Piramida potrzeb Maslowa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 06 sty 2014, 12:51
*Monika*,

Na świecie żyje ok. 1 proc. tzw. "asów", czyli osób aseksualnych, które do życia nie potrzebują seksu. Ale problem nie do końca jest taki prosty - wszystko zależy od partnera, jeżeli też ma "asa", to jest łatwiej, jeżeli nie - to powstanie konflikt na tle potrzeb seksualnych

ale ja nie kwestionuje, że seks jest potrzebą, tylko, że nie na tym najbardziej podstawowym szczeblu.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 06 sty 2014, 12:55
Wg mnie Maslowowi z tym seksem chodziło głównie o przetrwanie gatunku bo do tego w czasie gdy on żył był bezwzględnie potrzebny, dziś mamy in Vitro i teoretycznie można się bez seksu obyć.
Największy Forumowy Maruda

Piramida potrzeb Maslowa

przez kaja123 06 sty 2014, 12:56
jetodik, ja niczego nigdzie nie stawiam to sa fakty. Tak po prostu jest w przyrodzie czy Ci sie to podoba czy nie. Czy zaspokajasz swoje popędy czy nie Twoja sprawa. Dyskusja się toczy na temat : jak nie zaspokoisz potrzeb niższego rzędu to masz trudności w zaspokajniu tych wyższego. Popęd seksualny jest potrzebą niższego rzędu i tego nie zmienisz :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:00
Ludzie ale Wy opowiadacie pierdoły :roll: Gdyby popęd był potrzebą niższego rzędu, to nie byłoby niechcianych ciąż, beznadziejnie dobranych patologicznych rodzin itp. Popęd to nie chęć na czekoladę, to podstawowy instynkt istoty ludzkiej w przyrodzie, bez tego człowiek nie żyje normalnie i przestańcie opowiadać pierdoły bo aż żal to czytać :roll:
TEUFEL

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 06 sty 2014, 13:03
Wg mnie popęd należy do potrzeb fizjologicznych ale podzieliłbym je na na te niezbędne do życia czyli jedzenie, picie, spanie i te nie niezbędne ale które powinny być zaspakajane czyli seks, poczucie bliskości.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:05
kaja123 napisał(a): Dyskusja się toczy na temat : jak nie zaspokoisz potrzeb niższego rzędu to masz trudności w zaspokajniu tych wyższego
Czyli muszę się regularnie ruchać i spełnić kilkanaście innych warunków, żeby być w stanie pomóc komuś w samorealizacji?

kaja123 napisał(a):Popęd seksualny jest potrzebą niższego rzędu i tego nie zmienisz :D
Nie potrafisz się przyznać do tego, że po prostu lubisz seks. A może jesteś od niego uzależniona?
Ostatnio edytowano 06 sty 2014, 13:09 przez *Ai*, łącznie edytowano 1 raz
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 06 sty 2014, 13:07
kaja123,

jetodik, ja niczego nigdzie nie stawiam to sa fakty. Tak po prostu jest w przyrodzie czy Ci sie to podoba czy nie. Czy zaspokajasz swoje popędy czy nie Twoja sprawa. Dyskusja się toczy na temat : jak nie zaspokoisz potrzeb niższego rzędu to masz trudności w zaspokajniu tych wyższego. Popęd seksualny jest potrzebą niższego rzędu i tego nie zmienisz

chyba nie czytasz ze zrozumieniem, 3 raz powtarzam, że ja nie kwestionuje tego, że seks nie jest potrzebą, ale że nie jest potrzebą najbardziej podstawową.

a Ty uporczywie mnie oświecasz, że seks jest potrzebą :lol: spokojnie to już wszyscy wiemy :)

i czy to Ci się podoba czy nie, zwierzęta które nie jedzą lub nie oddychają giną, a te które nie uprawiają seksu żyją. tak już jest w przyrodzie i tego nie zmienisz :D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 06 sty 2014, 13:08
Czyli muszę się regularnie ruchać i spełnić kilkanaście innych warunków, żeby być w stanie pomóc komuś w samorealizacji?

Jeśli chodzi o pomoc komuś w samorealizacji to seks jest wręcz przeszkodą, najbardzije przecież w to angażują się duchowni, misjonarze, zakonnice misyjne a oni nominalnie seksu nie uprawiają, podejrzewam że wolontariusze w 3 świecie też niekoniecznie mają stały seks.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:11
carlosbueno, wątpisz w nieomylność autorytetu naukowego?
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 06 sty 2014, 13:11
light,

bez tego człowiek nie żyje normalnie i przestańcie opowiadać pierdoły bo aż żal to czytać

nie żyje normalnie, ale żyje, a bez powietrza i jedzenia nie żyje wcale, więc przestań imputować jakieś pierdoły bo żal ogarnia na kolejny przykład braku umiejętności czytania ze zrozumieniem.

carlosbueno,
Wg mnie popęd należy do potrzeb fizjologicznych ale podzieliłbym je na na te niezbędne do życia czyli jedzenie, picie, spanie i te nie niezbędne ale które powinny być zaspakajane czyli seks, poczucie bliskości.

no dokładnie o to chodzi.

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:14
Wg. mnie brak seksu bezpośrednio nie wpływa na przyczynę nagłego zgonu, natomiast ma bezpośredni wpływ na skrócenie życia i autodestrukcję. Nie znam ani jednej osoby ok. 30stki, której brak seksu przez całe życie nie rzucił się na głowę, a co do fizyczności, to brak seksu powoduje ciągłe napięcie i stres co obciąża nie tylko serce ale i inne organy, człowiek jest biologicznie zaprogramowany do seksu tak samo jak do jedzenia czy picia, tylko niezrealizowanie się w powyższych a seks różni skutek w skali czasu
TEUFEL

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 06 sty 2014, 13:17
light, chodzi o to, że Maslow usprawiedliwia gwałcicieli. To niepoprawne politycznie i szkodliwe.
Ostatnio edytowano 06 sty 2014, 13:19 przez *Ai*, łącznie edytowano 1 raz
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 06 sty 2014, 13:18
light napisał(a):Wg. mnie brak seksu bezpośrednio nie wpływa na przyczynę nagłego zgonu, natomiast ma bezpośredni wpływ na skrócenie życia i autodestrukcję. Nie znam ani jednej osoby ok. 30stki, której brak seksu przez całe życie nie rzucił się na głowę, a co do fizyczności, to brak seksu powoduje ciągłe napięcie i stres co obciąża nie tylko serce ale i inne organy, człowiek jest biologicznie zaprogramowany do seksu tak samo jak do jedzenia czy picia, tylko niezrealizowanie się w powyższych a seks różni skutek w skali czasu

racja, znaczy w większości przypadków bo jednak cześć ludzi ma niski popęd, jest aseksualna lub zastępuję popęd religia że nieźle se bez niego radzi, no ale w 90% przypadków wieloletnie niezaspokojenie seksualne złwaszcza w wieku 18-30 lat u facetów rzuca się na mózg czego ja jestem przykładem.

Piramida potrzeb Maslowa

przez TEUFEL 06 sty 2014, 13:25
Jak jesteście tacy mądrzy to żyjcie bez seksu i sprawa załatwiona. Jedyny logicznie myślący tutaj to Carlos. Pozdrawiam
TEUFEL

Sortuj wg