózgu zwarcia :P :?

Mae napisał(a):
sailorka napisał(a):Ja jestem ekstra, co w mojej chorobie nie jest dobre, bo np. opowiadam o niej przyjaciołom, zamiast trzymać buzię na kłódkę.

Spoko, ja jestem intro, ale lubię opowiadać o swoich emocjach czy odczuciach. Jestem enneagramową 4w5/5w4. ;)

a ja jestem ekstra i nie lubię rozmawiać o swoich uczuciach i emocjach, właściwie to nie wiem czy nie jestem jakąś kaleką emocjonalną
nie rozmawiam też z nikim na temat swoich problemów itd, im bardziej coś mnie boli, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że komuś o tym powiem

czyli jak widać nie ma na to wszystko jasnych reguł

Mam też w sobie pewną cechę, która w pewnym sensie kłóci się z byciem ekstrawertykiem
Wkurzają mnie inni ludzie, zwłaszcza inni ekstrawertycy... :bezradny:

przez NN4V 29 sie 2015, 16:50
Evia napisał(a):
NN4V napisał(a): Zrozumienie jest zawsze pewnym przybliżeniem. Jest zawsze własną iluzją. To jest istota samotności, na która skazani jesteśmy wszyscy.

Hah, jakbym czytała własne myśli

Ostatnio jednak zaczęłam sobie robić jazdy, że cały świat jest jedynie wytworem mojej wyobraźni :shock:
Od tego "globalnego" myślenia porobiły mi się chyba w mózgu zwarcia :P :?
...

Konstrukcjonizm?

przez Evia 29 sie 2015, 16:54
NN4V napisał(a):Konstrukcjonizm?

gorzej, ale już mi przeszło :P

Zaczęłam tworzyć sobie świat w stylu matrixa :mrgreen:

przez wiejskifilozof 31 sie 2015, 10:33
Ja byłem ekstra jako pacholęciem,dziś jestem intro.

Sortuj wg