Ekstrawersja czy introwersja?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Artemizja 16 sty 2014, 10:49
Co Was bardziej określa? Lubicie przebywać wśród innych, czy może wolicie samotność? Czy w towarzystwie dużo mówicie, czy jesteście raczej małomówni? Chętnie rozmawiacie z innymi, zwierzacie się, czy trudno Wam nawiązać kontakt? Czy inni są częścią Waszego świata, czy może jesteście bardziej ukierunkowani "do wewnątrz", na siebie i swój własny, wewnętrzny świat?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez ekspert_abcZdrowie 16 sty 2014, 14:59
Z racji tego, że mam dostęp do wielu testów psychologicznych, mogę się samobadać, np. pod względem osobowości. Ale nawet bez analizy i interpretacji wyników testów osobowościowych, od zawsze charakteryzowałam się bardziej jako introwertyczkę, skierowaną do wnętrza. W zależności od zastosowanego testu wychodzi mi, że jestem ambiwertyczką (w rozkroku między introwersją a ekstrawersją) albo introwertyczką, czyli jednak gdzieś tam bardziej w kierunku introspekcji. Chociaż nigdy samotniczką ani małomówną nie byłam, to jednak obrazek duszy towarzystwa z wianuszkiem osób wokół siebie też do mnie nie pasuje.
Psycholog

przez Candy14 16 sty 2014, 15:04
Jestem mieszancem. Lubie towarzystwo ludzi, jestem otwarta, gadatliwa, latwo nawiazuje kontakty z ludzmi bez wzgledu a wiek ale jestem tez samotnikiem. Lubie wlasne towarzystwo, nigdy sie ze soba nie nudze, potrzebuje wlasnej osobistej przestrzeni w ktorej jestem sama. Chetnie spotykam sie z ludzmi w weekendy ale przez pozostaja czesc tygodnia wole byc sama ze swoim rozkladem dnia.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 16 sty 2014, 15:31
Candy14, powinnaś zacząć otwierać warsztaty bycia zadowolonym z siebie. To nie może przepaść, trzeba twoje zdolności przekazać potomnym. Może trochę przesadzam, ale jeśli to jest prawdą co tak często piszesz to jestem ciekaw jak to robisz. Ja staje na głowie, a zawsze coś pójdzie nie tak.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Candy14 16 sty 2014, 15:36
Dawid nie wiem jak to sie dzieje. Po prostu tak jest. Ja taka jstem. Moze to kwestia akeptacji i lubienia siebie?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez wiejskifilozof 16 sty 2014, 16:29
Ja też jestem zadowolony z siebie.

przez Candy14 16 sty 2014, 16:44
NO to dobrze przeciez :D

Ja staje na głowie, a zawsze coś pójdzie nie tak.

zycie :bezradny: I nie jest problemem to ze cos nam ne wychozi ale nasza postawa do tej sytuacji. Mnie porazki nie doluja a mobilizuja. Nie mysle ze jestem do dupy bo cs mi nie wyszlo. Mysle ok spieprzylam ale teraz przemysle to i zrobie dobrze. Staram sie uczyc na bledach a nie dolowac nimi

przez monk.2000 16 sty 2014, 17:43
Jakby zrobić jakąś newagową grafikę, to zasysam pomysły na życie jak jakaś czarna dziura. Chociażby siedząc na tym forum od dwóch lat. Stukam i pukam tu i ówdzie. Tylko na własny mózg się nie ma wpływu. Jak ktoś ma zespół Downa, to żadna terapia świata mu nie pomoże, żeby jechać na turniej szachowy i zdobyć nagrodę. Gniewam się na los, ale ten los mógł nie wymyślać gniewu, to bym się nie gniewał.

A teraz odnośnie pytania:
Nie pamiętam jaki byłem kiedyś. Może po prostu miałem hamulce, nie pchałem się tam gdzie nie trzeba, robiąc jakąś gwiazdę z siebie. Potem się zastanawiałem, jak to jest że niektórzy ludzie mają powodzenie w towarzystwie. Było to szczególnie nurtujące w liceum, gdzie jedni mieli pełno kolegów, mieli głos (w sprawie chociażby w co gramy na w-f albo gdzie idziemy na przerwie). Przemawia za mną teoria mechanistyczna, predestynacja i te sprawy. Może czyni mnie to przynajmniej ciut religijnym.

Teraz niby potrafię rozmawiać z ludźmi, czy to na zlocie, w rodzinie, czy w szkole. Tylko to takie dotykanie się po powierzchni. Świat wewnętrzny stoi w kontraście do tego. Czyli wynika, że bardziej jestem introwertykiem. Choćby dlatego, że moja uwaga częściej skupia się na obserwatorze, niż obserwowanym.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez mark123 16 sty 2014, 17:53
Czasami lubię przebywać wśród innych (ale tylko przebywać, bez odzywania się). W realu odzywam się do kogoś tylko, jeśli muszę.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez *Monika* 16 sty 2014, 18:39
Bardzo lubię ludzi. Lubię zarówno przebywać w ich towarzystwie jak i swoim. Nie jestem typem samotnika, jestem towarzyska. Są dni kiedy chcę pobyć sama ze sobą...
W towarzystwie jestem rozmowna, nie jestem milczkiem. Bardzo szybko nawiązuję kontakty w ludźmi, ale nie oznacza to, że zwierzam się nowopoznanym. Kiedy już poznam kogoś dogłębniej intuicyjnie wiem o czym mogę z tym kimś konwersować, jakie relacje tworzyć. Rzadko zwierzam się ludziom... Musi to być ktoś, kogo darzę "szczególnym" zaufaniem. Mam swój własny świat do którego wpuszczam nielicznych, ale otwieram się także na innych, żeby uczestniczyć w czyimś...

Myślę, że osoby, które miały sposobność mnie poznać potwierdziłyby powyższe ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Candy14 16 sty 2014, 18:44
W towarzystwie jestem rozmowna, nie jestem milczkiem

o tak :D

przez *Monika* 16 sty 2014, 18:49
Candy14, To co Ty napisałaś o sobie... podpisuję się pod tym obiema szłapkami :D
:*
Obrazek
Główny Moderator

przez wiejskifilozof 16 sty 2014, 21:21
Z tymi kogo znam, mogę gadać godzinami.

przez EmInQu 19 sty 2014, 08:46
Jestem mobilna. Uruchamiam te cechy, które są mi akurat potrzebne. Staram się samej siebie nie szufladkować.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Sortuj wg