Nieustępliwość czy ugodowość?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Lilith 16 sty 2014, 10:45
Kolejny dwubiegunowy wymiar. Jaki jest Wasz stosunek do innych ludzi? Jesteście nieufni, cyniczni, czy może przyjaźnie nastawieni? Zazwyczaj lubicie rywalizować z innymi, czy może bardziej charakteryzuje Was kooperacyjne nastawienie? Jakie sątego konsekwencje? Jak reagują na to inni?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mark123 17 kwi 2014, 16:46
W realu jestem ugodowy, by nie narażać się na konflikt; w internecie różnie.
Większość toksycznych związków powstała i utrzymuje się dzięki wspólnej głupocie partnera i partnerki.
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Moja dusza nie pochodzi z Ziemi.

przez carlosbueno 17 kwi 2014, 18:18
Ja zawsze byłem i jestem z natury ugodowy, nie lubię się kłócić, nawet jak wiem że mam rację nie będę się o to wykłócał. Ale też bywam w wielu kwestiach nieufny, za dużo razy się już w życiu na ludziach przejechałem, no i jestem nieufny wobec ludzi którzy chcą mi wcisnąć różne towary bo to zwykli wynajęci oszuści udający superokazję zwykle.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez acherontia-styx 17 kwi 2014, 19:06
Jestem raczej ugodowa, chociaż potrafię być nieustępliwa w sprawach, na których mi zależy i wobec ludzi, którzy postępują wobec mnie nie fair.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Lilith 15 lis 2014, 08:55
A ja jestem gdzieś pomiędzy. Z jednej strony potrafię być nieustępliwa, a z drugiej strony, zwłaszcza w relacjach z innymi często ustępuję. Nie jest to wcale takie dobre, bo czasami mam wrażenie, że jednak nie powinnam ustąpić.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Inga_beta 15 lis 2014, 10:49
mark123 napisał(a):W realu jestem ugodowy, by nie narażać się na konflikt; w internecie różnie.

Ja mam tak samo

przez Lilith 16 lis 2014, 14:40
W Internecie tak naprawdę na wiele można sobie pozwolić, bo konsekwencje są praktycznie żadne...

Administrator

przez EmInQu 20 lis 2014, 07:35
Osobiście mam pod tym względem bardzo ciężki charakter. Tzn. ciężki dla ludzi, którzy chcieliby na siłę zmieniać mnie pod siebie i pod swoje wizje( ok. 80% społeczeństwa) <- w tym wypadku jestem jak beton. Jeśli natomiast chodzi o osoby, u których przejawia się całkowita/szczera akceptacja moich przekonań, zasad, czy cech mojej osobowości( bez znamion interesowności) wówczas skłonna jestem do kompromisów.

Nie oczekuje, by ludzie zmieniali się pode mnie, bo wtedy człowiek przestaje być dla mnie atrakcyjny ( jedną z najwyższych dla mnie wartości jest indywidualność ). Marne kopie są niesamowicie nudne , a czasami wręcz żałosne. Kompromisy mogą dotyczyć jedynie decyzji o tym gdzie np. wybrać się na Sylwestra/wakacje, na jaki film do kina, czy w jakim stylu urządzić pomieszczenie, które formalnie jest częścią wspólną.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Sortuj wg