Miłość jest ułudą.

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Miłość jest ułudą.

przez Niktita 25 gru 2013, 22:32
Prawda, miłość, wolność, wiara, pokój - to wszystko złudzenia, kaprysy percepcji, ulotne twory słabego , ludzkiego umysłu, który rozpaczliwie szuka bytu tam, gdzie nie ma sensu ani celu. Wszystkie te twory są sztuczne, jak cała otaczająca nas niby rzeczywistość!
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Miłość jest ułudą.

przez jetodik 25 gru 2013, 22:49
wrzuciłeś wszystko do jednego worka, gdzie miłość a gdzie prawda? to są zupełnie różne sprawy.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Miłość jest ułudą.

przez Niktita 25 gru 2013, 22:52
jetodik napisał(a):wrzuciłeś wszystko do jednego worka, gdzie miłość a gdzie prawda? to są zupełnie różne sprawy.

To nie jest jeden worek. To są punkty odniesienia, a wszystko kończy i zaczyna się i nieskończenie trwa w jednym punkcie.
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Miłość jest ułudą.

przez jetodik 25 gru 2013, 23:11
prawdę można odczuwać bezemocjonalnie a miłość nie.

prawda jak dla mnie to rzeczywistość np. kamień jest prawdziwy, a słoń z głową żyrafy już nie :D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Miłość jest ułudą.

przez Niktita 25 gru 2013, 23:18
jetodik napisał(a):prawdę można odczuwać bezemocjonalnie a miłość nie.

prawda jak dla mnie to rzeczywistość np. kamień jest prawdziwy, a słoń z głową żyrafy już nie :D

Słoń z głową żyrafy nie? To przypomnij sobie jakiś najdziwniejszy sen, jaki w życiu miałeś. Był z pewnością irracjonalny i abstrakcyjny, lecz mając "uśpioną" świadomość odbierałeś wszystko jako rzeczywistość, czyż nie?
obserwowany

Miłość jest ułudą.

przez Nameless 25 gru 2013, 23:20
Nie wiem o co chodzi to wklejam zdjęcie kota z kromką na pysku.

Obrazek
Trust me, I'm an engineer.

Miłość jest ułudą.

przez jetodik 25 gru 2013, 23:21
no cóż nie dogadamy się ja wierzę w obiektywną rzeczywistość, do której nie mamy bezpośredniego dostępu, ale dowodów na jej istnienie dostarczają różne dziedziny nauki.

Miłość jest ułudą.

przez Siding Spring 25 gru 2013, 23:26
Nikita co Ci takie rozważania dadzą?:). Przeciez wszystko czego człowiek doświadcza jest projekcja jego zmysłow ktore przekuwają cała odczuwana treść w świadomośc , czyli w to jak widzimy świat. Ludzie jednak większosc rzeczy postrzegaja podobnie. To samo tyczy sie milosci. Tak jestesmy zaprogromwani czy Tego chcesz czy nie;). Na drugim krańcu wszechswiata świadomośc istot żywych może być skrajne inna. Ale kto może wiedzieć co jest najprawdziwsza prawda? ;P

Miłość jest ułudą.

przez monk.2000 26 gru 2013, 03:14
Filozofia jest dla tych, którzy znudzili się światem tego co oczywiste, a mają odwagę zaryzykować wiarę w rzeczy niezwykłe. Dla niektórych jest to początek choroby.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Miłość jest ułudą.

przez Nameless 26 gru 2013, 11:35
Filozofia, religia i część humanizmu. Pijawki społeczeństwa. Nauka i postęp pcha ludzkość do przodu a nie głupie wywody z których nic nie ma.
Trust me, I'm an engineer.

Miłość jest ułudą.

przez TEUFEL 26 gru 2013, 11:38
Nameless napisał(a):Nie wiem o co chodzi to wklejam zdjęcie kota z kromką na pysku.

Obrazek

Ja /cenzura/ poplułem monitor :lol:
TEUFEL

Miłość jest ułudą.

przez Niktita 26 gru 2013, 19:08
Nameless napisał(a):Filozofia, religia i część humanizmu. Pijawki społeczeństwa. Nauka i postęp pcha ludzkość do przodu a nie głupie wywody z których nic nie ma.

Tak? To będę z przyjemnością patrzył, jak ów postęp (zawsze wykorzystywany w pierwszej kolejności do celów militarnych) zniewoli Cię do tego stopnia, że będziesz tylko pracował, a gdy już nie będziesz zdatny do niczego zostaniesz zutylizowany. Nie mam nic przeciwko nauce, lecz dzisiejsza nauka cóż nam oferuje, jak nie stek bzdur, w który człowiek sam już nie wie jak i w co wierzyć. Nie jesteśmy w stanie odróżnić iluzji od prawdy. Prawdę posiadają ludzie na najwyższych szczeblach, a nie taka gawiedź jak ja, czy ty, czy twój psychiatra.
obserwowany

Miłość jest ułudą.

przez bittersweet 26 gru 2013, 19:59
Prawdę posiadają ludzie na najwyższych szczeblach
Jeśli my jako gawiedź nie ma mamy dostepu do tej prawdziwej prawdy, to powiedz chociaż co to za ludzie ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Miłość jest ułudą.

przez Siding Spring 26 gru 2013, 20:07
alieny;)

Sortuj wg