Piramida potrzeb Maslowa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 19:28
U mnie chyba najbardziej znaczącą potrzebą jest potrzeba spokoju, występuje ona u mnie w skrajnie silnej wersji. Świat, życie musiałoby być chyba idealnie spokojne, żebym czuł się dobrze i miał motywacje do funkcjonowania.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez Reiben 05 sty 2014, 19:34
Na 2 szczeblu należałoby dodać- potrzeba posiadania facebooka i zgrywania na nim osoby lepszej niż jest się w rzeczywistości :]
Reiben

Piramida potrzeb Maslowa

przez khaleesi 05 sty 2014, 21:58
Nefertari napisał(a):Teoria bardzo dobrze znana, aczkolwiek mam wrażenie, że większość ludzi zapomina o jej głównych założeniach. W codziennym życiu próbujemy pominąć niższe poziomy i przejść wyżej...
Obrazek

Waszym zdaniem można pominąć potrzeby niższego rzędu i dobrze funkcjonować, być zdrowym? Co sprawia, że bardzo często pomija się to, co najważniejsze? Niby to takie proste i jasne, a jednak...
Waszym zdaniem warto uwzględniać to, co przedstawił Maslow, czy też ta teoria jest całkowicie bez znaczenia?

Ale seks to raczej nie powinien byc w fizjologicznych bo bez seksu można dozyć póznej starości przykład Karol Wojtyła.

Supernova napisał(a):Reiben, żołnierzom odpierdala z innych powodów, seks jest formą rozładowania napięcia.
Gdyby seks był potrzebą fizjologiczną, jego brak prowadziłby do zgonu.

Pomoc innym w samorealizacji łączyłabym z potrzebą przynależności i/lub szacunku.

mark123 napisał(a):Moim zdaniem seks powinien być na szóstym szczeblu lub jeszcze wyżej, bo nie należy do jakichś koniecznych potrzeb.

zgadza się

Reiben napisał(a):Na 2 szczeblu należałoby dodać- potrzeba posiadania facebooka i zgrywania na nim osoby lepszej niż jest się w rzeczywistości :]

:lol:
Ostatnio edytowano 05 sty 2014, 22:04 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 05 sty 2014, 22:04
khaleesi, pół wątku jest o tym że seks to nie fizjologiczna ;) popęd seksualny zawsze można czymś zastąpić np wiarą, filozofią wschodu albo być z tego powodu mniej zadowolonym ale dalej żyć np. tak jak ja i wielu innych forumowiczów( no ale abstynencja seksualna wielu forumowiczów przecież w większości po 20-ce jednak świadczy o tym że to jedno ze źródeł problemów)
Największy Forumowy Maruda

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 22:13
carlosbueno napisał(a): abstynencja seksualna wielu forumowiczów przecież w większości po 20-ce jednak świadczy o tym że to jedno ze źródeł problemów)

Nie tylko forumowiczów, dotyczy ogólnie mówiąc ludzi... już nie poruszając np. kwestii pedofilii i innych odchyleń od normy...
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 05 sty 2014, 22:16
*Monika* napisał(a):
carlosbueno napisał(a):abstynencja seksualna wielu forumowiczów przecież w większości po 20-ce jednak świadczy o tym że to jedno ze źródeł problemów)

Nie tylko forumowiczów, dotyczy ogólnie mówiąc ludzi... już nie poruszając np. kwestii pedofilii i innych odchyleń od normy...

Czyli Freud miał rację no i Maslow też ale obaj to Żydzi a im się nie wierzy z natury. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

Piramida potrzeb Maslowa

przez monk.2000 05 sty 2014, 22:17
Ja kiedyś jako ministrant z względnie długim stażem prowadziłem spór z wewnętrznymi potrzebami seksualnymi, jako że w religii katolickiej jest dość spory nacisk na tę sprawę. Każdy gorliwy katolik będzie "walczył" z grzechem, bo od tego zależy los jego duszy. Ostatecznie żadne kalendarzyki czystości, czy modlitwy nie pomogły. Sądzę, że to jedna z przyczyn mojego psychicznego rozpadu. Kiedy ciało chciało czego innego niż dusza, dołączył się jeszcze rozum i krach w głowie gotowy.

A wracając do tematu, to trudno oczekiwać, żeby prosty schemat wszystko wyjaśnił, to tylko prosta idea. Prawdą jest na pewno, że w naszym wewnętrznym europarlamencie seksualny napaleniec zajmuje pokaźną ilość miejsc.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Piramida potrzeb Maslowa

przez khaleesi 05 sty 2014, 23:28
*Monika*, czyli osoba nie uprawiajaca seksu nagle staje się pedofilem? :shock:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Piramida potrzeb Maslowa

przez kaja123 05 sty 2014, 23:41
Co wyście się tak tego seksu uczepili? Przecież to jest podstawowa potrzeba fizjologiczna. Możesz jej nie zaspokajać w żaden sposób ale jak tego nie robisz to jest trudniej "wspiąć" się na wyższy poziom. To jest podstawowa potrzeba jak inne, tak już jest w przyrodzie zwyczajnie :bezradny:

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 23:43
Mnie wystarczy masturbacja, której w sumie i tak nie robię w celu zaspokojenia seksualnego, a w celu zaspokojenia pewnej innej potrzeby.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 23:47
khaleesi, pochopnie wysnułaś wniosek.
Ja nie postawiłam takiej hipotezy :D Ale zdarza się, że ludzie uciekają też w zboczenia, fetysze i inne, niekoniecznie akceptowalne zachowania, a wiadomo..., że to normą nie jest.
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 23:49
Ja jestem w pewnym sensie zboczeńcem, ale nikomu nie wadzę.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 23:51
kaja123 napisał(a):Co wyście się tak tego seksu uczepili? Przecież to jest podstawowa potrzeba fizjologiczna. Możesz jej nie zaspokajać w żaden sposób ale jak tego nie robisz to jest trudniej "wspiąć" się na wyższy poziom. To jest podstawowa potrzeba jak inne, tak już jest w przyrodzie zwyczajnie :bezradny:

Właśnie odbywała się dyskusja na temat czy sex powinien zostać wg Masłowa do tej najniższej zakwalifikowany :D
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 23:53
*Monika* napisał(a):
kaja123 napisał(a):Co wyście się tak tego seksu uczepili? Przecież to jest podstawowa potrzeba fizjologiczna. Możesz jej nie zaspokajać w żaden sposób ale jak tego nie robisz to jest trudniej "wspiąć" się na wyższy poziom. To jest podstawowa potrzeba jak inne, tak już jest w przyrodzie zwyczajnie :bezradny:

Właśnie odbywała się dyskusja na temat czy sex powinien zostać wg Masłowa do tej najniższej zakwalifikowany :D

Z tej piramidy wychodzi, że seks jest ważniejszy niż miłość.

Sortuj wg