Piramida potrzeb Maslowa

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Piramida potrzeb Maslowa

przez Reiben 05 sty 2014, 13:56
Poziomy od 2 do góry mogę oznaczyć jako niezaspokojone przez całe swoje życie nawet w 1/5, a w epizodach nasilonej depresji od 4-tego nawet nie przychodzą mi one praktycznie do głowy
Reiben

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 05 sty 2014, 13:57
dla mnie też Maslow nie jest autorytetem, po tym jak twierdził, że realistyczne postrzeganie siebie jest warunkiem zdrowia psychicznego.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 13:58
Supernova napisał(a):*Monika*, Maslow nie jest dla mnie autorytetem.

Tu nie chodzi o autorytet...
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Piramida potrzeb Maslowa

przez Anna Maria 05 sty 2014, 13:59
Nie miałam zaspokajanych potrzeb w dzieciństwie i psycholog kiedyś mówiła, że dlatego zachorowałam. Wiem jak to jest ważne, ale nie potrafię zadbać o siebie.
Anna Maria

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 05 sty 2014, 14:01
piramida błędna, strajki glodowe o tym swiadcza.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 05 sty 2014, 14:05
*Monika*, nikt nie wie lepiej ode mnie, jakie są moje potrzeby. Nie twierdzę, że są niezmienne w czasie lub że można je raz na zawsze zdefiniować.
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 14:08
Ja nie wiem w pełni, jakie są moje potrzeby, część potrzeb prawdopodobnie mogła zastać "wyłączona" przez zaburzenia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Monika* 05 sty 2014, 14:09
Supernova, Oczywiście, to Ty wiesz lepiej co jest dla Ciebie dobre.
Ale to całkiem inna kwestia. Ty wiesz czego potrzebujesz teraz.
Ja mam na myśli fakt, że kiedy niższe poziomy wg potrzeb Masłowa nie zostaną zaspokojone w okresie chociażby dzieciństwa... to wtedy w życiu dorosłym, pomimo kompensacji braków z tego okresu... człowiek może borykać się z różnymi trudnościami.
Obrazek
Główny Moderator

Piramida potrzeb Maslowa

przez carlosbueno 05 sty 2014, 14:13
Ja to nie mam zaspokojonych prawie wszystkich potrzeb i dlatego taki nieszczęśliwy jestem, moje domniemane problemy psychiczne tez z tego wynikają nawet mi kiedyś psychiatra mówił że ja nie mam prawa być szczęśliwy w pełni zdrowy psychiczne( zaburzenia nie choroba psychiczna) skoro nie mam i nie miałem poza krótkim epizodem "dziewczyny" i seksu, a pracy też brak, albo taka którą nie lubię, no i relacje z ludźmi dalekie od poprawności.
Największy Forumowy Maruda

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 05 sty 2014, 14:16
jetodik napisał(a):dla mnie też Maslow nie jest autorytetem, po tym jak twierdził, że realistyczne postrzeganie siebie jest warunkiem zdrowia psychicznego.

Pomylił skutek z przyczyną, zdarza się
*Ai*

Piramida potrzeb Maslowa

przez mark123 05 sty 2014, 14:18
Ja w 100 % miałem i mam chyba zapewniony tylko pierwszy szczebel (seksu nie biorę pod uwagę).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Piramida potrzeb Maslowa

przez Marian_Paździoch 05 sty 2014, 14:27
Seks faktycznie jest chyba uwzględniony jako coś co przedłuża gatunek :P Skoro tak wielu z nas uważa, że seks nie jest ważny i bez niego da się żyć. Dla mnie większą przyjemnością jest rozwijanie się, zagłębianie w interesujące tematy, hobby, a niżeli seks (zaznaczam, że problemów z męskimi sprawami nie mam żadnych).
Marian_Paździoch

Piramida potrzeb Maslowa

przez jetodik 05 sty 2014, 14:27
Supernova,
Pomylił skutek z przyczyną, zdarza się

calkiem sie pomylil, iluzje na swoj temat i na temat rzeczywistosci sa warunkiem zdrowia psychicznego.
realne postrzeganie to stryczek.

Piramida potrzeb Maslowa

przez *Ai* 05 sty 2014, 16:30
jetodik, to tajemnica i miałam nikomu nie mówić? :roll: Jak to się stało, że własną piersią Maslowa bronisz?
*Ai*

Sortuj wg